Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élősködő testvér?

Élősködő testvér?

Figyelt kérdés

Bocsánat a figyelemfelkeltő cim miatt.


A szituáció annyi, hogy keresztanyám vett nekem egy lakást pesten, és itt lakom benne, dolgozni járok.


Az öcsém tavaly tavaly ősszel kezdte az egyetemet (egy évet otthon üldögélt előtte falun, mert csak szerinte "rangon aluli iskolába vették fel"), és rangon alulinak tartja a kollégiumot, prolinak tartja az albérletet, itt is csak elmondása szerint KÉNYSZERBŐL lakik, mert ez a lakás nincsen annyira nagyon kirívóan előkelő helyen (igaz 15 perc alatt benn vagyok a központban).


Azt akarja , hogy neki is vegyenek egy LEGALÁBB másfél szobás lakást JÓ helyen (~20 millió) hogy abba aztán egyedül lakhasson (csak tudnám majd 25-26 évesen mihez fog magával kezdeni, hogy senkije se lesz).


Sajnos elég kis nyeszlett fejletlen gyerek, nem is jár el sehova, egyrészt MERT MINEK, hiszen egy nőnek sem kell, meg a gyökér viselkedése miatt nem is nagyon haverkodnak vele.


Ugyhogy itthon van az esetek 80%-ában, hajnalig 2-3-ig fenn van, dél körül felkel, utána kóvályog a plázákban egy kört és kezdődik minden előről. Iskolába sem jár be igazából, mivel a routerem naplózza ki mikor van kapcsolódva, ugyhogy tudom mikor van itthon és meddig internetezik. Mostanában nem rikta volt az olyan, hogy 2-3 napig ki se ment a házból.


Rezsit egy fillért nem fizet nekem, pedig tagadhatatlanul ő van itt a legtöbbet, és folyton azzal mentegetőzik, hogy költ erre a háztartásra Ő IS, na most ez a valóságban havonta legjobb esetben is 2-3 ezer forintnál nem több, miközben az ő rezsije pedig 8-9 ezer lenne...és ez a pénz az én zsebemből hiányzik!


És pl most is nagy nehezen, 5 nap igérgetés után hazament vidékre anyámékhoz (400 km, ország széle) hétfőn, de ma SZERDÁN már irja az SMS-t, hogy este érkezik... (és hétvégén ugye karácsony)


Teljesen beleszokott ebbe az ellenőrizetlen nagy szabadságba, ahol semmilyen mindennapos kötelezettsége nincsen és telik egyik nap a másik után, mindenféle előretekintés nélkül.


Titkon arra játszik, hogy költözzek el a barátnőmhöz az ő kis 25 nm-es lakásába és ő meg itt élje teljesen a 2 szobás lakásomat, ahol sokszor megfulladni a szeméttől és a kosztól, mert teljesen igénytelen és csak a telefonját és a laptopját nyomkodja. CSAK TUDNÁM MILYEN CÉLBÓL, ugyanis mindenki tesz az ő fejére, semmi hobbija, semmi célja.


Az, hogy az iskolában le tud vizsgázni az nem nagy eredmény, mivel csak ez az egy feladata van és nem egy nehéz iskoláról van szó! De volt már olyan is, hogy megbukott a vizsgán és földhöz vágta a telefonját és öngyilkossággal fenyegetőzött, és anyámék nagy kétségbeesetten engem hívogattak, hogy MENJEK HAZA A MUNKÁBÓL ÉS NÉZZEK RÁ A KÖCSÖGRE!


2016. dec. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

azt kapom a fejemhez, hogy az ő fogyasztása nem számottvető, az internet korlátlan, meg hogy ő takarit meg vasal meg hasonlók.


Na hát kvára ki vagyok segitve azzal, hogy 2 hetente kivasal nekem 4-5 pólót meg felmosogat saját maga után :D


ezekre nekem is van 10-15 percem.


csak az a probléma, hogy egy munkanap én 8 ezret keresek, és nem érti meg, hogy a villanyszámla akkor is pörög, ha ő "csak egy lámpát éget"


(meg a tévét nézi napi szinten 3-4 órákat, de ez mellékes)

2016. dec. 21. 15:31
 12/55 A kérdező kommentje:

anyámtól sajnálnám kérni a pénzt, mert rengeteget dolgozik.


van ennek a köcsögnek pénze, én tőle nem sajnálnám elkérni.


de egyből fut az anyjához, azok meg családi szinten nekem állnak, hogy ÉN CSAK FOGJAM BE A POFÁM, mert egyedül nem tudnék fennmaradni a fizetésemből.


(kár hogy fel sem tünik nekik, hogy már lassan 1 éve van barátnőm, akivel ha összeköltöznék, akkor az utolsó szálat is elvágtam velük, csak azért ez a lakás is kéne nekem, ugyhogy kitartok)

2016. dec. 21. 15:34
 13/55 anonim ***** válasza:
100%
Meg is érdemled amit csinál. Tudod miért? Mert csak panaszkodsz, ahelyett, hogy kiraknád onnan! Nem kötelességed befogadni, főleg hogy ilyen tiszteletlen veled. Rakd már ki onnan, könyörgöm!
2016. dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:

nem rakhatom ki, max kiutálhatom, hogy elmenjem kollégiumba...


legalább ott tanulna egy kis alkalmazkodást...én is kollégiumba laktam 4 évig!


ezt a gyereket első nap kidobnák az ablakon, mert képtelen saját magán kivül gondolkodni.

2016. dec. 21. 15:36
 15/55 anonim ***** válasza:
86%
Na, az ilyen takonypóc senkiházi, léhűtő, másokon élősködő és követelőző kölköt úgy bsznám pcsán, hogy repülne a Holdig... Mit képzel ez? Mások véres, verejtékes munkával egy egész életen át nem kaparnak össze ennyit, amennyit ez a takonypóc, másokat lenéző szrházi alanyi jogon követel magának! Vágnám ki úgy, hogy vissza se nézzen! Az ilyet kbasznám egy pusztába és raknám ki, hogy kapáljon télen-nyáron, hóban, 40 fokos melegben 1 fej hagymával és fél karéj kenyérrel! Utána, ha eljönne az este megtanulná a sggdugasz követelőző mocska, hogy mi a pálya! Azt hiszem megtanulná mi az a munka, becsület és mit miért, és hogyan! Utána eszébe se jutna az, hogy neki JÁR az, amit más munkával ér el és ezt még képes is fikázni! A szüleid írtóra elkényeztették, és most itt a "jó" példa. A fagyi visszanyal. Azért a szülőknek is leosztanék ezek után 2 nagy sallert, hogy ilyen mocskot sikerült kinevelniük ezzel is gyarapítva a szennyt a világban.
2016. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

én is nagyon nehezen indultam meg az életben, de engem legalább aláztak apámék állandóan de ezzel a gyerekkel csak vállránditást alkalmaznak, teljesen lexarják, hogy mit csinál.


engem meg válogatott modon ócsároltak, mikor nem találtam munkát fél évig.

2016. dec. 21. 15:40
 17/55 anonim ***** válasza:
48%
Hanyszor irsz meg ki rola kerdest? Ha olyan tokos lennel, mar megoldottad volna ezt. Ha meg lehetetlen megoldani, akkor meg mit hisztizel? Elfogadod, mert mast nem tehetsz- legalabbis te kb ezt allitod.
2016. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan kiraknám, ha nincs benne ennyi alkalmazkodás, elvégre senki sem köteles eltűrni olyan személyt a lakásában, akivel nem szívesen van együtt.

Ha meg össze akarsz költözni a barátnőddel, tedd meg. Vagy vedd el feleségül, hogy a család is komolyan vegye. Legalább lesz indok kirakni a kedves élősködő tesódat.

2016. dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

azért elég kemény, hogy ilyen nagy súlyú dolgokkal tudok csak operálni, mint pl a házasság...


egy kis taknyos köcsög legyen ráhatással arra, hogy én mikor házasodjak ok rendben.


csak viszonyitásképpen:


én forgolodok este, hogy házasodjak vagy ne


a kisköcsög meg forgolodik este, hogy milyen csillárt vegyen a szobájába, hogy elég menő legyen (megtörtént eset!!!)...vagy hogy szürkére fessen e két falat a szobában (megtörtént eset!!!!)


nem egyezik a sulycsoport.

2016. dec. 21. 15:54
 20/55 anonim ***** válasza:
85%

18-aska ez jó lenne, de az ember fia nem azért nősül, hogy kirakhassa a lakásból azt a mocskot. Azért nősül, mert önszántából, és mert szereti azt a nőt. Csak ezért, semmi más hátsó szándéka nincs. Úgyhogy ez hülye tanács így.


"Ha meg össze akarsz költözni a barátnőddel, tedd meg."


Majd össze fog, ha össze akar. De én ezt úgy oldanám meg, hogy azt mondanám a szülőknek, hogy a lánynak nincs lakása és össze akarunk bútorozni. Mihaszna sz..rcsimbók útban van, nem csinál semmit, csak a pénzt szórja lehet eltakarodni és egyedül megteremteni közelebb a harmichoz. Én a kérdező helyében tuti ziher, hogy nem hagynám ott ezt a jó kis lakást, még a végén ennek a tetűnek lesz szerencséje, hogy 2 szobás több milliós lakás az ölébe hullik. Birtokot otthagyni soha! Menjen el ő, ha akar! A keresztanyámmal beszélnék, hogy tegye ki ezt a hulladék koszos, nyervákolós, agresszív élősködőt. Nehogy már te legyél a család fekete báránya, mert te látod ők hol cseszték el és most szenvedsz emiatt a köcsög miatt! El kell érned, hogy eltakarodjon. Utána zárcsere.

2016. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!