Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/148 anonim ***** válasza:
10%
Nem tud megenni ennyi kaját egy 8 éves gyerek. Nyilván kamu.
2017. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/148 anonim ***** válasza:
83%
Pedig van gyerek aki ennyit megeszik. Nem azért mert éhes, azért mert van. Pont ilyen volt az unokatesóm is. Egyszer felzabálta a négy embernek szánt sült húst. Nem mintha éhes lett volna, csak nem akarta hogy más is egyen. Igaz,utána meg egész délután nyavalygott hogy fáj a hasa.
2017. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/148 anonim ***** válasza:
14%
Kerdező: Nekem miert nem válaszolsz? Mit akarsz tulajdonképpen megtudni? Testverdet Te ismered.
2017. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/148 anonim ***** válasza:
79%

De azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy bárki elhiszi, hogy egy kiadós ebéd után megevett 6 banánt, x almát és 2 rudit


miért is? Rokon kisgyerek 3 és fél éves korában megevett egy nagyobb retró hamburgert(nem a mekiset) egy kisebb adag sült krumplit majonézzel és sajttal, fél kiló mandarint egy bögre tejet és két danoninot egy -másfél óra leforgása alatt. A saját szememmel láttam. Azóta is (most 5 éves) egy nagy tányér leves és két tányér második lecsúszik neki egy étkezésre, általában kenyérrel.

2017. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/148 anonim ***** válasza:
79%

Milyen indokkal jelentelek? Provokáció.


Felesleges a kérdező anyagi és családi helyzetét vitatni, lehet, hogy a testvére sem él különbül.


A megoldás, hogy szembesíted a testvéredet a kis bojler fogyasztásával. Ha azt mondja, oké, vigye endokrinológushoz, üzenem.

2017. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/148 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, neked meg nem kell foglalkozni az ilyennel, főleg nincs rá szükség, hogy magyarázkodj ezeknek. Kaptál egy csomó ötletet, gondold át, neked melyik fekszik a legjobban, ott van anyud is, nem kell egyedül megküzdened a problémával.
2017. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/148 anonim ***** válasza:
72%
Ha ennyit eszik és mégis panaszkodik, hogy éhes, akkor lehet, hogy cukorbeteg. El kéne vinni a gyerekorvoshoz, hogy írjon egy utalót vérvizsgálatra. Abból kapásból kiderülne, hogy csak falánk és hisztis a gyerek vagy esetleg beteg is.
2017. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/148 anonim ***** válasza:
70%
Off egy kicsit, de hogy nemtud ennyit enni egy lánygyerek? Hát.. nálunk sógornőm 9 éves lánya is ilyen! Ha nagyinál van, akkor folyamatosan eszik. Nagyi nem győzi tiltani neki.. 2 nagy tányér töltött paprika után még ment volna szedni.. ő nagyobb darab inkább 12nek néz ki :D vagy az én nővérem gyerekei.. gyermekem keresztelőjén a lány, akkor 8 éves volt, és 2 üveg kólát, plusz az összes aprósüteményt elvitte magával, és mire megtaláltuk sehol semmi! Mire kettőt pislogtunk rendes főtt ételből sem volt semmi.. de ő viszont vékony mint a piszkafa..
2017. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/148 anonim ***** válasza:
87%
Azért a tesó egy vicc... Nekem is van testvérem, de ha az összes bevétele 70 ezer forint lenne, amiből még egy kicsit is el kell látnia, nem lenne pofám lepasszolni hozzá a gyerekemet, hogy etesse őt is 2,5 hónapig... Ha pedig mégis valamiért így alakulna, biztos nem még nekem állna feljebb, ha a tesóm megemlítené, hogy nem futja neki a gyerekem nasijára.
2017. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/148 anonim ***** válasza:
77%

Sok gyerek azért eszik, mert unatkozik. Én is gyerekként, ha unatkoztam, akkor képes voltam felzabálni a fél hűtőt. Viszont, ha volt mivel lekötni, pl nagymamámnál sose unatkoztam az állatok mellett, akkor nem is vágytam a nassolni valóra.

Amúgy kérdező te mit csinálsz a gyerekekkel? Mert ugye egy 8 évesnek nem igazán partner a játékban egy 2 éves.... Lehet ha elfoglalod a kislányt nem fog annyit enni.

2017. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!