Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élősködő testvér?

Élősködő testvér?

Figyelt kérdés

Bocsánat a figyelemfelkeltő cim miatt.


A szituáció annyi, hogy keresztanyám vett nekem egy lakást pesten, és itt lakom benne, dolgozni járok.


Az öcsém tavaly tavaly ősszel kezdte az egyetemet (egy évet otthon üldögélt előtte falun, mert csak szerinte "rangon aluli iskolába vették fel"), és rangon alulinak tartja a kollégiumot, prolinak tartja az albérletet, itt is csak elmondása szerint KÉNYSZERBŐL lakik, mert ez a lakás nincsen annyira nagyon kirívóan előkelő helyen (igaz 15 perc alatt benn vagyok a központban).


Azt akarja , hogy neki is vegyenek egy LEGALÁBB másfél szobás lakást JÓ helyen (~20 millió) hogy abba aztán egyedül lakhasson (csak tudnám majd 25-26 évesen mihez fog magával kezdeni, hogy senkije se lesz).


Sajnos elég kis nyeszlett fejletlen gyerek, nem is jár el sehova, egyrészt MERT MINEK, hiszen egy nőnek sem kell, meg a gyökér viselkedése miatt nem is nagyon haverkodnak vele.


Ugyhogy itthon van az esetek 80%-ában, hajnalig 2-3-ig fenn van, dél körül felkel, utána kóvályog a plázákban egy kört és kezdődik minden előről. Iskolába sem jár be igazából, mivel a routerem naplózza ki mikor van kapcsolódva, ugyhogy tudom mikor van itthon és meddig internetezik. Mostanában nem rikta volt az olyan, hogy 2-3 napig ki se ment a házból.


Rezsit egy fillért nem fizet nekem, pedig tagadhatatlanul ő van itt a legtöbbet, és folyton azzal mentegetőzik, hogy költ erre a háztartásra Ő IS, na most ez a valóságban havonta legjobb esetben is 2-3 ezer forintnál nem több, miközben az ő rezsije pedig 8-9 ezer lenne...és ez a pénz az én zsebemből hiányzik!


És pl most is nagy nehezen, 5 nap igérgetés után hazament vidékre anyámékhoz (400 km, ország széle) hétfőn, de ma SZERDÁN már irja az SMS-t, hogy este érkezik... (és hétvégén ugye karácsony)


Teljesen beleszokott ebbe az ellenőrizetlen nagy szabadságba, ahol semmilyen mindennapos kötelezettsége nincsen és telik egyik nap a másik után, mindenféle előretekintés nélkül.


Titkon arra játszik, hogy költözzek el a barátnőmhöz az ő kis 25 nm-es lakásába és ő meg itt élje teljesen a 2 szobás lakásomat, ahol sokszor megfulladni a szeméttől és a kosztól, mert teljesen igénytelen és csak a telefonját és a laptopját nyomkodja. CSAK TUDNÁM MILYEN CÉLBÓL, ugyanis mindenki tesz az ő fejére, semmi hobbija, semmi célja.


Az, hogy az iskolában le tud vizsgázni az nem nagy eredmény, mivel csak ez az egy feladata van és nem egy nehéz iskoláról van szó! De volt már olyan is, hogy megbukott a vizsgán és földhöz vágta a telefonját és öngyilkossággal fenyegetőzött, és anyámék nagy kétségbeesetten engem hívogattak, hogy MENJEK HAZA A MUNKÁBÓL ÉS NÉZZEK RÁ A KÖCSÖGRE!


2016. dec. 21. 15:12
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

barátnőmnek is van egy kis lakása, bár ő svájcba volt bébiszitter és ugy kereste meg az önerőt rá, a többi hitel.


És emiatt SAJNOS szurkol az öcsémnek, mert tudja, hogy ez egy olyan tényező, ami eltávolit engem attól, hogy itt legyek, és inkább vele legyek.


Mert ő fél év után már megkérdezte, hogy oda költözök e hozzá. Gondolom fél év együttélés után jönne a házasság kérdése, utána meg egyből a gyerek. Ugyanis 27 éves lesz nemsokára és ketyeg a biologiai óra. És a nők meg ilyenkor rángatják maguk után a férfit.


Én 21 éves koromig nőt nem láttam és most 27 évesen már házasodjak is? Miközben 3 évvel minden téren le vagyok maradva a korcsoportomtól?

2016. dec. 21. 16:01
 22/55 A kérdező kommentje:
előbb kéne egy kis egzisztencia is, ez nem a szocializmus, hogy majd az állam fenntart a felszinen :(
2016. dec. 21. 16:02
 23/55 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Költöztesd oda a barátnődet kb. fél év és utálni fogja az egész helyzetet. Lesz sok veszekedés, de lehet, hogy megérné. Hangosan szexeljetek és zavard el az öcsédet, cseszegessétek a barátnőddel szóban és némi tettel is, ahogy csak lehet. Közben adjátok ki, ha lehet a barátnőd lakását. Ez a helyzet pedig neked egy jó próba is lenne, hogy mit bírtok ki egymással a barátnőddel lenne-e komolyabban értelme? Lakva ismerszik meg az ember... Ha ez zökkenőmentesen, és minden akadály nélkül megy, már gondolkozhatsz egy házasságon, ha érdekel. Az öcséd meg kapjon agygörcsöt és robbanjon fel! Ha valamit ott nagyon jól csináltok, sírva menekülne önszántából a koleszba ezek után :DDD
2016. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
29%

Azt írod, hogy a lakást neked vette a keresztanyád: vagyis hivatalosan is a neveden van? És van a keresztanyádnak rajta gondolom haszonélvezeti joga, azért vagy most abban a helyzetben, hogy nem dobhatod ki az élősködő öcsédet.

Nyertem?


Ebben az esetben az a helyzet, hogy haszonélvezettel terhelt lakást is el lehet adni, legfeljebb kicsit olcsóbban. De aki pl. befektetésként vásárolja, azt nem érdekli, illetve nagy ingatlancápák el tudják intézni, hogy ne okozzon gondot...

Aztán utánad a vízözön!


Amit kapsz érte, azt beadod a barátnőd lakásába, mikor odaköltözöl, a család meg oldja meg, hogy a kisöcsike miből és kinél fog innentől kezdve héderelni.


Ha ez túl drasztikus lépés, vagy nem vagy hozzá elég tökös, akkor marad a hattyú halála: telefont, tévét, netet lemondani. A tévét vidd át ideiglenes a barátnődhöz, és mondd azt, hogy eladtad, mert már annyira sza.rul állsz anyagilag. Kaja otthon ne legyen egy falat se, és a többi. Nem kötelezhet téged arra senki, hogy erőn felül támogasd a kistesót, és ideje lenne egyértelművé tenned mindenki számára, hogy te már rég túlhaladtál az anyagi lehetőségeiden, nem tudod egyedül eltartani őt is, és fenntartani a lakást is.

Esetleg menj a gazdag keresztanyuhoz is, és kérdezd meg, hogy mi van akkor, ha nem tudod huzamosabb ideig a közös költséget és villanyt, stb. fizetni, akkor azt kinek a nevére fogják terhelni: az övére, vagy a tiédre...

Aztán sopánkodj nála egy jó órát, hogy fogytál X kilót, nem tudtál venni cipőt télre, ezért két hete náthás vagy, de betegszabira nem mehetsz, mert akkor éhenhalsz, illetve gyógyszert nem-e tud kölcsönadni, mert neked már nem maradt annyi pénzed, és még bérletet kell venned fizetés előtt, hogy be tudj járni, a tesód meg az utolsó falatot is eleszi előled, stb...


Én a helyedben meg egyszerűen fognám, és összecsomagolnám az öcsi cuccait, és lepostáznám anyáméknak, aztán meg zárat cserélnék. Ha be akar jönni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy milyen alapon mert se bejelentve nincs, se bérleti szerződésetek nincs, azt engedsz be, akit akarsz.

Lehet keresni koleszt vagy albérletet!


Anyádék meg nyugodtan ugassanak onnan messziről, semmit se tehetnek.


Addig pedig olvasgass a neten, hogy milyen jogai vannak a lakás tulajának és a haszonélvezőnek, hogy képben legyél.

2016. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

hát ez a lakáskiadásos dolog nem nagyon szimpatikus, elvégre már mindenkinek megvannak a személyes tárgyai, nem azért vett senki kanapét meg ilyesmiket, hogy majd egy idegen élje le :(


barátnőm még karácsonyi ajándékot is vett ennek a csicskának, de én megmondtam, hogy NEM ADHATJA ODA NEKI.


amikor idejön a barátnőm ez a gyökér fülét-farkát behuzza és elbujik a szobába. Egy év alatt talán 4-5x beszéltek.


És gondolom magában megvan a véleménye a barátnőmről, mert ez a köcsög gyerek mindenkiről megmondja a magáét, miközben ő egy nagy csicska.


Tehát pl ha egyszer szólna valamit a barátnőmre, akkor NAGYON megaláznám, egyszerüen modnanám neki, hogy ő garantáltan a kutyának sem kell, mert fejletlen és agybeteg :D és szüzen fog meghalni alapvetően :D


De képes ezt is azzal magyarázni, hogy a szüleink tehetnek erről is, mert ha "jómóduak" lettünk volna (mintha amugy nem átlag feletti anyagi helyzetünk lett volna), akkor őkelmét időben "meggyógyitják" a nyeszlettségből.


Sajnos gyökér gyerek nem ismeri a MUNKA fogalmát...azt hiszi, hogy mindenre csak be kell fizetni egy adott pénzt és meg van oldva.


Nekem ugy lett nemi életem egyáltalán, hogy ÉVEKIG kinlódtam és küszködtem, próbálkoztam NAGOYN NAGYON NAGYON sokat, és NAGYON nehéz volt mire elértem a "szüzen fogsz megdögleni" szintről oda, hogy most meg gyereket akarnak tőlem.

2016. dec. 21. 16:10
 26/55 anonim ***** válasza:

Jajh, sznob öcsike.

Fogj egy pár havert, vezesd körbe őket a lakásban, és kérd meg őket, hogy jó hangosan becsméreljék le azt, majd öcsike elgondolkozik, hogy akar-e olyan cikis helyen élni, mint ez a te lakásod.

Egyébként is megteheted, hogy az idegeire mész, te tudod, mi készíti ki.

Ha anyukáék nem akarják visszatessékelni a helyére, megy majd magától :)

2016. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
77%
Furcsa, hogy téged mindenki csak rángat meg kihasznál.... az öcséd, a szüleid, a barátnőd... Egy férfit nem lehet rángatni és mindegy, ki mire célozgat neki.
2016. dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
52%

"És emiatt SAJNOS szurkol az öcsémnek, mert tudja, hogy ez egy olyan tényező, ami eltávolit engem attól, hogy itt legyek, és inkább vele legyek. "


Még mindig itt vagyok. Na szóval.. Már most piszkosul látszódik, hogy te nagyon rosszul választottál csajt. Ő nem veled, hanem ellened van. Nincs semmi igazságérzet ebben a csajban, mivel a kettő abszolút nem vethető össze. Ő megkereste rá a lovettát, ez a mocsok pedig mindenkin élősködik és követelőzik, cél nélkül lézeng és egy huncut szalmaszálat nem rak keresztbe. A kettő között abszolút nincs párhuzam! Ráadásul ilyen gazdag szülők és rokonság gyermekét nem kell sajnálni! Ők megtalálják sajnos az útját-módját, hogy ezt a kis nyevákolós gerinctelen suttyót a keblükön továbbra is melengessék és a legfinomabb méhpempővel etessék.


Megmondom őszintén: én a barátnőddel már most szakítanék. Ez így nem jön össze. Te egy nagyon értelmes srác vagy kérdező, nagyon jól látod a dolgokat. És szerencsére te nem olyan lettél, mint az utánad következő léhűtő követelőző mihaszna. Neked egy normálisabb barátnőre lenne szükséged, aki támogat, és nem "ütközik" veled.

Mivel egyáltalán nem látja jól a dolgokat, nem illetek össze, a személyiségeteket teljesen más, más az értékrendje a kislánynak. Keress egy értelmesebbet, aki melletted áll és hasonlóan gondolkoztok a világról. Ez így nem lesz jó, sok konfliktusban lesz részed és a végeredmény ugyanaz, szakítás lesz. Csak húzod az idődet. Persze ezt az egészet neked kell belátnod, és te fogod meghozni a döntés akkor, amikor jónak látod. Én csak elmondtam nő létemre, hogy egyáltalán nem illik egy ilyen normálisabb felfogású sráchoz és nem támogatólag hat.

Vele... nem fogod tudni azt eljátszani, amit tanácsoltam, hogy hogyan is lehetne megszabadulni ettől a parazita élősködőtől. Meg se próbáldd vele, fel se vesdd neki.

2016. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

ha szakítok ezzel a csajjal, akkor megint 2-3 évig nem fogok találni másik nőt.


És akkor már 30 leszek.


És akkor már nagyon ciki lesz,hogy az öcsémmel lakom.


És persze közben még a csajozási próbálkozásokból adódó alkalmi kapcsolatokkal sem tudok élni, mert nem hozhatok ide semmi nőt szexelni, mert itt van a féreg. (de ez mellékes téma)

2016. dec. 21. 16:18
 30/55 anonim ***** válasza:
86%
Szóval nem is akarsz semmit tőle, de vele vagy mert nincs más? Szegény lány :-(
2016. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!