Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem vitte a teljes...

Testvérem vitte a teljes szülöi megtakarítást, most meg neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Bátyám, 10 évvel idösebb, most 34, én 24. 8 évvel ezelött a szüleink vettek neki egy lakást a városban mert el kell indulnia végre az életben. 1 év se telt el, kitalálta, hogy Pesten van az igazi élet és eladta a lakást. Persze a különbözetre nem tellett neki, de a szüleink azt mondták odaadják neki, mert Pesten végre révbe érhet, ott több a lehetöség. Ott megismerkesett egy csajjal és 8 hónappal késöbb már árulta a lakást, még a tinta se száradt meg a szerzödésen. Mert a csaj nem messze lakik vidéken és ott akarnak közös lakást venni, komoly a dolog. Össze is házasodtak, visszaköltöztek vidékre. Meglett a lakás, viszont terhes lett a csaj, ikrekkel! A születésük után kezdte el a testvérem, hogy kicsi a lakás, el kell adni, nem elég a gyerekekkel 70 m2, udvar is kell. Eladták a lakást, majd megvettek egy használt házat szomszédos faluban. 1 év se telt el, de nem jött be a falusi élet, sokat kellett autózni napi szinten. Vételi ár alatt megváltak a háztól, hogy újra Budapestre költözzenek. Persze ott drága minden, így csak Pest megyébe tudtak menni, azt is úgy, hogy a szüleink, nagyszüleink minden pénzüket odaadták nekik és a hitelhez 2 kezességet is vállaltak, az ingatlanjaikat is feltéve fedezetnek! Ez 8 hónapja volt. Most hétvégén jelentették be, hogy a házat ki fogják adni, mert Németországba költöznek, mert itt nem élet az élet. És addig is úgy spórolnának, hogy ide költöznek a szülöi házba, a házuk addig is ki lesz adva. A bátyám azt mondta nekem, hogy 24 évesen kirepülhettem volna már, ideje lenne mert nagyfiú vagyok és nekik a gyerekekkel szükségük van a szobámra is mert nekik 2 szoba kell amíg el nem költöznek. Kezdjem el a saját életemet végre vagy költözzek a kanapéra a nappaliba! Szüleink mellettük állnak, mert hát a gyerekek … Meg milyen jó lesz Németországban nekik, jobban izgulnak miatta mint ök! Viccesen meg is jegyeztem, hogy jövöre már úgyis Ausztráliába fognak menni, utána meg a Holdra. Én most végeztem az egyetemet, jelenleg munkát keresek. Ha tehetem elköltözöm, de anyagilag nagyon nehéz. Haveromat most tették ki az albérletböl azzal, hogy a 140 ezerröl 220 lesz a bérleti díj a rezsi miatt. Nem egyszerü manapság. És a testvérem osztja az észt aki mindent megkapott? Szüleink sajnálkoznak nekem, hogy nem tudnak odaadni a 3 havi kaucióra se, mert nem tehették meg, hogy nem támogatják a fiukat, ha az segítséget kért és nekik már semmilyük nincs.

Mit kezdjen az ember egy ilyen helyzettel?


2022. okt. 27. 11:45
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

#30 Ahogy a 30 irja!



- Jol van Pisti! Elkoltozok, de elotte kerem az anno vett lakas aranak a felet! Tudod, ami a csupasz se***d ala tettek! Annyira nagy Jani voltal, ugy konnyu elkoltozni, hogy egy lakassal inditanak utba! Az elmult evekben bebizonyitottatok, hogy a parazita eletmodon kivul tobbre nem futja!


Amugy ki fog turni a csaladi oroksegbol is! Erre megy a jatek!

A szuloknek megmondanam, hogy ha igy folytatjak, akkor tenyleg elkoltozok, de onnantol kezdve felejtsenek el es akkor sem hivjanak panaszkodni, ha majd a batyus a jelen hazatokat is elb@***a! Akkor menjenek hajlektalan szallora, mert ez az ut pontosan odavezet!

2022. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

A hülye anyádnak (bocs) megmondanám, hogy a gyerekes bőgés helyett gondolkozni kellett volna, és melletted is kiállhatna már egyszer az életben. Mondják már meg a bátyáddal együtt, hogy mégis miből költözz el hova, amikor neked üres kézzel kell indulni, a bátyád meg puszira lakást kapott a valaga alá?

A bátyádnak meg mondd meg, hogy könnyen pofázik, amikor neki mindent megadtak, azt meg ne te szenvedd el, hogy a semmire pottyantott kölkökkel haza jell cuccolniuk. Az aztán tényleg felnőttes, hogy visszaköltöznek anyucihoz, mert életképtelenek.


Ilyen pénzügyi hozzáállással amúgy hiába mennek ki külföldre, pár hónap és megint cuccolnak majd haza, amit a szüleid fix, hogy finanszíroznak. Ne haragudj, de elég tré társaság, én tuti megszakítanám velük a kapcsolatot, aztán nyalhatnák korlátlanul a bátyád popóját halálukig.

2022. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

"legyél te az okosabb"

Milyen kedves ez anyádtól. Azt azért kérdezd már meg tőle, hogy mégis mire érti ezt? Mert ez kb azt takarja, hogy légy okosabb és költözz el nulla megtakarítással, kockáztasd meg, hogy hajléktalan leszel, mert nem tudod az albérletet fizetni, vagy élj életed végéig albérletben mert az elszívja az egész fizetést, aztán vegetálj életet végéig így mert saját lakásra nem fogja futni.


Soha nem értettem az ilyen ostoba szülőket, akik az egyik gyereknek mindent megadnak, a másiknál meg széttárt karokkal közlik, hogy hát téged nem támogatunk mert nincs miből bocsi, utána meg megy a siránkozás, hogy a két testvér utálja egymást. Nagyjából fogyatékosnak kéne lenni ahhoz, hogy ezt valaki ne lássa előre. A szüleidnek kellett volna okosabbnak lenniük, nem neked. A bátyádnak meg nyugodtan mondd meg, hogy ő minden, csak nem felnőtt. Úgy "röpült ki", hogy a szüleid a segge alá toltak egy lakást (nem is egyszer), most meg 34 éves létére visszacuccol anyucihoz, mert életképtelen az egész pereputty, nem tud a pénzzel bánni és önerőből semmit sem ért el. Undorítóak azt ilyenek, akik pofáznak hogy "légy felnőtt röpülj ki, ne anyuci nyakán élj" közben meg a szülők segítsége nélkül abszolút nem lennének sehol sem. Ilyen hozzáállással Németországból sem lesz semmi sem, mert úgyis visszacuccolnak pár hónap múlva.

A szobádat meg ne engedd. Keressenek maguknak albérletet. Mondd meg a bátyádnak, hogy ha ő már ennyire felnőtt, akkor keressenek albérletet, és ne a kistestvérét akarja kitúrni a szobából meg az anyja/apja nyakán élni. Ezt így mondd meg neki.


Anyád meg ne bőgjön, mint valami kisgyerek, hanem gondolkozzon el. A bátyádnak mindent megadtak, fizettek, neked meg semmit és így elvárják, hogy te állj a lábadra nulla önerőből, míg a bátyád fenekét fényesre nyalják.

Amúgy ha én lennék ebben a helyzetben, ezek után én egy büdös petákot sem fogadnék el tőlük, elköltöznék amint lehet, de közölném velük, hogy rám aztán ne számítsanak öreg korukban, ha rám ennyire xarnak. Ebből tipikusan úgyis az lesz, hogy ha majd nekik kell segítség vagy már nem tudják magukat ellátni, a bátyád lesz a legelső, aki rájuk csapja az ajtót vagy bedugja őket valami otthonba.


Van valami azóta kérdező?

2022. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Most az van műsoron, hogy akkor maradnak a házukban, nem adják ki, pedig már le volt beszélve az albérlővel és én miattam mindenkiből hülye lett csinálva meg egy csomó pénzt buknak. Mert én arra se vagyok képes, hogy a családom érdekében pár hónapra a nappaliban aludjak. Meg a gyerekek így úgy, milyen testvér vagyok én. Anyánk szerint is ki lehetett volna bírnom, szerinte én irigylem őket és így akarok visszavágni, keresztbe tenni. Plusz fejemhez vágta, hogy ha én így, akkor elsejétől albérleti díjat és rezsit kell fizetnem, valamint a hűtő is szét lesz választva.

Ha lenne lehetőségem most azonnal indulnék innen. De sajnos nincs, hajléktalan meg nem akarok lenni.

2022. okt. 29. 12:41
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat de az egész "családod" köpjön fel és álljon alá. Amint tudsz költözz el és vissza se nézz.
2022. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom Kerdezo! Figyu! Mond meg a szuleidnek, foleg Anyadnak, hogy neki csak egy gyereket kellett volna szulnie. Undorito ez a kivetelezes! Neki lakas, megtakaritas, a te szadbol pedig kinezik a falatot???


Szerintem koltozz el, es szakitsd meg veluk a kapcsolatot, mert ez beteges!

Ha akarod privatban kuldok neked megbizhato csoportokat- kulfoldi munkahoz, ahol szallast is biztositanak! Eleinte nem konnyu, de hidd el jobb eleted lesz. Aztan majd jon a hizelges,hogy segits rajtuk. Manapsag Magyarorszagon nagyon nehez 1rol a 2re jutni,foleg egyedul. Nagyon pofatlan a batyad. Szerintem ne fizess otthon semmit, mert nem igazsagosak es ugy SOHA nem fogsz tudni elkoltozni.

Tudod ez milyen testver? Aki mindenre rateszi a kezet, minden ot illeti, te mehetsz a hid ala, de ha temetesi koltsegeket kell fizezni vagy apolot, akkor koveteli, hogy te is fizess bele! Szakitsd meg veluk a kapcsolatot!


En gyorsan inteznem a koltozest, aztan megnezhetik a hatamat, mielott vegleg rajuk csapom az ajtot! Hihetetlen...

2022. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
93%
A szüleidnek egy terápia kéne napi szintű pofonokban adagolva. Azért ez a kivételezés már tényleg extrém. Mivel ők sem látják ezt be, amint tudnék, otthagynám ezt az elmeroggyant társaságot, aztán minden kapcsolatot megszakítanék.
2022. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Heee???

A szüleid többször lakást adtak a tesód valaga alá, neked nem segítenek semmiben, amiért nem hagyod magad kihasználni még anyád nevez téged irigynek, albérleti díjat követel, de eközben meg bőg mint valami dedós óvodás, hogy "meg kellett élnie hogy a két testvér nem szereti egymást" miközben neki mindent neked meg semmit????

Anyád vagy hihetetlenül ostoba, vagy fogyatékos, vagy mindkettő. Én ezt így meg is mondanám neki, aztán hadd bömböljön tovább.

2022. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
Es arra konkretan mit valaszol anyad, amikor megkerdezed tole, hogy a te lakasod hol marad, vagy a testvered mivel tudott tobbet, hogy o kapott? Meg hogy ezt hol tartja igazsagosnak?
2022. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó :D És a drágalátos anyád mégis mire szándékozik érteni, hogy még te vagy irigy? Irigy vagy arra, hogy a tesód minden alá rakott lehetőséget elbaxott? Irigy vagy arra, hogy nem képesek a pénzzel bánni? Irigy vagy arra, hogy gyerekük lett a kb semmire? Irigy vagy arra, hogy 34 évesen haza akar(t volna) cuccolni a szülők nyakára? Irigy vagy arra, hogy semmi konkrét jövőbeli tervük sincs?

Azt azért komolyan elmagyarázhatnák a szüleid, hogy mégis melyik univerzumban számít az igazságosnak, hogy az egyiknek mindent megadnak, a másiknak semmit, az egyiknek mindig segítenek, a másikba meg mindig belerúgnak? A tesódtól ha hazacuccolt volna nem kért volna anyád bérleti díjat rezsivel, de tőled meg igen, amikor te kiállsz magadért és nem akarod, hogy a bátyád igazságtalanul kidobjon a saját szobádból a kanapéra, mint valami kutyát?

Az, hogy ezek után még anyád képes síri és téged okolni, a gyerekes hülyeség teteje.


Ha anyád tényleg bérleti díjat akar szedni, akkor tudod mit csinálnék? Közölném vele, hogy rendben, de akkor CSAK hivatalos szerződéssel, te veszel a szobádba egy mini-hűtőt, fizetsz neki havonta, de akkor innentől be van fejezve a családosdi mindörökre, már csak főbérlő-albérlő viszony van, a bátyád is már egy senki, egy idegen neked, aztán ha elköltözöl, akkor volt egy gyerekük, és nyugodtan visszatolhatják a fejüket tövig a bátyád ánuszába halálukig. Abban viszont biztos lehetsz már most, hogy ha a szüleidnek lesz segítségre szüksége, akkor egyből téged fognak majd felkeresni, mert a bátyád lesz az utolsó, aki a kisujját mozdítaná értük. Én tuti elküldeném őket a bátyádhoz, aztán rájuk csapnám az ajtót/telefont.

2022. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!