Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Indítanál e polgári pert a...

Indítanál e polgári pert a testvéred ellen?

Figyelt kérdés

Testvérem kölcsönkért 3 millió forintot tőlem 2010-ben.Mai napig nem adta meg és szerintem soha nem is fogja.Nekem is nagy szükségem lenne most erre a pénzre már többször kerestem de kitérő választ ad ,vagy üvölt,de az anyám is mellé áll.Nektek van pénzetek gazdag a férjed!

A férjem azt mondja indítsunk polgári pert,de én nem merem a családomat beperelni.

Ti mit tennétek?



2015. máj. 24. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
94%

"Megér neked a családod 3 mFt-ot?"

Az már rég nem család, ahol egymást lopják meg a testvérek...


"Esélyes, hogy nem bír a tesód kikászálódni a bajból. Ilyenkor az embernek inkább segít a másiknak."

A segítséget kérő ember nem arra hivatkozik 3 millió forint ellopása után hogy "minek az neked, neked van úgyis". A kölcsön visszajár, legyen szó 100 forintról vagy 100 millióról, ne arra hivatkozzanak már hogy minek nekem a saját pénzem...


Simán perelném, nem csak a pénz miatt, hanem a hozzáállása miatt is.

2015. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:

Fel fogom hívni és megmondom neki hogy kap 30 napot hogy fizessen ha nem teszi ügyvéddel felszólittatom.

4 éve várok a pénzemre azóta hiteget.

2015. máj. 24. 12:24
 43/71 anonim ***** válasza:
7%

Egyet mondj meg: nyomott-e a testvered a tarkodhoz fegyvert, hogy marpedig adj neki 3 milkat? Ha nem, akkor lehet, h o egy szemet, Te viszont hulye vagy, es 50%-ban felelos a kialakult helyzetert. Ez a velemenyem. Lepontozhatsz, akkor is ez lesz. En sem vennek a ferjed helyeben kocsit neked (egy darabig).

De hogy valaszoljak is: soha nem perelnem be a tesom, soha soha soha! Inkabb lenyelnem a bekat es legkozelebb csak annyit adnek, amennyit nem sajnalok mondjuk elkaszinozni sem.. Mert egy ilyen kolcson mindig lutri.

Most mar tudod Te is.

2015. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
58%
Az a baj, hogy ha ilyen haladékokat adsz neki hogy "30 nap" akkor egy hónap múlva megint veszekedtek egyet és kap még 30 napot, onnantól meg nem fog komolyan venni. Azonnal fel kell jelenteni. Esetleg bizonyítékként felvenni telefonra 1-1 ilyen jellegű beszélgetéseteket is.
2015. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező,


ha eddig nem kerested hivatalos úton a pénzed, ne sokat töprengj,ha tényleg be akarod perelni, hiszen 5 év után a tartozás elévül.

Egyébként emlékszem erre a sztorira, de akkor azt írtad, kölcsönt vettél fel, és azt adtad az öcsédnek, hogy autót vehessen.

2015. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell neked felhivni. Ügyvéddel iratsz egy levelet, hogy amennyiben 30 napon belül nincs a számládon a pénz, polgári pert inditasz. Ne haragudj, de ez nem család. A testvéred lop, Anyad meg mellé all. Én be vallom egy percig nem várnék, inditanam azonnal a pert, ha ilyen lenen csaldom
2015. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád milyen jogon szól bele egyébként? Azért üvölt, mert nektek úgyis van pénzetek, nem hiányzik a 3 millió? Mert akkor jó nagy tévedésben van...meg amúgy sincs semmi köze hozzá. Lám, itt a példa, hogy egy családtag jobban meg tudja keseríteni az ember életét, mint egy idegen...

indíts pert szerintem is.

2015. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem lennék rászorulva, akkor hagynám a dolgot...de soha többet sem ajándékba, sem kölcsön nem adnék neki. Ellenben ha szükségem lenne a pénzre, akkor sem mennék perre vele... Inkább addig járnék a nyakára,míg törleszteni nem kezd.
2015. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyen testvér csak biológiailag testvér. Egy igazi testvér nem tesz ilyet a másikkal, ne legyen bűntudatod miatta, ha igazságot teszel.
2015. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
34%
Adj neki határidőt. Ha nem fizet xy idő múlva, pereld be. És fenyegesd is meg. Hivatkozz az időre is hogy mióta várod a pénzed, hátha úgy észre veszed magad.
2015. máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!