Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kötelező...

Ti mit tennétek, ha kötelező lenne megosztoznotok a testvéreddel azon, amit te vettél magadnak személyes használatra?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem magamnak egyúj gépet a saját megkeresett diákmunkás pénzemből kb 1 hónapja és a testvérem először ki akarta magának sajátítani, amit a szüleim TÁMOGATTAK, utána még nekem kellett kisírnom, hogy legalább közös legyen a SAJÁT GÉPEM, mert nem enged ide a testvérem. Azzal érvelnek, hogy ameddig az internet az övék, addig azt kell elfogadnom, amit ők csinálnak. Aztán amikor megtudták, hogy nem fontos nekem a net, azzal érveltek, hogy amíg az én kenyeremet eszed, addig nincs magántulajdonod. Én 16/f a kicsi 9/l.

2016. aug. 26. 13:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/185 anonim ***** válasza:
89%

Én is eladnám a helyedbe és utána annyi pénzt gyűjtenék amennyit tudok és középiskola után elhúznék otthonról.

Komolyan nem is értem, hogy az ilyen emberek minek vállalnak gyereket.

2016. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/185 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, eddig csak azért nem tudtam írni, mert testvérem jött Minecraftozni és most wc-zik szóval gyorsan írok, nehogy elkezdjen sírni, hogy ideültem, és lecsesszenek a szüleim. AZért kell neki, hogy minecraftozzon, mert eddig nem valósulhatott meg és ez volt minden álma, mert csak yt videókon látta. Nem akarom eladni, mert ezen játszok és tartom a kapcsolatom a barátaimmal. Majd később írok, csak pont most jött vissza.
2016. aug. 26. 13:48
 13/185 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szuleidnek van net elofizetese, akkor gondolom laptopjuk/asztali szamitogepuk is. Jatszon azon a hugod nehanapjan, egy 9 eves gyereknek amugy se egeszseges folyton ott ulnie. Dobjak be a szulok az oveket a kozosbe es jarjanak elol jo peldaval a nincs magantulajdon elmeletet illetoen. En egy 16 evesnek siman hagynam, h a sajat penzen vett laptopjat ne kelljen megosztania egy 9 eves kislannyal, aki meg ide-oda klikkelget es azt se tudja, mit csinal.
2016. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/185 anonim ***** válasza:
86%

Kivinném az udvarra, leterítenék alá egy szemeteszsákot és a baltával szarrá verném. Utána zsák összehúz, kukába elhelyez.


Drága tanulópénz ez neked, sajnálom, hogy ilyenek a szüleid.

2016. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/185 anonim ***** válasza:
97%
Állj a sarkadra. Állíts be jelszót, és csak álló engedd oda, amikor akarod. Ha szüleid kötözködnek mondd el nekik szt, amit nekünk.
2016. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/185 anonim válasza:
97%
vagy kapcsold ki hátul, és mond azt hogy elromlott :D
2016. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/185 anonim ***** válasza:
97%
Zárold le, nem fogja tudni feloldani, és kész.. Anyádékkal meg ne foglalkozzál...szánalom..
2016. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/185 anonim ***** válasza:
97%

De igen, van magántulajdonod, a gép a tiéd.

A szüleidnek nincs igazuk, jó nagy parasztok, már bocs.

Ha esetleg szépen megkértek volna, hogy engedd oda a tesódat is, az még oké, nyilván.

De ez nem.

Szerintem is add el a gépet, hadd lessenek :D ÉS vegyenek ők a tesónak, ha akarnak.

2016. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/185 A kérdező kommentje:
Na ebédidő. Most nem eszek, hanem inkább leírom mi van. Amikor megvettem a gépet és beszereltem, azonnal jöttek, hogy ugye ,,ez nem a tied, hanem a tesódé ?" (mert akkor már sírt anyáméknak, hogy hagy minecraftozhasson. Amikor mondtam nekik, hogy nem, ezt magamnak vettem, mert a régi elromlott (már teljesen rossz, nem adhatom oda), akkor azzal jöttek, hogy akkor ők elveszik a gépet és eladják, hogy senki ne használhassa, ha nem használhatja más. Mondom egy kicsit majd engedem mindenkinek. Erre azzal jönnek, hogy már eltulajdonították a fejükben, és a húgomé, slussz-passz. Mondom ezt nem tehetitek, én vettem magamnak, milyen jogon akarjátok odaadni amit a saját pénzemen veszek és látok el (portalanít, karbantartás) Erre azt mondták, őket ez nem érdekli, kell a hugomnak az érintőképernyős telefonja mellé egy gép. Mondtam vegyetek ti neki, de hát nincs pénzük. Ezzel a visszavágással ki sikerült harcolni, hogy sokat gépezhessen a testvér és én is egy keveset.
2016. aug. 26. 14:10
 20/185 anonim ***** válasza:
95%
Vegyenek a szüleid testvérednek egy tabletet, az nem olyan nagy kiadás ma már,( vagy születésnapra, karácsonyra) aztán minecraftozzon azon.
2016. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!