Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/148 A kérdező kommentje:

Anya nem szól amiért befogadott meg eltart minket,mert amig itthon laktam, 22évesen költöztem el,az egész fizum leadtam h segitsek. Amikor elköltöztem akkor is utaltam neki,meg mig a gyedet kaptam és nem itthon laktunk abbol is adtam. Én is segitettem most ő segit. Természetesen megértem h nem telik neki gyümölcsre is,meg extra dolgokra,ezért nem kéri el az egész bevételem h azt én álljam.


Ő se gondolta h tesóm a nyári szünetre ide hozza végig a másik unokáját,mert a párja is időnként tudna rá vigyázni v az apja,apai nagyszülök.


Mellesleg volt idöszak mikor tesom is itthon lakott nulla bevétellel gyerekkel. Anya neki is segitett azzal h a gyerektartásbol,csp-böl nem kért el h hamarabb rendezödjön a helyzete tudjon félre tenni.

2017. jún. 18. 13:27
 62/148 anonim ***** válasza:
26%

"Ha nem veszem meg,az én gyerekem sem eszik ilyeneket."


Hát nem is ártana, ha legalább pár hónapig nem tömnéd ilyen xarságokkal... gyümölcsöt meg el lehet zárni.

2017. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/148 anonim ***** válasza:
79%

Igen a kiscsaj szülőjének a dolga lenne a nevelés, de most itt a kérdező 2 dolgot tehet.

Vagy elfogadja a kialakult helyzetet és megoldja a maga módján (elzárás, beosztás vagy nem vesz semmit)és ha gyerek vergődik akkor a kérdezőnek kell kezelnie (nevelnie), vagy azt mondja, hogy el lehet innen vinni és nem vigyáz rá.

Szerintem ebből jönne ki mindenki a legrosszabbul.

Ha bevállalod a vigyázást és a kislány panaszkodik otthon, akkor a testvéred úgyis megkérdezi, hogy mi a szitu, akkor pedig elmondhatod, hogy neked ezek a határaid, ezt tudod biztosítani, ha nem tetszik, akkor oldja meg máshogy. Akkor talán leesik neki a tantusz. Az egy dolog, hogy a te gyereked is eszik nála, de nem mindegy, hogy mit és mennyit, na meg hogy a tesód adja neki vagy önkiszolgáló módon.

2017. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/148 anonim ***** válasza:
14%
Na most kezdődik az a rész, amikor elkezd változni a történet, mert nem ad mindenki igazat a kérdezőnek.
2017. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/148 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 3 gyerekem van de nem vállalnék allandora plusz 1 gyereket. Miért kellene? A sajatjaimmal itthon elmegyunk strandra ide oda. Miért is kellene a saját penzembol etetni strandra vinni stb???

Az a minimum hogy a költségeket fedezi!!

2017. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/148 anonim ***** válasza:
86%

Vagy kérsz pénzt a tesódtól az etetésre vagy ne vállald el. Mondanám, hogy ne vegyél joghurtokat és a gyümölcsöt emg ne érje el a gyerek, de így a sajátoddal is kiszúrnál, hogy nem kapja őket.

Mondjuk az nevetséges, hogy egy 8 éves ennyit zabál, felnőttként nem bírnék ennyit megenni... Kb. bálna méretű lehet... Ebből sértődés nélkül úgyse jössz ki, akkor meg minek finomkodni már.

2017. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/148 A kérdező kommentje:

Nem tudom otthon mennyit mit eszik a kislány,mindig jo étvágya volt amugy.


Azt tudom h régen tesom sokszor csinálta azt h mikor pénz volt habzsi dözsi,aztán meg semmi.


Meg egy olyan esetre emlékszem kb 3 éve volt h egy üveg lekvár 2 nap alatt elfogyott,mert csak ugy magába ette kanállal a kislány.

2017. jún. 18. 13:39
 68/148 anonim ***** válasza:
13%
De azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy bárki elhiszi, hogy egy kiadós ebéd után megevett 6 banánt, x almát és 2 rudit.
2017. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/148 anonim ***** válasza:
82%

Én meg a tiédhez hasonló válaszokat jelententem, 60%-os, utolsó.


Írd le a testvétednek, hogy mit falt fel a gyereke egy nap alatt és kétdezd meh, hogy ez otthon is így van-e. Ha igen, akkor vegyen a gyerekednek cserébe pelenkát. Ugyanolyan joggal kérheted, mint ő az ingyenes etetést.

2017. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/148 A kérdező kommentje:

"De azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy bárki elhiszi, hogy egy kiadós ebéd után megevett 6 banánt, x almát és 2 rudit."


De akkor hova lett? Héjak,papir a kukába. És ő mondta h megette,mert éhes volt. Miért hazudott akkor és hova rakta igazábol? Kb egy ora volt mig sikerült elaltatnom a kicsit

2017. jún. 18. 13:50
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!