Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a nővéremnek, amiért nem akar eljönni az esküvőmre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Novemberben lesz az esküvőm, amire csak a szűk családot és a legjobb barátnőmet hívjuk. Meghitt hangulatot szeretnénk, ezért kinéztünk egy kedves kis helyet, ahol a szertartás és a vacsora is lebonyolítható. Nem lesz lakodalom, tehát nem lesz zene és tánc sem. A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet. Az első gyerek több mint öt éves, a másodig három, a harmadik, pedig több mint egy. Továbbá így, hogy nagyon kevesen leszünk, szeretném, ha az esemény rólunk szólna, nem pedig arról, hogy a három kicsi fel alá rohangál és mindent felborít. A testvérem ezen megsértődött és nem hajlandó eljönni az esküvőre. Tényleg nem lehet kibírni két-három órát a gyerekek nélkül? Olyan nagy gond, hogy most egy rövid ideig nem róla szól minden? Nem lehet felnőtt módon végigülni egy vacsorát? Emiatt Ti kihagynátok a testvéretek esküvőjét?

#esküvő #gyerek mentes esküvő #szűk körű szertartás #kis gyerek esküvőn #esküvő kicsi gyerek nélkül
2021. szept. 15. 14:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 anonim ***** válasza:
28%

Igenis fogadjátok el, hogy az esküvő az adott PÁRRÓL szól


Odáig szól róluk, ha ketten vannak. Ha vendéget hívnak, onnantól ők bizony vendéglátók.

2021. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/134 anonim ***** válasza:
44%

Tavaly volt az esküvőm és idén született gyerekem, ezért mindkét oldalt meg tudom érteni. Nem akartam volna a rengeteg gyereket az esküvőnkre, akik a családban vannak, ezért mi is hasonlóan szűk körű esküvőt tartottunk.

Csak egy gyerekem van még, őt éppen anyósomékra rá merném bízni pár órára. De ha lenne három, az nekik sok lenne, idegenben pedig nem bíznék.


Ha csak az a baj, hogy húsztól több ember nem fér el, akkor szerintem valami megoldást lehetne találni, hogy a gyerekek is elférjenek,aztán ha túl szűkös, mit számít, gondolom hamarabb is távoznának a gyerekek miatt. Én így csinálnám, ha látnám, hogy a tesóm végképp nem hajlandó/nem tudja őket otthon hagyni. Mert ha ő sem lenne ott emiatt, az engem nagyon rosszul érintene.

2021. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/134 anonim ***** válasza:
82%

“Az nem jutott eszedbe kérdező, hogy nem körülötted forog a világ?”


De igen, az esküvője napján körülötte és a párja körül forog a világ.

2021. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/134 anonim ***** válasza:
36%
38, nálunk voltak gyerekek, de nem sírtak, nem kiabáltak. Nem zavartak senkit.
2021. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/134 anonim ***** válasza:
76%
De egyébként mondjátok már csak egyetlen okot, amiért egy 1-3 éved gyereknek feltétlenül ott kell lennie egy esküvőn?
2021. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/134 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nektek valami más bajotok van egymással, nem ez. "Nem lehet kibírni, hogy ne róla szóljon minden" féltékeny vagy rá valamiért. Ő meg ha ezen megsértődött, akkor csak kereste az alkalmat. Mondom, nektek van valami alapkonfliktusotok, aminek az esküvődhöz semmi köze.
2021. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/134 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem való kisgyerek egy esküvőre, az enyémen se volt és én se vittem a magamét, de ha a kérdező ezt így adta elő, ahogy írta: " A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet." , akkor ezt én kimomdottan sértőnek találtam volna és én sem mentem volna el
2021. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/134 anonim ***** válasza:
71%
46 hát családtagok, nem érted? Hogy kb semmit nem fognak fel az egészből és emlékezni sem fognak rá, de legalább nagy eséllyel zavarni fogják a többi vendéget, az nem számít.
2021. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/134 anonim ***** válasza:
33%

Nem, 44, nem körülötte. Én azért hívtam vendégeket, mert szerettem volna, ha velem örülnek, nem pedig azért, hogy legyen, aki imádattal bámul az esküvőn.

Nem gondoltam, hogy egy síró gyerek tönkre tud tenni egy napot, mert az a nap nem az a fél perc, amikor ő sírt.

2021. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/134 anonim ***** válasza:
40%
Úgy utálom ebben a mai világban, hogy a gyerek zavaró tényezőnek számít... 😑
2021. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!