Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
 91/148 A kérdező kommentje:

Tesom dolgozik és azért lesz nálunk a gyerek.


Persze tudom h egy 8 éves többet eszik mint a 2,de ezek olyan dolgok többnyire amit 2 étkezés esznek.

És nem csak banán,meg rudi van. Jo most az volt,de kisfiamnak répát is szoktam adni rágcsálni pl. És a lányzo is abbol ehet


Nem tudom mennyit evett tavaly akkor még nem laktunk itt. Anya annyit mondott h mikor nála voltam mindent egyszerre megevett.

2017. jún. 18. 16:00
 92/148 anonim ***** válasza:
78%

Miért van mindenki lepontozva, aki szerint nem kellene ennyi édességgel tömni egy 2 évest? Joghurt, banán, alma, túrórudi és még ezen kívül a főétkezések minden nap? Nem kell tiltani a gyereket az édességtől, az is baromság, de tömni sem kell vele. A cukor is rohadtul addiktív, nagyon kell vigyázni vele.

Én azt csináltam, hogy kígyó uborkát meg répát összevágtam ilyen ujjnyi hasábokra, raktam hozzá párat olyan kis egy-falat paradicsomokból, beraktam egy dobozba és mikor a gyerek mindenáron rágcsálni akart valamit az étkezések közt, akkor elővette a dobozt és ezeket ette. Bár nem tudom a túrórudin meg a csupacukor banánon nevelkedett gyerek mennyire fogadná el a répát meg az uborkát. És még egyszer mondom, ilyeneket is lehet adni neki, de minden nap, az döbbenetesen sok.

2017. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/148 anonim ***** válasza:
58%

Le kell ülni velük beszélni. A lány valószínűleg beteg,bélféreg vagy hormonzavar,vagy lelki oka van,unatkozik,bulémia. Vagy így lett tanítva, vagy pont az anyja ellen csinálja.

De te is rosszul csinálod,nálunk csak étkezés van,a nasi mint fogalom ismeretlen,eleget kell enni és a következő étkezésig nem éhes. De program is kell,és ha az evést nem tudjátok egyszerre csinálni,nyilván a játszóteret sem. Én vigyáztam egy hétig egy nasihoz szokott 7évesre az én 1,5évesem mellett,összehangoltuk, a főzés meg a takarítás volt a játék,amíg az enyém aludt,vele társasoztam. Nehéz,alkalmazkodni kell mindenkinek,a tesódnak főleg,hiszen ő kért valamit. És ahogy már írták,a puszta felügyeletért is fizethetne,nemhogy a kajáért,függetlenül attól,ki mennyit keres.

2017. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/148 anonim ***** válasza:
57%

#94

Ezert jött letre a kerdes. Egy kenyes tema, boldog boldogtalan pontoz mindenkit.

2017. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/148 anonim ***** válasza:
55%
Azért az durva, hogy egyesek felnőtt létükre hogy be vannak f*sva 1db banántól.
2017. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/148 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a kislány pszichés problémák miatt eszik ennyit.

Én 8-9 évesen szintén felzabáltam otthon a hűtőt, eszméletlen mohó voltam. Ez a mennyiség semmi, amit a kérdező leírt.

Én képes voltam fél liter pudingot,fél dinnyét, rá egy csomag csipszet benyomni 20 perc alatt. Nem értem, hogy sokan miért hitetlenkednek.

Tisztában vagyok vele, hogy nem normális ez egy ekkora gyereknél, de szerintem a kislány nem éppen kiegyensúlyozott.

2017. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/148 anonim ***** válasza:
91%

A kislányom legjobb barátnője elég sokszor jött át. Mivel kicsit magányos volt, kb. 5-ben, nagyon örültem ,hogy végre talált valakit akivel ez van.

A lány maga kedves, de eszméletlen sokat eszik. Átjön, és végig az megy, hogy kaphat-e valamit enni? Persze, ebédet adunk, ha olyankor jön, de nem erről van szó. "Van csoki? Úúúú, gyümölcslé! Kaphatok rágót? Még egy tábla csokit? Aztaaa, azott nápolyi?" Mindent felfal ha átjön. Egy ideig aggódtam, hogy nem etetik rendesen. Ez már odáig fajult, hogy a kislányomat is zavarta, így szóba hozta. Azt mondja, hogy azért eszik, mert otthonra nem vesznek. Azt mondta azért, mert felfalja hamar, és nem éri meg.

A lányom azt mondta, oké, de azért ne a miénket fald fel, erre neki állt feljebb.

Alapból nem lett volna baj, ha eszik egy sor csokit vagy valami, de egy délután alatt annyit evett, mint mi 3-an egy hónap alatt. (mármint rágcsát)

Vele nem lehetett beszélni, nem tudom azzal a 8 éves kislánnyal lehet-e, de egy próbát mindenképp megér.

2017. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/148 anonim ***** válasza:
94%
98 vagyok. Nálam az vâltotta ki ezt a viselkedést, hogy kb. 4-5 éves koromban, anyám mindig sürgetett, hogy egyek gyorsabban. Ne rágjam meg normálisan, csak nyeljem le.Ettől kezdve beindult a hízás, egyre mohóbb lettem. Emiatt mindig is súlyproblémáim voltak, mert nem tudtam, hol a határ.Nyaranta sokszor egyedül voltam otthon reggeltől du. 4-ig, minden nap kiettem a hűtőt. Amint elkezdtem dolgozni, az első fizetésemet elvertem édességre, csipszekre. Ma már nagyjából kilábaltam ebből, de nagyon nehéz változtatni a gyermekkori berögződéswken.
2017. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/148 anonim ***** válasza:
88%

"A lányom azt mondta, oké, de azért ne a miénket fald fel"


Nagy arc a lányod. :)


Na ez a két lány tökéletesen reprezentálja a két emberi csoportot. A kérdező unokahúga, a pofátlan, mindenhova benyúl, mindent megeszik, valószínűleg majd ha felnő is olyan lesz, hogy az ő gyerekének jár minden; a másik meg a válaszoló lánya, aki látja ezt a viselkedést, és baromi helyesen szóvá is teszi, hogy nem ez a norma, viselkedni kéne. Több ilyen kellene.

2017. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/148 anonim ***** válasza:
89%
Én simán megmondanám a tesómnak, hogy akkor legyen szíves hetente 5-10 ezerrel beszállni a kajába, mert a kislánya nem bír a gyomrával. Nem lehet egyébként, hogy otthon nem kap rendesen kajálni? Nekem volt egy ilyen barátnőm, sokat bízta az anyukámra nyáron a barátnőmet (anyukám tanítónő, úgyhogy neki szabad volt a nyár), és ő azért evett nálunk nagyon sokat, mert otthon "diétás" kaják voltak csak és nem lakott jól vele.
2017. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!