Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Indítanál e polgári pert a...

Indítanál e polgári pert a testvéred ellen?

Figyelt kérdés

Testvérem kölcsönkért 3 millió forintot tőlem 2010-ben.Mai napig nem adta meg és szerintem soha nem is fogja.Nekem is nagy szükségem lenne most erre a pénzre már többször kerestem de kitérő választ ad ,vagy üvölt,de az anyám is mellé áll.Nektek van pénzetek gazdag a férjed!

A férjem azt mondja indítsunk polgári pert,de én nem merem a családomat beperelni.

Ti mit tennétek?



2015. máj. 24. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
4%
Nem kell papír róla. Indíts nyugodtan pert. Bár előbb megpróbálnám az alábbit: 2 tanú előtt tartozáselismerő nyilatkozat aláírása. Ha nem teszi, bíróság. Ha megtette, akkoris bíróság, de egyszerűbb a dolgod: fizetési meghagyást bocsájtasz ki. Aminek, ha 8 napon belül ellentmond írásban =bíróság, ha nem mond ellent, behajtható a tartozás, fizetésből letiltás stb.
2015. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
100%
Papír nélkül felesleges és értelmetlen a per, sosem fog nyerni. Az eredmény a több százezres per költség és örök harag a családdal. Ha van papír és van keresete, ingatlana a testvérnek, még esély is van rá, hogy nyerj. Az viszont biztos, hogy a családnak annyi
2015. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
100%

11esnek:

Ha nincs rola papir, nem adhat ki fizetesmeghagyast. Mert mi alapjan? Bemondasra senki nem csinal semmit.

En a napokban nyertem meg egy hasonlot. 8 evig futtattak egy forgalom nelkuli szamlat, majd kiadtak vegrehajtasra a felgyult szamlavezetesi dijat. A vegrehajto ceg megvette a tartozast, amde a bizonyitekokat nem. Mivel nem voltam hajlando fizetni, kiadtak fizetes meghagyasra, amire ellentmondassal reagaltam. Birosagra vittek a dolgot, aztan egyszer csak kaptam egy levelet, hogy bizonyitekok hianyaban a pert megszuntettek. Ennyi.

Szoval mindenkeppen valamivel bizonyitani kell, hogy odaadta ezt a penzt.

2015. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
3%

Itt csak egy dolgot kell mérlegelni:

Mi ér neked többet: 3 millió forint, vagy a testvéred?

Ha az utóbbi, és a férjed minden áron polgári pert akar indítani, akkor mondd meg neki, hogy idővel kifizeted a férjednek a kölcsönadott pénznek azt a részét, ami az övé lenne.

Ettől még nem normális az, hogy a testvéred üvölt veled, de ez már egy másik téma.

2015. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:

Vett belőle egy autót magának én meg egy 300 ezres autóval járok és a férjem nem vesz másikat mert azt mondja adott rá pénzt de én odaadtam a testvéremnek.

Van fizetése nem keres rosszul kb havi 300 ezer netto és ebből sem fizet egy fillért sem egyedüláló elszórakozza.

Nem megélhetési problémája van hanem igen is leszar engem.

Még havi 10 ezret sem hajlandó fizetni inkább rámnyomja a telefont.

2015. máj. 24. 10:29
 16/71 A kérdező kommentje:

Nekem is szükségem lenne egy jobb autóra de az ára nála van.

Lehet jól élünk de mi is dolgoztunk azért a 3 millióért.

2015. máj. 24. 10:30
 17/71 anonim ***** válasza:
39%

Olvasd el mégegyszer, mit írtam.


A másik, a polgári per útja: papír nélkül is bizonyítható a kölcsön ténye, a polgárjog ismeri a szóban létrejött szerződést is. Sőt, szerződés ráutaló magatartással is létrejöhet. Ebben az esetben meg fogják vizsgálni a pénz eredetét és célját, utóbbinál, ha a testvér elköltötte valamire és nem tud igazolni másik forrást (lottó, stb), akkor nyert ügy.

2015. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a ferjed nem a testveredre duhos, hanem rad hogy ilyen ostoba voltal hogy az autora adott penzt odaadtad inkabb nekik
2015. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
3%
Soha, de soha nem perelném családtagomat. Persze hogy mindenkinek jól jön 3M Ft, de neki mekkora szüksége volt rá? Hawaii útra költötte? Mert ha nem akkor inkább örülj hogy te olyan helyzetben vagy, hogy tudsz neki adni.
2015. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 A kérdező kommentje:
Van róla papír,csak soha többet nem állnak velem szóba ha ezt megteszem.
2015. máj. 24. 10:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!