Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem vitte a teljes...

Testvérem vitte a teljes szülöi megtakarítást, most meg neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Bátyám, 10 évvel idösebb, most 34, én 24. 8 évvel ezelött a szüleink vettek neki egy lakást a városban mert el kell indulnia végre az életben. 1 év se telt el, kitalálta, hogy Pesten van az igazi élet és eladta a lakást. Persze a különbözetre nem tellett neki, de a szüleink azt mondták odaadják neki, mert Pesten végre révbe érhet, ott több a lehetöség. Ott megismerkesett egy csajjal és 8 hónappal késöbb már árulta a lakást, még a tinta se száradt meg a szerzödésen. Mert a csaj nem messze lakik vidéken és ott akarnak közös lakást venni, komoly a dolog. Össze is házasodtak, visszaköltöztek vidékre. Meglett a lakás, viszont terhes lett a csaj, ikrekkel! A születésük után kezdte el a testvérem, hogy kicsi a lakás, el kell adni, nem elég a gyerekekkel 70 m2, udvar is kell. Eladták a lakást, majd megvettek egy használt házat szomszédos faluban. 1 év se telt el, de nem jött be a falusi élet, sokat kellett autózni napi szinten. Vételi ár alatt megváltak a háztól, hogy újra Budapestre költözzenek. Persze ott drága minden, így csak Pest megyébe tudtak menni, azt is úgy, hogy a szüleink, nagyszüleink minden pénzüket odaadták nekik és a hitelhez 2 kezességet is vállaltak, az ingatlanjaikat is feltéve fedezetnek! Ez 8 hónapja volt. Most hétvégén jelentették be, hogy a házat ki fogják adni, mert Németországba költöznek, mert itt nem élet az élet. És addig is úgy spórolnának, hogy ide költöznek a szülöi házba, a házuk addig is ki lesz adva. A bátyám azt mondta nekem, hogy 24 évesen kirepülhettem volna már, ideje lenne mert nagyfiú vagyok és nekik a gyerekekkel szükségük van a szobámra is mert nekik 2 szoba kell amíg el nem költöznek. Kezdjem el a saját életemet végre vagy költözzek a kanapéra a nappaliba! Szüleink mellettük állnak, mert hát a gyerekek … Meg milyen jó lesz Németországban nekik, jobban izgulnak miatta mint ök! Viccesen meg is jegyeztem, hogy jövöre már úgyis Ausztráliába fognak menni, utána meg a Holdra. Én most végeztem az egyetemet, jelenleg munkát keresek. Ha tehetem elköltözöm, de anyagilag nagyon nehéz. Haveromat most tették ki az albérletböl azzal, hogy a 140 ezerröl 220 lesz a bérleti díj a rezsi miatt. Nem egyszerü manapság. És a testvérem osztja az észt aki mindent megkapott? Szüleink sajnálkoznak nekem, hogy nem tudnak odaadni a 3 havi kaucióra se, mert nem tehették meg, hogy nem támogatják a fiukat, ha az segítséget kért és nekik már semmilyük nincs.

Mit kezdjen az ember egy ilyen helyzettel?


2022. okt. 27. 11:45
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező mi van azóta?

Amúgy én megmutatnám ezt a kérdést a válaszokkal a szüleidnek.

2022. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Hiába mutatná meg, az ilyenek megmagyarázzák, hogy az miért nem is úgy van, és addig csűrik-csavarják, míg azt nem hozzák ki az egészből, hogy még a kérdező az élősködő és köszönje meg, hogy ott lakhat, a bátyja meg mekkora hős, aki már mennyi mindent kipróbált az életben. És a szülők mindent nagyon jól csinaltak, ők tökéletesek, és nem is értik, mi a probléma.
2022. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

A testvéred egy gerinctelen, pióca, csak magára gondol, következő lépés az lenne a szobád után, hogy a vesédet is eladná az új iPhone-ért.


A buta szüleid meg asszisztálnának neki hozzá, egészen addig amíg be nem záratná őket egy öregotthonba, hogy a másik lakás is az övé legyen és ne keljen Németországba mennie, a lakás kiadásából és két BP.-i fizúból már elég jól lehet élni.

2022. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd sértésnek kérdező, de a szüleid tipikusan olyan buta emberek, akiknek 1 gyerek is bőven sok lenne. Ez a szintű kivételezés már komolyan szánalmas és persze gerinctelen. Veszekedni meg nem érdemes velük, mert nem fogják megérteni ill. nem akarják megérteni, meg majd úgyis addig csűrik-csavarják a mondókájukat meg "érveiket", míg ki nem hozzák, hogy a testvérednek igenis kell a segítség, te meg "legyél okosabb és fogd be".

A testvéred meg úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett 12 éves gyerek aki semmiért sem vállal felelősséget, mert anyuci-apuci majd elintézi/megoldja/fizeti.


Hagyd rájuk. Ha nekik ennyire csak a bátyád létezik, akkor legyen ez akkor is úgy, ha majd öregek lesznek. Majd a bátyád bedugja őket valami olcsó lepukkant otthonba, ő meg viszi a házat meg minden mást. Ha a szüleid nem térnek észhez, akkor szinte biztos, hogy ez lesz a forgatókönyv majd 15-20 év múlva.

2022. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Ja a szüleink már előre megmondták, hogy apánk úgyse lesz nyugdíjas mert az apja és neki az apja is meghalt 60 éves kora előtt. Anyánk meg maga mondta, hogy idézem dugjatok be valami otthonba, ne legyen rám gond. Így ez előre meg van már beszélve.
2022. nov. 2. 13:11
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Szóval eldöntötték már így előre, hogy apád 60 előtt még feldobja a talpát (aztán mi lesz ha mégsem? rásegítenek?), anyád meg majd megy valami otthonba.

Félkegyelmű egy társaság, annyi szent. Sajnálom kérdező, de ahogy elnézem, a szüleidre nem fogsz tudni hatni. Itt már tényleg csak az elköltözés segít, pláne ha anyád tényleg bérleti díjat szed. Vagy mégsem teszi?


Én azért "megköszönném" nekik, hogy már így elrendezték az egész életüket, minden a bátyádé, te meg kb koloncként ki vagy semmizve. Bár őszintén szólva én ezek után semmit sem fogadnék el tőlük. A legjobb tényleg az lesz, ha elköltözöl, és minden kapcsolatot megszakítasz. Ha nekik ennyire csak a bátyád létezik, akkor nem kár értük.

2022. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az otthonok sem olcsóak, a mai nyugdíj nem elég rá! Hacsak nem ügyvéd, vagy orvos az anyád..

Szóval ki kellene pótolni majd, és gondolom abba majd ezért neked is be kell szállnod.

Isten ments az ilyen családtól.

Költözz tőlük jó messzire. Én azért ajánlottam neked a külföldi költözést, mert te még egyedülálló vagy- vagyis nincsenek gyerekeid és úgy jóval könnyebb. Pár éve alatt össze tudsz spórolni annyit, hogy elindulj az életbe. A családodtól ne várj semmit, mert ahogy elnézem ott minden a bátyádat illeti.

Én amúgy nem szakítanám meg velük a kapcsolatot. Csak, hogy érezzék a törődést:

Elköltöznék és évente kétszer rájuk csörögnék, hogy elmeséljem, hogy milyen jól alakult az életem és milyen jól fut a szekér. Ha rétérnek a panaszkodásra, akkor elintézném annyival, hogy mennem kell csomagolni, mert holnap Balira utazok. Tőlem egy rohadt garast nem látnának. Aztán meglátjuk, hogy ki az irigy :)


Amúgy szerencsére nincs ilyen családom, de vannak ilyen ismerőseim. Amikor nekik volt minden, akkor nekem semmi..és mindig az orrom alá dörzsölték a menő cuccaikat. Korán házasodtak, már a húszas éveik elején lett 1-2 gyerekük, anyósékkal ének egy háztartásban. Változtak az idők.

Én viszont már jó pár éve külföldön élek és látom rajtuk, hogy mennyire irigyek rám. Mindig mondják, hogy milyen jó nekem, mindig utazok, autót vettem, jövőre saját lakásom is lesz. Olyan helyeken jártam, amikről ők álmodni sem mernek, pedig anno milyen jó volt rajtam röhögcsélni, hogy soha nem voltam a tengeren vagy a Balatonon.

Szóval lehetsz sikeres külföldön, de szerintem ez sokkal inkább rád vonatkozik, mintsem a szélhámos bátyádra.

2022. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Albérleti díj egyelőre csak szöveg volt, eddig konkrétum nem hangzott el.


Küldöldre szívesen mennék, ami elérhető lenne szerintem az Ausztria, de nem beszélek németül, csak angolul. Anglia se lenne rossz, oda úgy tudom már nem nagyon lehet csak úgy kimenni, nagyon bonyolult. Ismerőseim sorra költöztek haza amikor kiléptek az Únióból. Mindenképpen dobbantani fogok mert ez nem állapot. Most fegyverszünet van úgymond, semmi hír semmiről, de ki tudja mikor jelenik meg a kedves testvérem valami követeléssel.

2022. nov. 2. 20:17
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában dolgozhatsz az angollal is. Ezek főleg betanított munkák (hotel, gyár, étterem) és sok helyen szállást is biztosítanak. Az alapok pedig gyorsan rádraganak.
2022. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Na kérdező történt valami azóta, vagy a családod még mindig buggyant?
2022. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!