Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élősködő testvér?

Élősködő testvér?

Figyelt kérdés

Bocsánat a figyelemfelkeltő cim miatt.


A szituáció annyi, hogy keresztanyám vett nekem egy lakást pesten, és itt lakom benne, dolgozni járok.


Az öcsém tavaly tavaly ősszel kezdte az egyetemet (egy évet otthon üldögélt előtte falun, mert csak szerinte "rangon aluli iskolába vették fel"), és rangon alulinak tartja a kollégiumot, prolinak tartja az albérletet, itt is csak elmondása szerint KÉNYSZERBŐL lakik, mert ez a lakás nincsen annyira nagyon kirívóan előkelő helyen (igaz 15 perc alatt benn vagyok a központban).


Azt akarja , hogy neki is vegyenek egy LEGALÁBB másfél szobás lakást JÓ helyen (~20 millió) hogy abba aztán egyedül lakhasson (csak tudnám majd 25-26 évesen mihez fog magával kezdeni, hogy senkije se lesz).


Sajnos elég kis nyeszlett fejletlen gyerek, nem is jár el sehova, egyrészt MERT MINEK, hiszen egy nőnek sem kell, meg a gyökér viselkedése miatt nem is nagyon haverkodnak vele.


Ugyhogy itthon van az esetek 80%-ában, hajnalig 2-3-ig fenn van, dél körül felkel, utána kóvályog a plázákban egy kört és kezdődik minden előről. Iskolába sem jár be igazából, mivel a routerem naplózza ki mikor van kapcsolódva, ugyhogy tudom mikor van itthon és meddig internetezik. Mostanában nem rikta volt az olyan, hogy 2-3 napig ki se ment a házból.


Rezsit egy fillért nem fizet nekem, pedig tagadhatatlanul ő van itt a legtöbbet, és folyton azzal mentegetőzik, hogy költ erre a háztartásra Ő IS, na most ez a valóságban havonta legjobb esetben is 2-3 ezer forintnál nem több, miközben az ő rezsije pedig 8-9 ezer lenne...és ez a pénz az én zsebemből hiányzik!


És pl most is nagy nehezen, 5 nap igérgetés után hazament vidékre anyámékhoz (400 km, ország széle) hétfőn, de ma SZERDÁN már irja az SMS-t, hogy este érkezik... (és hétvégén ugye karácsony)


Teljesen beleszokott ebbe az ellenőrizetlen nagy szabadságba, ahol semmilyen mindennapos kötelezettsége nincsen és telik egyik nap a másik után, mindenféle előretekintés nélkül.


Titkon arra játszik, hogy költözzek el a barátnőmhöz az ő kis 25 nm-es lakásába és ő meg itt élje teljesen a 2 szobás lakásomat, ahol sokszor megfulladni a szeméttől és a kosztól, mert teljesen igénytelen és csak a telefonját és a laptopját nyomkodja. CSAK TUDNÁM MILYEN CÉLBÓL, ugyanis mindenki tesz az ő fejére, semmi hobbija, semmi célja.


Az, hogy az iskolában le tud vizsgázni az nem nagy eredmény, mivel csak ez az egy feladata van és nem egy nehéz iskoláról van szó! De volt már olyan is, hogy megbukott a vizsgán és földhöz vágta a telefonját és öngyilkossággal fenyegetőzött, és anyámék nagy kétségbeesetten engem hívogattak, hogy MENJEK HAZA A MUNKÁBÓL ÉS NÉZZEK RÁ A KÖCSÖGRE!


2016. dec. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

En nem hitegettem sose senkit


Onmagukat hitegetik ketsegbeesesukbeen

2016. dec. 21. 16:49
 42/55 anonim válasza:
nem te laksz az öcséddel, hanem az öcséd lakik veled!
2016. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Hááh, mintha az én öcsémről olvasnék. :D

Dettó, minden egyezik, kivéve, hogy ő még tanulni sem hajlandó. Még a ruhás dolog is egyezik, többet költ ruhára, mint én meg a barátom együttvéve.

Ugyanez, te jó Isten, amikor munkája lett, nem volt hajlandó másokkal együtt élni albérletben, neki külön lakás kellett. Az is egyezik, hogy míg engem aláztak a szüleim, ő a végén már csak vállrándítást kapott. Ja meg a "nézzél rá lécci a 25 éves öcsédre, nem ad életjelet magáról" is ismerős.


Amúgy ő is a szüleinken élősködik, nem végez házimunkát, anyám-apám lapátolja minden télen a havat, miközben ő a verandán bagózik és sóhajtozik, hogy de rossz neki, megint NEM GOURMET KAJÁT KAP ÉTTEREMBŐL, HANEM VALAMI SZEMETET, AMIT ANYA FŐZ.

Akárhányszor hazamegyek, elküldöm a fenébe, próbáltam már én is beszélni vele.

Nem használ.


Ezek le vannak ragadva azon a tini szinten, hogy nekik minden alanyi jogon jár, és semmi hálát nem éreznek. Én átérzem a dühöd, igazából az tudja, milyen ez, akinek van "egy ilyenje" a családban. Hátráltató tényezők a megoldásban a szülők is, akik inkább a homokba dugják a fejüket, csak ne kelljen szembesülni a kudarccal.

Ha meg szólsz, akkor te vagy a barom, aki bántja szegény kisöcsikéjét.


Én elzárnék előle minden saját kaját, meg rágórnám a szemetét az ágyára.

Vagy fotókkal dokumentálnám miket csinál, aztán elküldeném a rokonnak.

Sajnos kevés dolgot tehet az ember.

2016. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az az érzésem, hogy az öcséd úrnak született, te meg szolgalélek vagy :-) Persze, hogy kihasznál, mert hagyod.

Keresztanyád engedte hogy a lakásba költözzon? Akkor max. kiutálod és nem szolgálod tovább.

A barátnőd is segíthene azzal, hogy ha átmenetileg is de oda költözik. Bár nekem az az érzésem, hogy te nem is szereted annyira, csak használod.

Az is fura nekem, hogy segítséget kérsz, adnak itt ötleteket a megoldásra, lehet nem jók, de ahogy reagálsz... szinte leharapod a fejüket :-)

Úgyhogy nem tudom, mit akarsz, de te döntesz.

Vagy hagyd abba hagyod a szolgaságot, és kihajitod a francba, vagy rinyálsz továbbra is itt a gyakorin.

2016. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

#43/44


volt egy olyan, hogy feltünt, hogy az én papucsomba flangál egész nap.


ugyanis egy nagypapás klumpája van, amit otthonról kunyerált, és az neki nem elég jó. Csak tudnám, hogy miért nem vesz akkor egy márkás papucsot?


Na mindegy, szal betettem a szobámba a papucsomat reggel, meg a tusfürdömet-samponomat, mert ezeket is használja, mivel lusta lemenni venni magának. És én meg akkor kétszer annyit kell, hogy vegyek.


Lefényképeztem a reggeli állapotot.


Este TERMÉSZETESEN nem ugy volt! Még a flakonokat is csak visszatette találomra, nem találta el a sorrendet!


Mondtam neki, hogy mi ez a papucs dolog, erre rávágja, hogy TAKARITOTT A SZOBÁMBA :D Ó TE JÓ ÉG, LESZAKAD A PLAFON!!!!


Mondom neki, hogy összekever az anyjáékkal, hogy ilyen gyerekes hülyeségekkel probál megetetni.


Reackiója annyi volt, hogy majd megunom, hogy ezt a papucsos témát neki felhánytorgatom! Azóta zárom a szobámat minden reggel! Én töltöm az időmet ezzel is, hogy minden nap kipakolok-bepakolok, zárom, stb.


A hűtő egyébként meg nagyjából mindig üres, amit anyám felküld kaját csak én eszem, ez a köcsög már másnap rendeli a kaját!


De van sokszor, hogy az üres tányér benn van a hütöbe HETEKIG, mert a maradékkal együtt tette be és mikor már megrohadt a kaja, akkor azt kidobta róla, de a tányért már nem. Képes egy fél zsömlét visszatenni a hütöbe, mert nem birja megenni a nyomoronc.

2016. dec. 21. 20:41
 46/55 anonim ***** válasza:

És honnan van pénze minden nap rendelgetni, meg arra a sok rongyra több százezer forintért? Tedd azt, amit mondtam. A szoba zárása jó. Akkor ezek szerint támogatják a szüleid. Sajnálom.

Valamit tenned kell, hogy ne te őrülj bele. A legjobb az lenne szerintem, ha te is egyetértesz, amiről már írtam neked.

2016. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

miből van pénze:


- anyám ad neki

- szoctám

- kis ösztöndíj

- mindenféle rászorultsági állami pénzek, ami kamu papírokkal szerez meg (természetesen határidő lejárta után szokott menni nyalizni, hogy potlolag adhasson be pályázatot, mert még erre is lusta)


mivel anyámék vállalkozók és papiron nagyon kevés jövedelmeik vannak.


Én sajnos BME-re jártam és ott nagyon kevés volt a tamogatás, mert a normativa csaknem teljes egésze az oktatásra ment el, nem volt miből osztondijat adni.


Gyökér gyerek szerint ő majd ingyen pénzekből fog megélni, majd összetrükközi a pénzeket később is, mert szerinte az a legjobb, hogy csak ugy ingyen adnak neki pénzt.

2016. dec. 21. 21:13
 48/55 anonim ***** válasza:

Rászorult?? Egy gazdag csemete?? Pofám leszakad! Ennek tényleg vastag bőr van a pofáján, hogy más szegény emberektől szívja el a támogatást pont akiknek szüksége lenne rá.. :( Miféle nyomoronc lehet ez tényleg...

Nincsenek gátjai, nincs ennek fikarcnyi lelkiismerete, becsülete :(

2016. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

a gyökér szerint a corvinuson ő a rászoruló, mert ott mindenki pénzes gyerek, és drága házakban élnek, mindenkinek iphone és macbook, és utazásokra járnak és semmi gondjuk nincs.


persze vannak ott szegényebbek is (értsd: normál emberek), de ő nehogy már azokkal szóba álljon

2016. dec. 21. 21:51
 50/55 anonim ***** válasza:
Sajnálom ezt a parasztot. Nehéz élete lesz így. Amit persze csak magának köszönhet. De nem baj, majd mindenki más lesz a hunyó a saját elbaltázott élete miatt, mindenki más tehet róla és gyűlölködővé válik saját piszka miatt. De ezt nem fogja észrevenni, soha nem fogja belátni bűneit. Soha. Mindig mást fog okolni és megkeseredett, embergyűlölő lesz.
2016. dec. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!