Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Indítanál e polgári pert a...

Indítanál e polgári pert a testvéred ellen?

Figyelt kérdés

Testvérem kölcsönkért 3 millió forintot tőlem 2010-ben.Mai napig nem adta meg és szerintem soha nem is fogja.Nekem is nagy szükségem lenne most erre a pénzre már többször kerestem de kitérő választ ad ,vagy üvölt,de az anyám is mellé áll.Nektek van pénzetek gazdag a férjed!

A férjem azt mondja indítsunk polgári pert,de én nem merem a családomat beperelni.

Ti mit tennétek?



2015. máj. 24. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
14%
Az is biztos, hogy én a férjed helyében már rég kidobtalak volna.
2015. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
82%

Ha a testvéred semmibe vesz és hülyének néz, akkor neked miért kéne tekintettel lennie rá?

Azért 3 millió nem kis összeg, meg alapból az is segítségnek számít, hogy kamatok nélkül kéred, hisz azóta bőven vesztett az értékéből.

2015. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
65%
mindenkinek kell tanulópénzt fizetni. én 25 ezer miatt nem beszélek 5 éve a testvéremmel. ebből annyi a tanulság, hogy előtte se kellett volna erőltetni a viszonyt. ha neki ennyi, nekem biztosan rendben van. mondjuk azt a pénzt is én adtam. lehet mondani, hogy ez nem éri meg, de nehogy már ő legyen megsértődve, ha vissza kell adni amit kölcsönt kért. és ha nem talál a viszony rendbetételére módot, akkor sajna ez van.
2015. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
83%

1. ilyenkor már a férjed az 1. számú családod

2. én egy pillanatnyi gondolkodás nélkül indítanék ilyen esetben. ha ők nem tisztelnek engem mint családtagot még én törleszkedjek, mint kiskutya, hogy jujj, ha megteszem, akkor morcik lesznek?

2015. máj. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
8%
Ha ti annyira gazdagok vagyok, akkor legyél nagyvonalú, és tekints el a visszaadásától. Ronda anyagi ügyekkel nem kell tönkretenni egy családi viszont.
2015. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
0%
viszonyt.
2015. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
87%

"Ronda anyagi ügyekkel nem kell tönkretenni egy családi viszont."


Ott ahol a testvér üvöltözik hogy nem adja vissza azt ami visszajár már rég el van rontva a családi viszony...

2015. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem akkor is lehetne nagyvonalu, ha (mar) nem gazdag.. Vegulis aki kolcsonad, az tudhatja: benne van a pakliban, h nem kapja vissza.
2015. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
0%

Azt is vedd figyelembe, hogy az itt a valaszolok 95 %-a nincs a helyedben, ezert a "mas fa..aval verni a csalant" szindroma siman ervenyes rajuk is! Nekik nincs vesztenivalojuk, konnyen hangoztatjak a "szemet szemert" elvet, sot meg hergelnek is Teged.. (belul meg orulnek, h megszivtad, mert irigyek, mint a kutya (ez a magyar atok!), h Neked volt mibol adni, vagy egyszeruen csak a nagylelkusegedre! Amugy remekul peldazza ez a thread, milyen szemet vilagban elunk, ahol csak a penz szamit, mindenki a csaladod ellen uszit, pedig a penz az csak penz, 3 milla Ft-ban kb 10.000 Euro, bosszanto elveszteni, de nem olyan hatalmas osszeg, persze a "tanacsadok" tobbsege gondolom meg eleteben nem latott ennyit egyben, igy azt hiszi, messzire jutna vele a vilagban, pedig rohadtul keves 3 milla, nekem elhiheted, fel ev alatt elvertem ennyit mikor meg jol ment es nem sajnalom, es ha jol ertem Neked sem kajara kell..)

Ha szamit a csaladod, vagy legalabb edesanyad, akkor mar most is sz.rban vagy, mert a jo viszonynak mar most lottek, amiket irtal.. Raadasul a ferjeddel is rossz lehet a viszonyod emiatt, ahogy latom.

Vagy bocsass meg a testverednek (ha tudsz!) es allj ele es mondd meg neki, h vegye ugy, h azt a penzt nekiadtad, es nem kell visszaadnia (Ezzel TALAN meg megmentheto a csaladi viszony), vagy hagyd a fenebe az egeszet.. A penzt pereskedessel sem biztos, h valaha is viszontlatod, de egy csomo energiat, gyomorideget belefektetsz, aztan majd csodalkozol, ha megbetegszel.. A ferjed szajat persze legalabb befoghatnad azzal, ha megis perre viszed az ugyet, de elfelejteni nem fogja neked igy sem, nem abbol a fabol faragtak, ugy latom.. Zarszokent meg annyit, hogy ugy jartal ezzel, mint sokan, akik felvettek a hitelt es nem tudjak fizetni, csak Te pepitaban csinaltad.. DE mindig felelos mindket fel! Pl mindenki a bankokat hibaztatja, pedig senki nem fogott rajuk fegyvert, h hitelt vegyenek fel, ketton allt a vasar.. Te is mondhattal volna nemet is a kolcsonre, plane ha tudtad/sejtetted, hogy nem kajara kell a tesodnak.. Ha vki 3 millas kocsit akar, dolgozzon meg erte, nem?.. Egyebkent ezeket a dolgokat sokan benyaljak, mert szimplan joindulatbol segiteni akarnak, nekem is csak "ugyesen" sikerult elkerulni anno, mert engem is megtalaltak a rokonok, mikor lattak, h van penzem. Ne felj, azota nem is nagyon hivogatnak azok, akikkel akkor szinte napi szinten beszeltem, de en nem haragszom rajuk, az ember csak ember. De tudom, kivel merre hany meter, akkor is sejtettem, ezert nem is adtam penzt nekik, megsem romlott a viszony, mert tisztelettel bantam veluk akkor is, azota is. Azert sok szerencset kivanok, barhogy is dontesz! Es szerintem elsodleges es legfontosabb: eloszor magadnak bocsass meg! (ez a legnehezebb)

2015. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:

"mas fa..aval verni a csalant" szindroma siman ervenyes rajuk is"

Talán csak próbálunk tanácsot adni, hagy ne kérjünk már elnézést ezért.


"(belul meg orulnek, h megszivtad, mert irigyek, mint a kutya (ez a magyar atok!)"

Érdekes nekem nem úgy tűnik hogy örülnének, pont hogy az dühít mindenkit, hogy a kérdezővel így kicseszett a saját testvére.


"milyen szemet vilagban elunk, ahol csak a penz szamit, mindenki a csaladod ellen uszit"

Senki nem uszítja, de gyakorlatilag a saját családja lopta meg, és még falaznak is egymásnak.


"nem olyan hatalmas osszeg, persze a "tanacsadok" tobbsege gondolom meg eleteben nem latott ennyit egyben"

Lehet hogy nem, de még a gazdagabb emberek is ragaszkodnak a pénzükhöz, pusztán elvi szinten is. Másoknak meg ez több évi fizetés. És akárhogy nézzük, itt maga az elv számít, hogy meglop a saját testvéred. Mindegy hogy 100 forint, vagy 100 millió, attól még megkárosít és még neki áll feljebb.


"fel ev alatt elvertem ennyit mikor meg jol ment"

Persze mesemondó... :D


"Vagy bocsass meg a testverednek (ha tudsz!) es allj ele es mondd meg neki, h vegye ugy, h azt a penzt nekiadtad, es nem kell visszaadnia (Ezzel TALAN meg megmentheto a csaladi viszony)"

Bocsásson meg? Megbocsájtani annak szokás, aki bocsánatot is kér, itt szó sincs ilyenről. Jó hogy nem azt mondod hogy a kérdező kérjen bocsánatot hogy egyáltalán visszakéri a pénzét. A családi viszonyt meg a testvér rontja el, aki elveszi a másik pénzét, ráadásul lekezelő, arrogáns, és ordítozik ha vissza akarja kérni a kérdező azt ami az övé.


"ugy jartal ezzel, mint sokan, akik felvettek a hitelt es nem tudjak fizetni"

Azért kölcsönt felvenni annak tudatában hogy adósságba verem magam, és kölcsönt adni egy testvérnek nem ugyanaz...


Ritka hülye életfelfogásod van.

2015. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!