Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 acelsziv ***** válasza:
89%

Én a helyedben először beszélnék a gyerekkel, hogy BEOSZTÁS van. Tehát nem egyszerre mindent.

Ha nem segít akkor az anyával beszélnék, hogy fizesse a kajáját, mert nem lehet vele értelmesen beszélni.

Ha erre rinyál akkor hazab @sznám a gyereket.

2017. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
79%
Lakat a hűtőre, vagy dugd el, vigyázásról volt szó nem arról hogy nálatok fog disznóra hízni.
2017. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 A kérdező kommentje:

Mondtam neki hogy nem eszünk meg mindent egyszerre,de azt mondja pl h a kisfiam elveszi előle a köles golyot és kidobja,azért lett megbontva mind akettő,meg ilyesmiket mond. Ez persze nem igaz. Tudom h ő eszi meg.

A túró rudira is mondom csak az egyik volt a tied,a válasz h nem tudtam.

2017. jún. 18. 11:37
 4/148 anonim ***** válasza:
44%
Nincsen valami betegsége esetleg? Lehet,hogy nem tehet róla. Érdemes lenne vérképet kérni a háziorvostól. Nincsen súlyfeleslege? Le kell ülni vele beszélni szépen,nem vádlón,ha értelmes akkor megérti. Ha nem, akkor nyugodtan mond meg a tesódnak,hogy nem kötelességed vigyázni az ő gyerekére,oldja meg.
2017. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/148 anonim ***** válasza:
94%

Tesódnak mondtad, hogy mit jelent a sok, vagy csak megjegyezted, hogy sok? Gyanítom ő sem ad napi 3 túrórudit és 6 banánt a gyereknek. Lehet azt hitte, hogy normális mennyiségről beszéltek.


Amúgy próbáld meg a gyerekkel megbeszélni, hogy nincs napi 3 túrórudi és 6 banán. Amúgy is, hogy bírja megenni? Hány kg az a gyerek? Én a nasizás királynője vagyok, de kétszer reggelizni, tízóraizni, kölesgolyót zabálni, majd ebédelni és 6 banánt megenni akkor sem tudnék, ha akarnék. Erre egyedül a 16 körüli fiúk képesek, amikor nőnek 10 cm/év sebességgel.

2017. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/148 anonim ***** válasza:
73%
Kitalálnék valamit a helyedben és megkérném,hogy vigye haza a gyerekét.
2017. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
89%
Már eleve ha oda..szom a gyerekem két hónapra valahova az az első dolgom, hogy rendezem amit fogyaszt és marhára örülök, hogy ilyen olcsón megúsztam mert a tábor/gyermekvigyázó stb. sokkal drágább lenne. Az a gáz, hogy erről szó sem esett. De ha ez nem történt meg akkor szólnék, ez nem neked ciki hanem a Tesódnak.
2017. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
89%
Egész nyáron te fogsz rá vigyázni? Ismerve az anyagi helyzetedet (csp, gyes és nyilván tartásdíj, ezt kifelejtetted) neki kellett volna felajánlani, hogy fedezi a gyerek költségeit. Ez lenne a normális, ha tudja, hogy neked egy gyerekre is alig futja. A nagymama nem száll bele az unoka költségeibe?
2017. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 anonim ***** válasza:
88%
Jesszus. Hány kiló a lány? Nem tudod megmondani sértődés nélkül. Te vásárolsz, te traktálod a kezedben van a kulcs, hogy mennyiből eszik. Próbálj meg minél laktatóbb, kiadósabb ételeket főzni, hátha nem kívánja úgy a nasit. Lehet csak azért eszi mert van és látja. Vendégségben amúgy gyakori, hogy megváltoznak a gyerekek szokásai, ha nincs ott a szülő. Elengedik magukat, úgy érzik azt is megtehetik, amit otthon nem. Ebbe bele tartozik a szemtelenség is. Nálunk pont fordítva van, ha eljön az unokaöcsém. Neki meg sokszor könyörögni kell ,hogy egyen és igyon, mert annyira belefeledkezik az újdonságokba.
2017. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/148 anonim ***** válasza:
45%
Ha neked a GYES és a családi pótlék a bevételed, akkor anyukád tart el gyerekestől. Igazán vehetne a másik unokájának is egy kis rudit meg a banánt.
2017. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!