Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élősködő testvér?

Élősködő testvér?

Figyelt kérdés

Bocsánat a figyelemfelkeltő cim miatt.


A szituáció annyi, hogy keresztanyám vett nekem egy lakást pesten, és itt lakom benne, dolgozni járok.


Az öcsém tavaly tavaly ősszel kezdte az egyetemet (egy évet otthon üldögélt előtte falun, mert csak szerinte "rangon aluli iskolába vették fel"), és rangon alulinak tartja a kollégiumot, prolinak tartja az albérletet, itt is csak elmondása szerint KÉNYSZERBŐL lakik, mert ez a lakás nincsen annyira nagyon kirívóan előkelő helyen (igaz 15 perc alatt benn vagyok a központban).


Azt akarja , hogy neki is vegyenek egy LEGALÁBB másfél szobás lakást JÓ helyen (~20 millió) hogy abba aztán egyedül lakhasson (csak tudnám majd 25-26 évesen mihez fog magával kezdeni, hogy senkije se lesz).


Sajnos elég kis nyeszlett fejletlen gyerek, nem is jár el sehova, egyrészt MERT MINEK, hiszen egy nőnek sem kell, meg a gyökér viselkedése miatt nem is nagyon haverkodnak vele.


Ugyhogy itthon van az esetek 80%-ában, hajnalig 2-3-ig fenn van, dél körül felkel, utána kóvályog a plázákban egy kört és kezdődik minden előről. Iskolába sem jár be igazából, mivel a routerem naplózza ki mikor van kapcsolódva, ugyhogy tudom mikor van itthon és meddig internetezik. Mostanában nem rikta volt az olyan, hogy 2-3 napig ki se ment a házból.


Rezsit egy fillért nem fizet nekem, pedig tagadhatatlanul ő van itt a legtöbbet, és folyton azzal mentegetőzik, hogy költ erre a háztartásra Ő IS, na most ez a valóságban havonta legjobb esetben is 2-3 ezer forintnál nem több, miközben az ő rezsije pedig 8-9 ezer lenne...és ez a pénz az én zsebemből hiányzik!


És pl most is nagy nehezen, 5 nap igérgetés után hazament vidékre anyámékhoz (400 km, ország széle) hétfőn, de ma SZERDÁN már irja az SMS-t, hogy este érkezik... (és hétvégén ugye karácsony)


Teljesen beleszokott ebbe az ellenőrizetlen nagy szabadságba, ahol semmilyen mindennapos kötelezettsége nincsen és telik egyik nap a másik után, mindenféle előretekintés nélkül.


Titkon arra játszik, hogy költözzek el a barátnőmhöz az ő kis 25 nm-es lakásába és ő meg itt élje teljesen a 2 szobás lakásomat, ahol sokszor megfulladni a szeméttől és a kosztól, mert teljesen igénytelen és csak a telefonját és a laptopját nyomkodja. CSAK TUDNÁM MILYEN CÉLBÓL, ugyanis mindenki tesz az ő fejére, semmi hobbija, semmi célja.


Az, hogy az iskolában le tud vizsgázni az nem nagy eredmény, mivel csak ez az egy feladata van és nem egy nehéz iskoláról van szó! De volt már olyan is, hogy megbukott a vizsgán és földhöz vágta a telefonját és öngyilkossággal fenyegetőzött, és anyámék nagy kétségbeesetten engem hívogattak, hogy MENJEK HAZA A MUNKÁBÓL ÉS NÉZZEK RÁ A KÖCSÖGRE!


2016. dec. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
51%

"Ebben az esetben az a helyzet, hogy haszonélvezettel terhelt lakást is el lehet adni, legfeljebb kicsit olcsóbban. De aki pl. befektetésként vásárolja, azt nem érdekli, illetve nagy ingatlancápák el tudják intézni, hogy ne okozzon gondot...

Aztán utánad a vízözön!


Amit kapsz érte, azt beadod a barátnőd lakásába, mikor odaköltözöl, a család meg oldja meg, hogy a kisöcsike miből és kinél fog innentől kezdve héderelni. "


24-es: Ennél nagyobb ostobaságot és szemetebb felvetést, még életemben nem láttam!

Mégis te hogy képzeled, hogy AZT, amit a keresztanyja csupa jószándékból vett azért, hogy itt Pesten boldogulni tudjon addig is amíg tanul, hogy ELADJA azt a lakást a keresztanyja beleegyezése nélkül???! Te normális vagy????!

A keresztanyját szívatnád meg???

Ad 1: hogy képzeled, hogy a minden megbeszélés nélkül, az ő háta mögött, kijátszva, kvázi eladja a lakást/házat???

Ad 2: Eszébe sem juthatna, HISZEN azért lett úgy megcsinálva a szerződés, hogy NE adhassa el a lakást/házat! Ez neked eszedbe se jutott?!


Ha még az erkölcsi oldalát nem nézzük, akkor is legalább gondolkoznál logikusan! Hogy ez miért is lett így kitalálva!

Ad 3: ÓRIÁSIT lehet egy bukni, és ezzel megkárosítaná pont azt, aki a legjobban segített rajta!


Csak sírva kérdezem meg tőled 24-es: te normális vagy???? Miféle mocskos lelked lehet neked is, hogy aki a legjobban segít, abba rúgnál bele minden lelkiismeret furdalás nélkül, és károkozás címén!!


Ezek után aztán igen csak megnézhetné magát kérdező, mert bár az öccse egy mihaszna agresszív, semmirekellő, mégis a kérdező lenne kiutálva saját családjából és tegyük hozzá: JOGOSAN!


Te miféle ember vagy??? Ha kaki van, csinálod még jobban???

2016. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

JAAAAJ, mert én honnan tudjam, hogy nem csak azért kellek-é mert már "ketyeg az óra" ?


sok párocska együtt van sok-sok éve, aztán se összeköltözés, se gyerek, 30-at is elérték már, azok miért vannak együtt?


a kapcsolat sok embernek KÖNNYEN jön, nem kell érte nagy erőfeszitéseket tennie. De a házasságért már igen, és ott meg is akadnak.


Nekem a kapcsolatért is nagyon nagy erőfeszitéseket kellett tennem, nem csak "élni az életem és majd JÖN", hanem tényleg sokat kellett keresgélnem.

2016. dec. 21. 16:23
 33/55 anonim ***** válasza:

"Amit kapsz érte, azt beadod a barátnőd lakásába, "


24: Meg ahogy azt Móriczka elképzelte.... Nem vagy te normális.

Ad 1: ne szabdd te meg, hogy ki és kinek a lakásába adja bele. Még CSAK NEM IS házasok! Mégis milyen alapon?? Olyan alapon, ha szétmennek, akkor fújhatja azt a nem kevés pénzét?? Utána meg ő menjen az utcára minden pénz nélkül?

Tudsz te még 24-es a csavaros eszeddel ilyen ostobaságokat még mondani? Vagy mára már befejezted...

2016. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

NANANA!!!!


keresztanyám már ugy beszél, hogy ez már nem az ő lakása, hanem az én lakásom :(


És mondja, hogy ő nem tud mit csinálni a köcsöggel...


Pedig hát az ő lakását veri szét (egyszer a falhoz baxott egy gyrost, mert megbukott vizsgán, mert felboritotta az asztal a nappaliban mérgében)


Na és megy a mondóka, hogy majd átíratja a nevemre a lakást. Ahogy számolom kb 500 ezerbe kerülne nekem, még providentet sem félnék felvenni, hogy kifizessem (mondjuk ennyi pénzem még visítva éppen van)


Megy a mondóka, hogy a BSc-je után kidobja innen a köcsögöt, de nyilvánvaló hogy nem igy lesz, hanem még majd a BSc után még elmegy a legkönnyebb MSc-re is, hogy még 2-3 évet itt döglődhessen.


És gondolom egy idő után majd jönni fog a nyávogás, hogy nincs punci, és azért is én fogom tartani a hátam, mert velem fog üvöltözni, mert én vagyok itt.


Mert már most néha utalgat rá, hogy egyedül van...hát peeersze, biztos én mondom neki hogy itthon üldögéljen egyedül naphosszat JA...


Kondiba is elkezdett járni, de csak addig járt, mig volt mellette edző :D Egyedül már cikinek tartja, hogy eddzen :D (gondolom azért ciki, mert az nem kerül 3-4 ezer forintba óránként)


De azért a fehérjeport zabálja magába napi szinten :D:D :D

2016. dec. 21. 16:29
 35/55 anonim ***** válasza:
0%

"ha szakítok ezzel a csajjal, akkor megint 2-3 évig nem fogok találni másik nőt. "


Ez hülyeség :D Még én, magam is szívesen lennék veled. Pedig én idősebb vagyok nálad. És még csak nem is akarnék gyereket :)

Szóval nincs igazad, biztos vagyok benne, hogy nagyon sok lánynak kellenél!

2016. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

barátnőm ugy gondolja, hogy nem kell pénz egy családállításhoz, mert MAJD LESZ VALAHOGY


ugy gondolja, hogy eladjuk a lakásainkat, meg majd ő örököl egy nagy kertes házat pestszentlőrincen és milyen jó lesz.


együtt nem keressünk meg 350 ezret!!!


Persze ebből már mások megélnek, de én nem azért jártam egyetemre, hogy úgy éljek, mint más mondjuk bolti eladóként...(no offense)

2016. dec. 21. 16:31
 37/55 anonim ***** válasza:
78%

De ezt miért nem mondod meg neki, basszus? Én is előbb vágytam gyerekre mint a férjem, ezt meg is mondtam neki, ő meg megmondta hogy még nem. Ennyi.


Persze mi normális kapcsolatban élünk amiért semmit nem teszünk, minden csak az ölünkbe hullik.

2016. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

ez az ölünkbe hullós dolog megintcska nem sértés


de pl multkor elmentünk kocsmába inni a csaj ismerőseivel


aztán 2 sör után az egyik csaj elkezdett sirni spontán, hogy 30 éves és a csávoja (aki szintén ott volt), nem költözik össze vele és nem csinál neki gyereket stbstb...


NAGYON KELLEMETLEN VOLT


és feltettem magamban a kérdést, hogy ha sikerült ennyire tartós kapcsolatot összehozni, akkor mitől akad meg a további?

2016. dec. 21. 16:39
 39/55 anonim ***** válasza:
7%

"Pedig hát az ő lakását veri szét (egyszer a falhoz baxott egy gyrost, mert megbukott vizsgán, mert felboritotta az asztal a nappaliban mérgében) "


Borítanám rá az asztalt a gyrossal együtt, úgy, hogy betemetné a pofáját.

Persze ez nem lenne megoldás.. Kérdező én nagyon szívesen lennék a barátnőd velem sokkal jobban járnál :) Nagyon szívesen részt vennék abban az akcióban, hogy kiutálhatjuk azt a mocsadékot. Persze ez csak elvi felvetés.

VISZONT. Ha keresztanyád - valóban - úgy nyilatkozik arról, hogy ez már a te lakásod és - valóban - nem bánná, ha a tényleg a tiéd lenne, tehát nem gondolná meg magát az utolsó pillanatban, hogy te beleélted magad, és tényleg komolyan gondolja, akkor NAGYON EGYSZERŰ a megoldás! Át kell íratni a te nevedre (pár százezer Ft), és MÁRIS a tiéd lesz a lakás! Van egy kis átfutási, intézkedési idő persze!

De, ha ez tényleg így lenne, akkor 2017-ben már CSAK TE lennél a haszonélvezője, tulajdonosa a lakásnak :)


Ezt a szemetet meg, ha nincs bejelentve akkor simán kidobhatod és a többivel pedig innentől kezdve nem kell foglalkozni.

Először anyádék bszottul fújni és prüszkölni fognak rád, de ne foglalkozz velük. Majd megszokják, beleszoknak és amikor visszaköltözik ez a szrházi, akkor egy idő múlva látni érezni fogják, hogy nekik is csak púp a hátukon és ők is csak szabadulni akarnak majd tőle. Na, ekkor lesz kénytelen öcsike magához kapni és valamit kezdeni az életével. Amíg nincs rákényszerítve, addig nem tesz semmit se. AKKOR majd megértik a szülők is, hogy NEKED mit kellett átélned. Addig sajnos nem, míg a saját bőrükön nem tapasztalják. Teszem hozzá, hogy ez őket minősíti erősen, hogy ez lett a vége, ilyen lett! Remélem magukon is egyszer legalább elgondolkoznak!


Nincs más teendőd tehát, mint az, hogy beszélj a keresztanyáddal 4 szemközt, ez nagyon fontos, és beszéljétek meg a közös dolgokat!


2017-ben új, nyugodtabb életed lesz, készülj fel erre :)


Csak nehogy az újdonsült barátnő kapva-kapjon ezen és rád kényszerítse a saját akaratát, hogy odaköltözzön hozzád, vagy te hozzá..


JOGOD van neked dönteni a saját életedről, és NEM KELL az első csajnál leragadni! Főleg egy ilyennél nem, aki felveti, hogy költözz oda hozzá fél év után!


Ezt a férfinak kell kezdeményezni, neki kell, hogy eljöjjön az az idő, amikor felveti, hogy mi lenne, ha összeköltöznének! Nem a csajnak nyomulni!!


Én a helyedben már most menekülnék... Igen jól látod, ha odaköltöznél akkor fél évet sem adok és vagy véletlenül terhes lenne, vagy a gyereket, házasságot erőltetné.


Ilyet nem lehet. Ezt is a férfinak kell felvetnie és benne megérlelődni a dolognak, hogy akarja-e, és megkérni a lány kezét, fel sem merülhetne a mai lányokban, nőkben, hogy "megkéressék", kikönyörögjék, kizsarolják a lánykérést.


Megbeszélni persze meg kell az elején és EGYEZTETNI, hogy kinek mi az elképzelése a jövőről, de a LÉPÉST a férfinak kell megtennie MINDEN RÁHATÁS NÉLKÜL!!


Én ezt legalábbis is így képzelem!

2016. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan kérdezed??? Pont ettől, hogy a pasi nem akar összeköltözni, házasodni, gyereket; de nem is szakít, mert akkor nem lenne p.nci pár hónapig.

Gondolom te sem mondtad meg őszintén a barátnődnek hogyan érzel, csak hitegeted szegényt hogy majd ha...

2016. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!