Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a nővéremnek, amiért nem akar eljönni az esküvőmre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Novemberben lesz az esküvőm, amire csak a szűk családot és a legjobb barátnőmet hívjuk. Meghitt hangulatot szeretnénk, ezért kinéztünk egy kedves kis helyet, ahol a szertartás és a vacsora is lebonyolítható. Nem lesz lakodalom, tehát nem lesz zene és tánc sem. A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet. Az első gyerek több mint öt éves, a másodig három, a harmadik, pedig több mint egy. Továbbá így, hogy nagyon kevesen leszünk, szeretném, ha az esemény rólunk szólna, nem pedig arról, hogy a három kicsi fel alá rohangál és mindent felborít. A testvérem ezen megsértődött és nem hajlandó eljönni az esküvőre. Tényleg nem lehet kibírni két-három órát a gyerekek nélkül? Olyan nagy gond, hogy most egy rövid ideig nem róla szól minden? Nem lehet felnőtt módon végigülni egy vacsorát? Emiatt Ti kihagynátok a testvéretek esküvőjét?

#esküvő #gyerek mentes esküvő #szűk körű szertartás #kis gyerek esküvőn #esküvő kicsi gyerek nélkül
2021. szept. 15. 14:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/134 anonim ***** válasza:
30%
57, nem mindenkinek olyan prosztók a szülei, mint a tiétek, hogy így viselkedjenek a gyerkeik.
2021. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/134 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam végig az összes kommentet, de nekem eszembe sem jutna nem meghívni a testvérem gyerekeit az esküvőmre. Ők is közeli családtagok. Legfeljebb ha sok nekik az ott töltött idő, elviszik őket hamarabb és rábízzák valakire, akivel ezt előzetesen megbeszélték. Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, nekem sem esne jól egy ilyen kérés a testvérem részéről, pláne olyan okból, hogy xy-t akarod meghívni helyettük. Az rendben van, hogy a keresztszüleidet meg akarod hívni, de nagyon furcsa, hogy a nővéred gyerekeinek a kárára. Én inkább néznék egy kicsivel nagyobb helyszínt. Neked persze jogod van kizárni a nővéred gyerekeit, neki pedig joga van ezt rossz néven venni és nem venni részt az eseményen. Nem arról van szó, hogy ne bírna ki két-három órát a gyerekei nélkül vagy hogy miért nem róla szól valami, hanem arról, hogy ez egy bántó gesztus volt számára. Mintha a gyerekeket nem tekintenéd a család részének.
2021. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/134 anonim ***** válasza:
81%
100%-ig megértelek. Akkor ne jöjjön el a nővér, ennyi. De ne a te esküvőd szóljon a hisztiző gyerekekről. Két esküvőn voltam az utóbbi két évben, az egyiknél egy gyerek folyamatosan bekiabált random szavakat (még rendesen beszélni sem tudott), a másikon a fél szertartás át volt sírva. És még csak nem is lehet őket hibáztatni, mivel egész egyszerűen nem értik még, hogy mi történik egy esküvőn.
2021. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/134 anonim ***** válasza:
64%

Én a tesvérem gyerekeire nem így gondolok hanem mint unokahúgaimra. Innentől kezdve alap volt, hogy ők is szívesen látottak. Én szeretem őket.

Az más dolog ha ő úgy dönt nem hozza őket.

2021. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/134 A kérdező kommentje:
A kicsik egyébként jól elvannak a másik nagymamával (tehát nem anyukámmal, aki ott lesz az esküvőn), többször vigyázott rájuk fél napokat is.
2021. szept. 15. 15:34
 66/134 anonim ***** válasza:
23%
Huu, ez gàz volt tőled...
2021. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/134 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy nem kicsit ellentmondásos a kérdés, emmiatt inkább egy provokatív kamunak tűnik...


Most azért nem mehetnek, mert kell a hely a keresztszülőknek (mert először ezt állítod), vagy nem akarod, hogy ott szaladgáljanak (mert később meg az az oka, hogy nem akarod őket). Majd ha eldöntötted, beszélgetünk tovább.

2021. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/134 anonim ***** válasza:
68%
63. Akár fáj, akár nem, nem mindenki tekinti közeli családtagnak az unokahúgokat / unokaöcsiket. Főleg ennyire pici korban, amikor SEMMIT nem fognak fel az esküvőből, csak felesleges nyűg nekik is.
2021. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/134 anonim ***** válasza:
61%
Ha az egy éves matrica gyerek, órákig egy anya se hagyná sírni. Babycsősz pedig először megismerkedik a gyerekekkel, nem pedig élesben hagyjuk magára három gyerekkel óránként 3-5000 forintért. Három kicsivel alapból nem mennék el vacsorázgatni, de a tesóm esküvőjére igen. A szertartás után pedig elköszönnénk, mert addig a férjem vigyázna a gyerekekre. Volt egy időszak, amikor kellett vigyázni a gyerekeimre. Egy hét alatt 4 lány volt nálunk, ebből 3 totál alkalmatlan. Nem volt nagy elvárás, csak legyen kedves a lányokhoz, játszon velük, adjon nekik enni és inni. A tesód gyermekei pedig a családodhoz tartoznak.
2021. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/134 anonim ***** válasza:
81%
61. Igen, rosszul csináltátok, esküvőt nem a Jóska-Pista-Marisnak tartunk, hanem magunknak...
2021. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!