Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élősködő testvér?

Élősködő testvér?

Figyelt kérdés

Bocsánat a figyelemfelkeltő cim miatt.


A szituáció annyi, hogy keresztanyám vett nekem egy lakást pesten, és itt lakom benne, dolgozni járok.


Az öcsém tavaly tavaly ősszel kezdte az egyetemet (egy évet otthon üldögélt előtte falun, mert csak szerinte "rangon aluli iskolába vették fel"), és rangon alulinak tartja a kollégiumot, prolinak tartja az albérletet, itt is csak elmondása szerint KÉNYSZERBŐL lakik, mert ez a lakás nincsen annyira nagyon kirívóan előkelő helyen (igaz 15 perc alatt benn vagyok a központban).


Azt akarja , hogy neki is vegyenek egy LEGALÁBB másfél szobás lakást JÓ helyen (~20 millió) hogy abba aztán egyedül lakhasson (csak tudnám majd 25-26 évesen mihez fog magával kezdeni, hogy senkije se lesz).


Sajnos elég kis nyeszlett fejletlen gyerek, nem is jár el sehova, egyrészt MERT MINEK, hiszen egy nőnek sem kell, meg a gyökér viselkedése miatt nem is nagyon haverkodnak vele.


Ugyhogy itthon van az esetek 80%-ában, hajnalig 2-3-ig fenn van, dél körül felkel, utána kóvályog a plázákban egy kört és kezdődik minden előről. Iskolába sem jár be igazából, mivel a routerem naplózza ki mikor van kapcsolódva, ugyhogy tudom mikor van itthon és meddig internetezik. Mostanában nem rikta volt az olyan, hogy 2-3 napig ki se ment a házból.


Rezsit egy fillért nem fizet nekem, pedig tagadhatatlanul ő van itt a legtöbbet, és folyton azzal mentegetőzik, hogy költ erre a háztartásra Ő IS, na most ez a valóságban havonta legjobb esetben is 2-3 ezer forintnál nem több, miközben az ő rezsije pedig 8-9 ezer lenne...és ez a pénz az én zsebemből hiányzik!


És pl most is nagy nehezen, 5 nap igérgetés után hazament vidékre anyámékhoz (400 km, ország széle) hétfőn, de ma SZERDÁN már irja az SMS-t, hogy este érkezik... (és hétvégén ugye karácsony)


Teljesen beleszokott ebbe az ellenőrizetlen nagy szabadságba, ahol semmilyen mindennapos kötelezettsége nincsen és telik egyik nap a másik után, mindenféle előretekintés nélkül.


Titkon arra játszik, hogy költözzek el a barátnőmhöz az ő kis 25 nm-es lakásába és ő meg itt élje teljesen a 2 szobás lakásomat, ahol sokszor megfulladni a szeméttől és a kosztól, mert teljesen igénytelen és csak a telefonját és a laptopját nyomkodja. CSAK TUDNÁM MILYEN CÉLBÓL, ugyanis mindenki tesz az ő fejére, semmi hobbija, semmi célja.


Az, hogy az iskolában le tud vizsgázni az nem nagy eredmény, mivel csak ez az egy feladata van és nem egy nehéz iskoláról van szó! De volt már olyan is, hogy megbukott a vizsgán és földhöz vágta a telefonját és öngyilkossággal fenyegetőzött, és anyámék nagy kétségbeesetten engem hívogattak, hogy MENJEK HAZA A MUNKÁBÓL ÉS NÉZZEK RÁ A KÖCSÖGRE!


2016. dec. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
67%

Istenem, Kérdező, nálad marha nagy gondok vannak.


Én jó nő vagyok (tényleg, legszarabb esetben is 8as), de sosem állnék le egy olyannal, aki nyilvánosan egy másik emberről így beszél, főleg ha az a saját családtagja (az én családom sem matyóhímzés, te kb egy színvonalon lehetsz velük).

Ezzel a style-al ne csodálkozz, ha évekig nincs senkid. A hiba a te készülékedben is ott van. A tesóra pedig nagyon-nagyon irigy vagy.

Az viszont jogos, h csak úgy ne lakjon nálad, a kényelmet 0ra redukálni jó ötlet, használható.

2016. dec. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
34%

Inkább nálad vannak nagy gondok előző. Nem is kicsit. Még, hogy nincs, haha. De van. Azért, mert családtag, azért nem nézünk el neki mindent. Igenis lehet a legszemetebb ember és ezért nem kötelessége senkinek se ezt eltűrni, se pedig szeretni, se tolerálni. Azért kíváncsi lennék én arra, ha egy ilyen féreggel élnél akár csak 1 napot is, akkor is ennyire nagy lenne-a szád?


Más: nincs olyan, hogy "csúcsszuper" nő, és főleg nincs olyan, hogy 8-as. A 8-as amúgy se egy jó szám, főleg nem a 10-hez képest. A 10 legjobb. Te közelebb állsz a közepeshez. De mondom nincs olyan, hogy valaki itt ajnározza saját magát (az öndícséret mindig büdi), és 8-as sorolja be magát.

Ez már egy szint. Embereket kategóriába besorolni, köztük magadat is. Okos Tóni.


A legjobb az, mikor az ilyen félék, mint te, rohadtul meg vannak győződve, hogy milyen marha jó nők, és közben azok szoktak a legfurább és legelhanyagolhatóbb szürke kis egérkék lenni. Persze mázzal és mindenféle mű francokkal + kiló vakolat festékkel mindent meg lehet oldani. Legalábbis ők ezt hiszik.. :)


Akinek a legnagyobb a szája ez ügyben, az a legközepesebb, vagy a legrondább mindig. Nem lehetsz egy nagy szám. Sajnállak.

Az eszed meg szintén elhanyagolható szinten van.

2016. dec. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem semmi rosszat nem mondott a "8"-as nő.

Nekem is feltűnt, hogy hasonló a stílusa, mint az öcsinek, csak éppen a kérdező már szocializálódott, és megtanult viselkedni. Ennyi az előnye, de az a stílus, ahogy a válaszokra néhol reagál.. hát ne is haragudjatok, de látszik, hogy egy család.

Attól függetlenül egyetértek azzal, hogy nem kell eltűrni. Még mindig nem derült ki, hogy ki engedte meg neki hogy oda költözzön, és miért nem lehet kirakni a cuccait, vagy hazavinni a szülőkhöz, aztán zárat cserélni.

2016. dec. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
68%
Valóban a szüleid a hibásak, csak nem egy, hanem, egyből két életképtelen gyereket neveltek fel...
2016. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
63%
Én az égvilágon SEMMI kivetnivalót nem látok a stílusában..
2016. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!