Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a nővéremnek, amiért nem akar eljönni az esküvőmre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Novemberben lesz az esküvőm, amire csak a szűk családot és a legjobb barátnőmet hívjuk. Meghitt hangulatot szeretnénk, ezért kinéztünk egy kedves kis helyet, ahol a szertartás és a vacsora is lebonyolítható. Nem lesz lakodalom, tehát nem lesz zene és tánc sem. A helyiségbe 20 fő fér be, ezért megkértem a nővérem, hogy hagyja otthon a három gyerekét, hogy helyettük meg tudjam hívni a kereszt szüleimet. Az első gyerek több mint öt éves, a másodig három, a harmadik, pedig több mint egy. Továbbá így, hogy nagyon kevesen leszünk, szeretném, ha az esemény rólunk szólna, nem pedig arról, hogy a három kicsi fel alá rohangál és mindent felborít. A testvérem ezen megsértődött és nem hajlandó eljönni az esküvőre. Tényleg nem lehet kibírni két-három órát a gyerekek nélkül? Olyan nagy gond, hogy most egy rövid ideig nem róla szól minden? Nem lehet felnőtt módon végigülni egy vacsorát? Emiatt Ti kihagynátok a testvéretek esküvőjét?

#esküvő #gyerek mentes esküvő #szűk körű szertartás #kis gyerek esküvőn #esküvő kicsi gyerek nélkül
2021. szept. 15. 14:15
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/134 anonim ***** válasza:
69%
40-es, miért lenne ezzel gond? A Kérdező érthetően jobban kötődik a saját keresztszüleihez, mint három kisgyerekhez, akiket nem ő vállalt. Jah, hogy ez egyesek rózsaszín mázas családi pátoszába nem illik bele? Na, ők úgy jártak akkor... Nem mindenki esik hasra egy gyerektől, nem, nem, saját tesó gyerekétől sem... Get over it.
2021. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/134 anonim ***** válasza:
74%
50-es Hogy a f.szban nem ő körülötte? DE, körülötte. Nem imádatrameg csodálatra vágyik, hanem arra, hogy olyan esküvője legyen, amilyet szeretne!
2021. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/134 anonim ***** válasza:
63%

52!


Ugyanmár, mi lenne vele a gond? Kb annyi, mintha neked azt mondaná a testvéred, hogy hagyd otthon a párodat, hogy helyette meg tudja hívni a Katika párját. Bunkóság így csinálni. A "nem szeretnék gyerekeket az eskuvon"-nel semmi gond. A "hagyd otthon hogy helyette meg tudják hívni mast" bunko.

2021. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/134 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem lehet összehasonlítani ilyen szempontból egy 100+ fős zenés-táncos lagzit egy szűkkörű vacsorával. Az előbbiben simán elvesznek a gyerekek, sőt több esküvőn láttam már hogy külön animátor volt és játszósarok, hogy lefoglalja a kicsiket, így a felnőttek tudtak nyugodtan szórakozni. Egy több órás éttermi vacsorán csak unatkozna és nyűglődne a gyerek, ami egyenes út a hisztihez. Vagy rosszabb esetben nekiállnak randalírozni.

Teljesen logikus, hogy oda nem kell vinni őket, hanem olyanok menjenek, akik tudják élvezni. Itt a keresztszülők például. Szerintem semmi sértő nincs ebben.

2021. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/134 anonim ***** válasza:
77%
Nem Katika párjáról beszéltünk, hanem keresztszülőkről, akikkel lehet, hogy egész közeli kapcsolatban van a Kérdező.
2021. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/134 anonim ***** válasza:
85%
Én voltam a tesómmal óvodás korunkban esküvi vacsorán, ami egy étteremben volt tartva. Rohangáltunk, fogócskáztunk, elestünk, sírtunk, és a tesóm teljesen belekente a csokitortát a mellette ülő nő drapp kosztümjébe. Biztos mindenki áldott minket :D
2021. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/134 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást, természetesen elfogadom mindkét oldal álláspontját, de 35-os kérlek, hogy figyelj a hangnemre, még így is, hogy nem ismerjük egymást, ki tudja, lehet, hogy amúgy tök jó fej vagyok és nincs is karó a s..-ben. :) A közeli hozzátartozókat a páromra és rám értem, nem pedig a nővérem közeli hozzátartozóiról van szó. Számomra a kereszt szüleim is olyan fontosak, mint az unokahúgaim, de az egy és három éves kicsi gyerekek semmit sem fognak fel úgysem az egészből, mint a keresztszülők, akiknek így talán szerezhetek egy szép közös emléket. :)
2021. szept. 15. 15:24
 58/134 anonim ***** válasza:
73%

6

Én pl.nem bíznám senkire az egyévesemet. De nem is sértődnék meg,ha emiatt kihagynék egy esküvőt,nem szeretném az esetleges hisztijével tönkretenni a testvérem nagy napját.

2021. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/134 anonim ***** válasza:
64%

Ha azt mondod, figyi, tesóm, nem szeretnénk ott gyerekeket, ám legyen.

De az, hogy a gyereket ne hozd, mert akkor nem jöhet a Juli néni, az bántana.

2021. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/134 anonim ***** válasza:
18%
53, akkor mi rosszul csináltuk, mert nálunk arról szólt, hogy a vendégeink jól érezzék maugakt, ha már eljöttek.
2021. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!