Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Indítanál e polgári pert a...

Indítanál e polgári pert a testvéred ellen?

Figyelt kérdés

Testvérem kölcsönkért 3 millió forintot tőlem 2010-ben.Mai napig nem adta meg és szerintem soha nem is fogja.Nekem is nagy szükségem lenne most erre a pénzre már többször kerestem de kitérő választ ad ,vagy üvölt,de az anyám is mellé áll.Nektek van pénzetek gazdag a férjed!

A férjem azt mondja indítsunk polgári pert,de én nem merem a családomat beperelni.

Ti mit tennétek?



2015. máj. 24. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
ja.. hagy ne.. :D
2015. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim válasza:
77%

Én csak annyit írnék azoknak akik aztmondják hogy a kérdező a hülye mert adott. Mindeni tegye a szívére a kezét ha a saját testvére kérne ki nem adna?


DE aki azt mondja h nem perelné be és inkább nyelje be a kérdező a 3 miliót mert fontosabb a kapcsolatuk (hozzáteszem h ez nem testvéri kapcsolat) az adjon már nekem is 3 milliót vagy akár a testvérének ugy hogy sohasem fogja látni. Akik ezeket mondták mind álszentek.

Én kevesebbért is beperelném pedig nagyon jo a kapcsolatom a testvédeimmel. És nem a pénz miatt hanem mert igy beszél velem ő is meg a saját anyám is.

A másik dolog hogyha én és a férjem megdolgozunk a pénzért jogom van dönteni hogy mit csinálok vele.

Én nemhagynám hogy a házasságom rámenjen egy ilyen dologra! Az meg "vicces"a történetben h 300at keres a testvéred ugy hogy se kutyája se macskája és nem adja meg. Anyád meg őt védi. Biztos hogy egy darabig feléjük se néznék! Az biztos hogy nem vesztesz velük sokat

2015. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
8%

62: Hat tudod, en szivemre teszem a kezem es ugy mondom: nem adnek senkinek, (plane nem csaladtagnak) annal tobbet, mint amit nem sajnalok elveszteni. Szimplan azert, mert nem teszem kockara a jo viszonyt emiatt..

Dontesi jogrol beszelsz, de hol marad a dontessel jaro felelosseg? Vegulis az osszes dontesnek az az ertelme, h felelosseget vallalunk erte. El kene mar idaig jutni.. Fel kene noni es vallalni, ha valamit elbaltaztunk. Ezt kevesen ertik, mert a mai vilag arrol szol, h elj, mint Marci hevesen, koltsd el azt is, amit meg meg sem kerestel.. Aztan meg jon a siras-rivas.. Szanalmas..

A Kerdezo mar reg beperelhette volna a testveret, ha olyan beallitottsagu lenne. Az hogy nem tette, pontosan azt mutatja: nagy esellyel meg fogja banni, ha megteszi.

Racionalisan uvoltheti az agyad, hogy neked van igazad, a belso hang megis mast mondhat. Es kesobb majd kiderul, h az utobbinak volt igaza, de akkor mar keso. Vagy ilyen meg senkivel nem fordult elo? Ha valakivel nem, akkor az pereljen nyugodtan, O nem fogja megbanni. De az emberek nem egyformak. En pl biztos nem kockaztatnek 3 misiert. Es tobbet er a nyugalmam is annal. Mert egy pereskedes sokminden csak nem nyugalmas, meg akkor is "dolgozik" az emberben, mikor amugy honapokig nem is hall semmit az ugyrol es nem gondol a dologra.. Akkor mar egyszerubb elengedni a dolgot. Ez nem alszentseg, csak logika. Van, aki nem hiszi persze, hogy az ilyen hosszu tavu, melyben megbuvo stressz megbetegit, de sebaj, az ilyen megrohad majd rakban es rafogja a cigire, meg a legszennyezesre, lelke rajta..

2015. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
8%
Hozzateszem: nem maga a pereskedes gyilkolja az embert, hanem a gyulolkodes, ami sok esetben vele jar.. Meg fogod banni Kerdezo, hidd el..
2015. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
8%
.. Es lassuk be Kerdezo: a legnagyobb bajod, h 300.000 Ft-os kocsival jarsz.. Sokaknak meg autojuk sincs, sokaknak meg arra kene 3 Millio, hogy a rakban haldoklo gyerekuket megmuttethessek es megmentsek.. Vagy 300.000 Ft, hogy sajat egeszsegukon javithassanak stb. Te meg kisirod a ket szemed, hogy "csak" 300.000 Ft-os autod van.. Ugyan mar. Egyszeruen cseszi a csorod, h igy "kibabraltak" veled, es Te hagytad. En sem vagyok kulonb, el ne hidd, sok hulyeseget csinaltam mar, aztan cseszte az igazsagerzetemet, de mar nem volt mit tenni, el kellett fogadni. En 18 Millat vesztettem kb ket ev alatt, de csak magamat okolom, meg akkor is, ha masok is kozremukodtek benne. Mondhatnam persze, h a recesszio igy, meg ugy. Szarok ra, en csesztem el, hozhattam volna jobb donteseket is. Ez van.
2015. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
5%
:) Mar vartam, mikor lesz utalas a GYK indexemre nezve.. Nekem legalabb nem az IQ-m 46, mint Neked, kedves 75%-os. :)
2015. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
79%

"nem maga a pereskedes gyilkolja az embert, hanem a gyulolkodes, ami sok esetben vele jar"

Ez így viccesen hangzik annak fényében hogy te is gyűlölködve beszélsz a másikról...


"a legnagyobb bajod, h 300.000 Ft-os kocsival jarsz.. Sokaknak meg autojuk sincs, sokaknak meg arra kene 3 Millio, hogy a rakban haldoklo gyerekuket megmuttethessek es megmentsek.."

Most hogy is jön a kettő egymáshoz? Persze, szar dolog ha valakinek az élete múlik rajta, de attól a kérdezőnek nem lesz jobb, pont ugyanúgy meglopták.


"Egyszeruen cseszi a csorod, h igy "kibabraltak" veled, es Te hagytad."

Hát jó hogy cseszi, kinek ne cseszné az agyát ha meglopja a saját testvére...

2015. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:

"Okostoni89" :)


Te meg mit idezgetsz itt?? Azt sem tudod, merre vagy arccal. Meg beszelni sem tudsz rendesen komam, mert aki ilyeneket ir, hogy "hagy ne", annak nem csak a helyesirassal van gondja, ugye ezt nem kell magyarazni?

Tapasztalatlan kolyokkutya vagy a magad 26 evevel, a nevedben szereplo szam sem kell hozza, h megmondja barki. Mit osztod itt az eszt? Bivalyb.sznadon nem valsz tapasztaltabba. Menj csinalj valami hasznosat inkabb! ;)

2015. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:

Nem indítanék, de nincs is ennyi kölcsönadnivaló pénzem, sajnos.


DE ,az érdekes, hogy valaki írta, hogy a kölcsön 5 év után elévül. Ez biztos? Hogy évülne el, hiszen nem fizették ki, és kérte is a kérdező, hogy adja meg, nem is egyszer. Nem csak elfelejtette és nem is kérte. Nem évülhet el szerintem.

2015. jún. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
Nem csak a 3 millióért perelném be, de még a jegybanki alapkamat szerinti kamatot is behajtanám rajta.
2017. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!