Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem vitte a teljes...

Testvérem vitte a teljes szülöi megtakarítást, most meg neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Bátyám, 10 évvel idösebb, most 34, én 24. 8 évvel ezelött a szüleink vettek neki egy lakást a városban mert el kell indulnia végre az életben. 1 év se telt el, kitalálta, hogy Pesten van az igazi élet és eladta a lakást. Persze a különbözetre nem tellett neki, de a szüleink azt mondták odaadják neki, mert Pesten végre révbe érhet, ott több a lehetöség. Ott megismerkesett egy csajjal és 8 hónappal késöbb már árulta a lakást, még a tinta se száradt meg a szerzödésen. Mert a csaj nem messze lakik vidéken és ott akarnak közös lakást venni, komoly a dolog. Össze is házasodtak, visszaköltöztek vidékre. Meglett a lakás, viszont terhes lett a csaj, ikrekkel! A születésük után kezdte el a testvérem, hogy kicsi a lakás, el kell adni, nem elég a gyerekekkel 70 m2, udvar is kell. Eladták a lakást, majd megvettek egy használt házat szomszédos faluban. 1 év se telt el, de nem jött be a falusi élet, sokat kellett autózni napi szinten. Vételi ár alatt megváltak a háztól, hogy újra Budapestre költözzenek. Persze ott drága minden, így csak Pest megyébe tudtak menni, azt is úgy, hogy a szüleink, nagyszüleink minden pénzüket odaadták nekik és a hitelhez 2 kezességet is vállaltak, az ingatlanjaikat is feltéve fedezetnek! Ez 8 hónapja volt. Most hétvégén jelentették be, hogy a házat ki fogják adni, mert Németországba költöznek, mert itt nem élet az élet. És addig is úgy spórolnának, hogy ide költöznek a szülöi házba, a házuk addig is ki lesz adva. A bátyám azt mondta nekem, hogy 24 évesen kirepülhettem volna már, ideje lenne mert nagyfiú vagyok és nekik a gyerekekkel szükségük van a szobámra is mert nekik 2 szoba kell amíg el nem költöznek. Kezdjem el a saját életemet végre vagy költözzek a kanapéra a nappaliba! Szüleink mellettük állnak, mert hát a gyerekek … Meg milyen jó lesz Németországban nekik, jobban izgulnak miatta mint ök! Viccesen meg is jegyeztem, hogy jövöre már úgyis Ausztráliába fognak menni, utána meg a Holdra. Én most végeztem az egyetemet, jelenleg munkát keresek. Ha tehetem elköltözöm, de anyagilag nagyon nehéz. Haveromat most tették ki az albérletböl azzal, hogy a 140 ezerröl 220 lesz a bérleti díj a rezsi miatt. Nem egyszerü manapság. És a testvérem osztja az észt aki mindent megkapott? Szüleink sajnálkoznak nekem, hogy nem tudnak odaadni a 3 havi kaucióra se, mert nem tehették meg, hogy nem támogatják a fiukat, ha az segítséget kért és nekik már semmilyük nincs.

Mit kezdjen az ember egy ilyen helyzettel?


2022. okt. 27. 11:45
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
84%

Ne hagyd magad! Ulj le a szuleiddel es mond meg nekik, hogy szerintuk ez mennyire igaszsagos? Batyadnak is mond meg, hogy nem te tehetsz rola, hogy o keptelen boldogulni. A masik: te 24 evesen minek koltozz el, ha o 34 evesen haza akar cuccolni? Hol a logika?

Hidd el, itt sem lesz nekik jo, mert nem tudnak banni a penzzel,egyik kuszasagbol masznak egy masikba.

Nemetorszagban elek,ha alberlo vagy, akkor jo nagy szivas! A batyadek elelnek, de felretenni nem fognak majd tudni! Sot! A boltokban minden draga,egy liter olaj 4 euro, akcios aron 3! Csirkemell 400g,majd 4 euro, egy kis pohar tejfol 1 euro..

Mi van a szamlakkal? Most indul a futesi szezon es naaagyon draga lesz!

Szoval ne igyon elore a medve borere!0 megtakaritassal itt most nagyon nehez! En csak ezert tudok felretenni, mert a munkaltatom fizeti a szallast! Pont egy hete beszeltem a ketgyerekes fonokommel, es o mondta, hogy jelenleg 3500 euro NEM eleg egy csalad megelhetesehez.


Ne hagyd, hogy kiturjanak! A szuleid tehetnek errol, mert a batyad egyertelmuen visszael a helyzettel! Azt hiszik segitenek nekik,holott csak meg eletkeptelenebbe valnak. Meglatod!

2022. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Huuu basszus nagyon sajnállak. Sajnos, úgy is ki fognak tenni a szobádból, mert “neked kell okosabbnak lenned.” Nem is értem, hogy lehetnek ilyen undokok a szülők a saját gyerekeikkel. Egy dolgot tudsz csak tenni, kitartani és minél hamarabb elköltözni, aztán többet nem kell még beszélnetek sem. Anyád meg sírjon csak, egye meg azt, amit főzött, hogy ilyen szinten különbséget tett a gyerekei között. Ha nem így viselkedett volna, akkor most nem lenne testvérharc sem. Én a helyedben, már azért sem fogadnék el tőlük egy rohadt centet sem.
2022. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk nővérem kapott házat mikor férjhez ment, amit a váláskor elpotyázott.

Hazaköltözött gyerekkel, a bakok jöttek mentek. Ahányszor cuccolt annyiszor egy háztartás, amit persze szakításkor ott hagyott..

Nővérem 40+ azóta újra férjhez ment, jól keres, amit 2 szempillantás alatt elkölt marhaságra, és minden alkalommal megy szüleinkhez pénzért mai napig.. Ők meg kézségesen adnak minden alkalommal.


Szüleink háza 5 szobás, gyerekkorunktól kezdve azt hallgattuk bármi van, vagy ha az egyikünk - vélhetően én - otthon ragadok, úgy lett építve.


Én a kopasz seggemmel mentem albérletbe inkább, miután mindenért csesztettek. Egyszer kértem 10 000ft kölcsön, utána az egész faluban azt kürtölték, hogy ők tartanak el.. Ezek után, soha semmit nem vagyok hajlandó elfogadni tőlük.

Mikor nővérem megint haza akart cuccolni pár éve, kitalálták, hogy leválasztják nekik a fél lakást. Én meg beintettem, hogy már kapott eleget nővérem.. Még mit akarnak alá tolni?


Míg nekünk saját házunk van, mindenért megdolgoztunk, addig nővérem nem tud érdemben felmutatni semmit. 🤷‍♀️

2022. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
96%
Anyád nem gondolta, hogy ő ezt megéli valaha? Amikor mindent az egyiknek adott, a másiknak meg semmit? Miért, fogyatékos, vagy mi? Borítékolni lehetett volna. Most mindenki azt várja tőled, hogy kussban eltakarodj, ezt jelenti a "legyél te az okosabb". Borzalmas helyzet, annyira sajnálom. Ezzel a családdal csak minimalis kapcsolatot kellene tartani a jövőben szerintem, ezektől semmi jóra nem számíthatsz.
2022. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
8%

Nem könnyű helyzet de azt tudom én is javasolni mint a szüleid: Légy okos!

A szüleid akkor is a szüleid maradnak ha a világ a feje tetejére áll. Soha ne válaszolj és sértsd meg a szeretteidet dühből, aludj rá egyet bár gyomorgörccsel ez nem könnyű de az idő majdnem mindent de megold.

Téged is támogattak hisz az egyetem elvégzéséig ők állták a költségeidet.

Egyetlen egy probléma van, a testvéredet aránytalanul jobban dotálták mint téged, és ő ezt pofátlanul ki is használta. Pillanatnyilag mondhatni nincs semmi vagyonotok mert a tesód háza a banké, szüleid és nagy szüleid háza pedig tesód ingatlanának a fedezete. Mond a szüleidnek hogy nekik kéne okosnak lenniük mert ha így folytatódik akkor tesód elveri minden vagyonukat, a nyugdíjuk meg elmegy egy olyan ház törlesztésére amiben idegenek laknak. Kifognak egy nemfizető albérlőt és a részletek mellett fizethetik más rezsijét is, kitenni meg a moratórium alatt nem tudják őket.

Szomorú de le kell válnod a szüleidről minél gyorsabban még mielőtt te fogod eltartani őket is. Testvéred nem fogja hisz eddig is minden az ő szájíze szerint alakult.

2022. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
95%
A bátyádék külföldön se fognak megmaradni ilyen hozzáállással. Pár hónap és cuccolnak majd haza, vissza a szülőkhöz. Te meg jól ki leszel hajítva a házból, mert hár a gyerekeknek kell a hely. Szüleidnek azt kellene látni - de nem fogják - hogy ők nagyon is asszisztáltak ehhez.
2022. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid majd akkor fognak okosan nézni, ha árverezik a házukat a jelzálog miatt.
2022. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Az meg az ö gondjuk lenne így.
2022. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Megmondhatnád anyádnak, hogy MINDENT megtettek azért, hogy a 2 gyerekük harcban álljon egymással. Ugyanis ha 2 gyerek van, igazságosan kétfelé kell osztani mindent. Nem csak az egyiket tömni pénzzel, a másiknak meg csak a karjukat széttárogani, hogy saaajjnoos, nincs mit adnunk, elfogyott...
2022. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a testvéredet, hogy adja el a házat, adja oda a fele pénzt, mert neked is el kell kezdenem, ha nem, akkor a szobádban maradsz addig, amíg önerőből nem megy és akkor még jófej voltál.
2022. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!