Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem vitte a teljes...

Testvérem vitte a teljes szülöi megtakarítást, most meg neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Bátyám, 10 évvel idösebb, most 34, én 24. 8 évvel ezelött a szüleink vettek neki egy lakást a városban mert el kell indulnia végre az életben. 1 év se telt el, kitalálta, hogy Pesten van az igazi élet és eladta a lakást. Persze a különbözetre nem tellett neki, de a szüleink azt mondták odaadják neki, mert Pesten végre révbe érhet, ott több a lehetöség. Ott megismerkesett egy csajjal és 8 hónappal késöbb már árulta a lakást, még a tinta se száradt meg a szerzödésen. Mert a csaj nem messze lakik vidéken és ott akarnak közös lakást venni, komoly a dolog. Össze is házasodtak, visszaköltöztek vidékre. Meglett a lakás, viszont terhes lett a csaj, ikrekkel! A születésük után kezdte el a testvérem, hogy kicsi a lakás, el kell adni, nem elég a gyerekekkel 70 m2, udvar is kell. Eladták a lakást, majd megvettek egy használt házat szomszédos faluban. 1 év se telt el, de nem jött be a falusi élet, sokat kellett autózni napi szinten. Vételi ár alatt megváltak a háztól, hogy újra Budapestre költözzenek. Persze ott drága minden, így csak Pest megyébe tudtak menni, azt is úgy, hogy a szüleink, nagyszüleink minden pénzüket odaadták nekik és a hitelhez 2 kezességet is vállaltak, az ingatlanjaikat is feltéve fedezetnek! Ez 8 hónapja volt. Most hétvégén jelentették be, hogy a házat ki fogják adni, mert Németországba költöznek, mert itt nem élet az élet. És addig is úgy spórolnának, hogy ide költöznek a szülöi házba, a házuk addig is ki lesz adva. A bátyám azt mondta nekem, hogy 24 évesen kirepülhettem volna már, ideje lenne mert nagyfiú vagyok és nekik a gyerekekkel szükségük van a szobámra is mert nekik 2 szoba kell amíg el nem költöznek. Kezdjem el a saját életemet végre vagy költözzek a kanapéra a nappaliba! Szüleink mellettük állnak, mert hát a gyerekek … Meg milyen jó lesz Németországban nekik, jobban izgulnak miatta mint ök! Viccesen meg is jegyeztem, hogy jövöre már úgyis Ausztráliába fognak menni, utána meg a Holdra. Én most végeztem az egyetemet, jelenleg munkát keresek. Ha tehetem elköltözöm, de anyagilag nagyon nehéz. Haveromat most tették ki az albérletböl azzal, hogy a 140 ezerröl 220 lesz a bérleti díj a rezsi miatt. Nem egyszerü manapság. És a testvérem osztja az észt aki mindent megkapott? Szüleink sajnálkoznak nekem, hogy nem tudnak odaadni a 3 havi kaucióra se, mert nem tehették meg, hogy nem támogatják a fiukat, ha az segítséget kért és nekik már semmilyük nincs.

Mit kezdjen az ember egy ilyen helyzettel?


2022. okt. 27. 11:45
1 2 3 4 5 6
 51/51 A kérdező kommentje:
Nem normálisak továbbra sem. Most az volt a sláger, hogy mégsem mennek ki, mert így miattam nem tudnak spórolni a kiköltözésig. Aztán kimentek Bécsbe valamit venni és azóta megint költözés alatt vannak, minden arról szól újra. Én már intézem a munkát magamnak. A szállással vannak bajok egyelöre. Tudom, hogy nagyok az igényeim, de visszamondtam egy lehetöséget, mert megtudtam, hogy a szálláson ahol elhelyeznének gyakoriak a balhék, ivászat, verekedések, múltkor az ablakot is kitörték. Ilyen helyre nem szívesen mennék, remélem létezik kultúráltabb szálló is ahol békénhagyják az embert és nem ilyen hajléktalanszálló jellegü.
2022. dec. 5. 09:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!