Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Indítanál e polgári pert a...

Indítanál e polgári pert a testvéred ellen?

Figyelt kérdés

Testvérem kölcsönkért 3 millió forintot tőlem 2010-ben.Mai napig nem adta meg és szerintem soha nem is fogja.Nekem is nagy szükségem lenne most erre a pénzre már többször kerestem de kitérő választ ad ,vagy üvölt,de az anyám is mellé áll.Nektek van pénzetek gazdag a férjed!

A férjem azt mondja indítsunk polgári pert,de én nem merem a családomat beperelni.

Ti mit tennétek?



2015. máj. 24. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 A kérdező kommentje:
Saját testvérét kelljen biróságra vinni.
2015. máj. 24. 10:56
 32/71 anonim ***** válasza:
88%
pereld. maganak koszonheti. eleve ha teged ilyen jol neveltek akkor miert sikeredett felre?? pereld nyugodtan had tanulja meg
2015. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
88%

Simán. Fogok is. Ingatlan miatt, nem hajlandó aláírni a házunk eladásánál az adásvételi szerződést.

Emiatt nem tudjuk eladni a házunkat.

Most emiatt kell ügyvédet szereznem.

Tőlem lehet bárki, ha kiszúr velem, megy a bíróságra...

2015. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
90%
Ha normálisan állna hozzád, akkor azt mondanám, hogy ne, de így igen. Nem bajban volt, hanem autót vett, szerinted egy bank mit húzott volna már le róla. Mond el neki, hogy perelve lesz, jobb ha fizet, mert a bíróság már kamatot is fog számolni. Mi az, hogy kiabál veled, amikor a pénzt átvette, akkor miért nem kiabál. És annyira ti sem vagytok gazdagok, ha egy 300 ezres kocsival jársz.
2015. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
91%

"soha többet nem állnak velem szóba ha ezt megteszem."


Most sem állnak. Nem veszítesz semmit. Pár parazitával kevesebb.

2015. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
89%

Én beperelném.

Aki meg azt mondja, hogy mi ér többet, rossz helyzetben van a tesó stb, attól megkérdezném, hogy akkor nem lehet leülni a kérdezővel, és elmagyarázni neki, hogy nézd, ilyen helyzetben vagyok, találjunk közös megoldást. Nem ordibálni kell.

2015. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim válasza:
90%
Szerintem ha vissza szeretnéd kapni a pénzed, nincs más megoldás. Írták itt, hogy mi a fontosabb, a testvéred, vagy a pénzed? Egyértelmű, hogy a pénz, hiszen csak testvéri szívjóságból nem lehet megélni, az élethez pénz kell és itt még szívjóságról sem beszélhetünk, mert nagyon csúnyát át lettél b..szva... ilyet egy testvér meg mer tenni? Én a helyedben elindítanám azt a pert.
2015. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
93%
Ha van róla papír, már rég bepereltem volna! Azért 3 misi nem 3 rugó! Ha meg többé nem akrnának látni, szrnék rá.
2015. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
87%
én is beperelném. az ilyen nem családtag, csak egy élősködő. de előtte én is megmondanám neki hogy ha nem fizet akkor beperelem. adnék neki két hónapot, utána meg is tenném, nem csak ígérgetném.
2015. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
35%

Hülye voltál, ha odaadtad neki, ha nem is volt rá szüksége.

Így jártál.

Vond le a tanulságot.

Pereskedni nem pereskednék a családommal.

Nem kellett volna neki odaadnom. Gondolom, eddig is tudtad, hogy ilyen.

Annyit tennék, hogy egy ügyvédi felszólítást küldenék neki. Talán az ráijeszt egy kicsit, hogy ilyen hivatalos levelet kap az ügyben. De ez még nem jelent bírósági ügyet.

2015. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!