Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem vitte a teljes...

Testvérem vitte a teljes szülöi megtakarítást, most meg neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Bátyám, 10 évvel idösebb, most 34, én 24. 8 évvel ezelött a szüleink vettek neki egy lakást a városban mert el kell indulnia végre az életben. 1 év se telt el, kitalálta, hogy Pesten van az igazi élet és eladta a lakást. Persze a különbözetre nem tellett neki, de a szüleink azt mondták odaadják neki, mert Pesten végre révbe érhet, ott több a lehetöség. Ott megismerkesett egy csajjal és 8 hónappal késöbb már árulta a lakást, még a tinta se száradt meg a szerzödésen. Mert a csaj nem messze lakik vidéken és ott akarnak közös lakást venni, komoly a dolog. Össze is házasodtak, visszaköltöztek vidékre. Meglett a lakás, viszont terhes lett a csaj, ikrekkel! A születésük után kezdte el a testvérem, hogy kicsi a lakás, el kell adni, nem elég a gyerekekkel 70 m2, udvar is kell. Eladták a lakást, majd megvettek egy használt házat szomszédos faluban. 1 év se telt el, de nem jött be a falusi élet, sokat kellett autózni napi szinten. Vételi ár alatt megváltak a háztól, hogy újra Budapestre költözzenek. Persze ott drága minden, így csak Pest megyébe tudtak menni, azt is úgy, hogy a szüleink, nagyszüleink minden pénzüket odaadták nekik és a hitelhez 2 kezességet is vállaltak, az ingatlanjaikat is feltéve fedezetnek! Ez 8 hónapja volt. Most hétvégén jelentették be, hogy a házat ki fogják adni, mert Németországba költöznek, mert itt nem élet az élet. És addig is úgy spórolnának, hogy ide költöznek a szülöi házba, a házuk addig is ki lesz adva. A bátyám azt mondta nekem, hogy 24 évesen kirepülhettem volna már, ideje lenne mert nagyfiú vagyok és nekik a gyerekekkel szükségük van a szobámra is mert nekik 2 szoba kell amíg el nem költöznek. Kezdjem el a saját életemet végre vagy költözzek a kanapéra a nappaliba! Szüleink mellettük állnak, mert hát a gyerekek … Meg milyen jó lesz Németországban nekik, jobban izgulnak miatta mint ök! Viccesen meg is jegyeztem, hogy jövöre már úgyis Ausztráliába fognak menni, utána meg a Holdra. Én most végeztem az egyetemet, jelenleg munkát keresek. Ha tehetem elköltözöm, de anyagilag nagyon nehéz. Haveromat most tették ki az albérletböl azzal, hogy a 140 ezerröl 220 lesz a bérleti díj a rezsi miatt. Nem egyszerü manapság. És a testvérem osztja az észt aki mindent megkapott? Szüleink sajnálkoznak nekem, hogy nem tudnak odaadni a 3 havi kaucióra se, mert nem tehették meg, hogy nem támogatják a fiukat, ha az segítséget kért és nekik már semmilyük nincs.

Mit kezdjen az ember egy ilyen helyzettel?


2022. okt. 27. 11:45
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
96%

Anyád csak sírjon, asszisztált ehhez.


És azt mondja irigység? Talán nem jogos?

És Te velük laknál Németoszágban? És addig hol? Nem értem.

2022. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
96%
Én magamtól hagynám ott ezt az egész tökkelütött társaságot, amint tudom. De utána aztán feléjük se néznék, és ne várjanak tőlem semmit.
2022. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
96%

Igen, mindig annak kell az okosabbnak lenni, akit ert a serelem :DD falra masznek ettol.

Az egy dolog, hogy a testvered egy igazi pocs, de b.meg, a szuleid js hogy lehettek ilyenek veled, hogy a masik ala hazat raktak neked meg semmi?

Amugy ha mar vegre osszekaptad magad annnyira anyagilag, hogy egyedul is boldogulsz, akkor en mondanam nekik, hogy vagy vesznek neked is egy hazat, esetleg rad iratjak a sajatjukat, vagy te kilepsz az eletukbol es lehet mindent a testverednek adni.

2022. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ugyanez van, a tesó mindent megkap, már több lakása is van, de a maradék is majd az övé lesz. Hiába vagyunk mi a gyerekesek, itt még ez se számít.
2022. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Dehogy hozzájuk mennék Németországba. Azt úgy értette, hogy mindenki elött nyitva áll a lehetöség, üljek fel az oda tartó buszra és találjam fel magam.
2022. okt. 27. 13:30
 16/51 A kérdező kommentje:
Szétvet az ideg, hogy én vagyok megszivatva és még én legyek az okosabb, jóhogy nem bocsánatot kérjek. Elegem van! El fogok költözni amint tudok, de a vakvilágba dühböl nem fogok elindulni, nem akarok egy padon lakni. Haveroknál nincs lehetöség sajnos most, mindenki örül, hogy van hol lakniak kb.
2022. okt. 27. 13:32
 17/51 anonim ***** válasza:
95%

Mindig annak van ekkora pofája, aki mindent megkapott. A bátyád csak még hangosabb lesz, neki már nem kell félteni, amije van, már mindent megkapott, annyira pofátlan lehet, amennyire csak akar. Nagyon jól tetted, hogy rávágtad a telefont. Az a baj, hogy az ember idegből szívesen elkezdene vele veszekedni, hogy de hát mi az, hogy kirepüljek nulla forintból, mikor a te kirepülésedet 100%-ban finanszírozták és most miattad nem kapok semmi támogatást, és még a szobámból is ki akarsz rakni?? De az a baj, hogy ennek tutira olyan vastag a bőr a képén, hogy nagy fölényeskedve csak az észt osztaná, hogy az nem is ugy volt, és különben is, ő megérdemelte, te meg nem. Valamit az ilyenek mindig kitalálnak, az ember meg csak áll ott dühtől reszketve.

Költözz el mihamarabb és szakítsd meg a kapcsolatot ezzel az idiótával. Nem tudok jobbat mondani.

2022. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
86%
Légy erős! És ne hagyd magad befolyásolni / zsarolni anyád hisztijével, illetve a bátyád idiótaságaival...És igen, amint tudsz, lépj le onnan. Hihetetlen, milyenek tudnak lenni egyes emberek..nekem is pl párom húga sokkal több pénzt örökölt/kapott a családtól, kp-ba tudott venni egy 20 millás lakást, ami most ér 35-öt (2 év alatt így felment az ára), és mégis mindig ő rinyál, meg sajnáltatja magát mindenki előtt -.-
2022. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
32%

17

Nálunk is ez van, pont most fröcsögtem magam szét itt egy másik kérdésben, mert nálunk a férjem húga kapott mindent, és még a szája is nagy a tetejében, ahelyett hogy szerényen megköszönné, meg a család is mellé áll a melldöngetésben. Mi vagyunk a szemét mázlista egészségesek, míg neki meg mindenféle mondvacsinált betegségei vannak, ezért kell mindent a popója alá tolni.

2022. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
95%

"legyek én az okosabb"

. Szerintem eljött az ideje, hogy a szüleid legyenek okosabbak.

2022. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!