Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/148 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, akkor szájalj, ha egy rokonod csak úgy felzabálja három napi kajádat.


Nyilván te is vigyorogva tűrnéd, hogy a holnaputáni grízes tésztából sem marad semmi, vay a negyedik banánt eszi épp, mikzben a gyereked azt enne.

2017. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/148 A kérdező kommentje:

Hogy mondjam meg ezt sértődés nélkül?


Ha nem veszem meg,az én gyerekem sem eszik ilyeneket.


Mikor finoman mondtam neki kiakadt h az enyém is evett már náluk.


Nem akarom h berágjon,mert tényleg sose tudhatom mikor szorulok rá h segitsen nejem bármiben

2017. jún. 18. 13:14
 53/148 anonim ***** válasza:
21%
Én a helyedben befognám a számat és tűrnék. Itt te vagy a rászoruló és most is te kapod a legnagyobb családi segítséget. Hosszú távon jobban jársz, ha jóban vagy a tesóddal is. Ha sajnálod a kaját, akkor dugd el, amit lehet, pl. gyümölcs, hűtött áruból meg csak pár darabot vegyél. Joghurtból, pudingból is lehet olyat venni a kicsinek, amit nem kell hűteni, azt is eldughatod.
2017. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/148 anonim ***** válasza:
92%

Jó kis mennyiséget megeszik a kislány!

A helyedben egy ideig nem vásárolnék be hoszabb időre csak tartós dolgokat elzárva.

Nasit egytalán ne!

Nem kell a rudi, kölea golyó.. ha éhes nasira adj lekváros kenyeret, lekváros ht kekszet.

A fiadnak ugyan úgy mint eddig, esetleg akkor a kislánynak is lehet. Nap végén közöld tesóddal bocsi a gyerek megette a heti nasi adagját így kenyéren lekváron kívül más nincs. Hidd el rögtön változik majd

2017. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/148 anonim ***** válasza:
91%

Nem a kérdezőt kéne ekézni, hanem a kedves testvért.

Pofátlan módon hónapokra lepasszolják a gyereket, mert az ingyen van, aki zabál, mint egy bálna.

Az lett volna a minimum, hogy a testvér saját maga ajánlja fel, hogy fizeti a gyerek ellátását, főleg, hogy tudja, milyen nehéz anyagi helyzetben van a kérdező. Ennek az elmulasztása igen tapló dolog.

Nem pár napra, 1 hétre mentt, hanem hónapokra.


Kérdező, mondd meg szépen a testvérednek, hogy neked egy hónapban ennyi pénzed marad, és ebbe ez nem fér bele.


A tesók a sóherek. Miért nem küldik táborba a gyereket? Ahol legalább élmény is éri. Ja, mert az nem ingyen van?

2017. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/148 anonim ***** válasza:
85%

Először is tudni kellene, hogy mennyit eszik a lány otthon. Lehet nála egy teljesen normális napi adag, mert ennyihez van szokva. De az is lehet, anyagi problémái vannak tesódnak és úgymond hozzád küldi a gyerekét enni.


Nyilván a gyereknek nem mondhatod, hogy ne egyen, nem is ez a megoldás. Az szülői hiba, hogy a lány normálisnak érzi, hogy csak úgy belenyúl más hűtőjébe, vagy elvesz valamit kérdezés nélkül.


Egyébként pedig... attól, hogy a testvéred, még nem kell pofátlannak lennie. Más egy hétvégére áthoznia a gyereket, és megint más, hogy önköltségen old meg egész nyáron... nyilván utóbbi nem is fair!


Nekem ugyan nincs gyerekem, de ha megyek vendégségbe, és ott töltök napokat, az az alap -az én gondolkodásomban biztosan-, hogy állom azt, amit fogyasztok. Bárkit bármi mond, de a testvéred pofátlan. Én nem sajnálom a kislánytól az ételt, és nem is látok ebben igazából semmi "luxus" kategóriát, amiket nálad fogyasztott. De, az egy normális értékrendű embernél tiszta, hogy ha megkérek valakit, vigyázzon a lányomra, azt a "szolgáltatást" kompenzálom anyagilag.

2017. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/148 anonim ***** válasza:
44%
Túró rudi..semmivel sem egészségesebb mint a többi édesség. Egy kaptafa mind. Azt aláirom, hogy finom és, hogy a gyerekek imádják. A tesód úgyis megsértődik majd, szóval ha nem akarod magadra haragitani őket, akkor inkább más módszert alkalmazz. Ahogy azt már többen irták, olyan nasikat vásárolj, amiket el lehet zárni. Naponta 1x adni és NINCS több. Lekváros kenyér-ahogy irták- nem drága és édes..és laktat. Ha éhes, akkor szépen mond, hogy jöna fincsi édesség: lekvároskenyér. A tesód vagyonokat fog spórolni a nyáron igy..
2017. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/148 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, ha a nővérednek nincs annyi agya, hogy felfogja, egyszerűen nem telik most neked ennyi kajára, akkor mégis milyen segítségre számítasz tőle később? Ha tapintatos akarsz lenni, fogj össze anyuddal, mondja el ő, hogy baj van, nincs pénzed ennyi mindenre, de nem akarsz szólni, ikább odaadod a saját gyereked elől is. Hozzon már a nővér ezt-azt, még mndig olcsóbb, mintha táborba vinné a lányát.
2017. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/148 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk én eleve el sem hiszem, hogy egy 8 éves kislány két nagy szelet rántotthús és krumpli után megeszik 6 banánt, egy hétre való almát és két rudit, amíg te elaltatod a gyereket.
2017. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/148 anonim ***** válasza:
85%

"Hogy mondjam meg ezt sértődés nélkül?"

Te ismered a tesód. De gondolom, ő is ismeri az anyagi helyzetedet, mondd meg, hogy sajnos nem engedheted meg magadnak, hogy azt a mennyiségű kaját megvedd, amit megenne a kislány. Nyugodtan mondd meg, hogy mennyit eszik, ugyanis szinte kizárt, hogy a kislány otthon napi 5-6 alkalommal eszik és mellé még hat banánt, joghurtot, túrórudit is eszik. Nálad azért teszi, mert azt hiszi, bármit lehet. Itt beszélgessen el a tesód a gyerekével. Ha nem felel meg ez így a tesódnak, fizesse ő a gyereke nassolását (amúgy is illene beszállnia a költségekbe, ha egész nyáron rád bízza a gyerekét).


"Ha nem veszem meg,az én gyerekem sem eszik ilyeneket."

Ahogy többen is írták, oszd be. Egyik opció, hogy elzárod a nasit. Másik, hogy az ő adagját nem zárod el, csak a te gyerekedét, és megmondod a kislánynak, ennyi van egy hétre, amit magának kell beosztania. Ha mindent megeszik első nap, így járt, több nincs. Nyafogásra egyik esetben se hallgass. Hamar meg fogja tanulni, hogy nem lehet minden úgy, ahogy ő akarja.


"Nem akarom h berágjon,mert tényleg sose tudhatom mikor szorulok rá h segitsen nejem bármiben"

Ne hagyd, hogy a tesód kihasználjon. Jelen esetben te teszel neki szívességet, ő pedig pofátlan, ha még neki áll feljebb. Azt, hogy számíthatsz-e rá a jövőben, ne az határozza meg, hogy behódolsz-e neki és megteszel-e mindent, amit ő vagy a lánya kér. Ez nem egyenlő testvéri viszony, ez függés és megalázkodás.

2017. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!