Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem gyereke kiesz a...

Testvérem gyereke kiesz a vagyonomból. Hogy mondjam meg sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok gyesen a 2 évesemmel,és mivel nyári szünet van tesóm megkért h vigyázzak az ö gyerekére mivel vége a sulinak.


Még csak 1,5 napot volt itt. Csütörtök déltől 5ig,meg péntek egész nap. De mást nem csinálok csak etetem ezt a lányt. 8 éves egyébként.

Egyedül nevelem a gyerekem,oké anyunál lakunk most adok neki le pénzt a gyesből,csp-ből. De a luxus dolgokat mint pl gyümölcs,joghurt,túrorudi v bármi nasi,azt külön veszem meg a gyereknek.

Egy hétre előre szoktam megvenni a nasit,joghurtot,gyümölcsöt két három napra elegendőt. Nem szeretek mindennap ilyen miatt boltba járni.


Készültem h jön unokahugom is,duplám vettem mindenből. De nem gondoltam volna h megesz mindent egyszerre már csütörtökön. Mondtam neki tv-zzen mig elaltatom délbe a kicsit,addig felzabált mindent. És csak este tünt fel h nincs meg.

Mondom jó,reggel elmentünk boltba vettünk ugy gümit,meg hasonlót h jövö hétre is elég legyen.

Én tizóraira v uzsira adok kisfiamnak ilyesmiket. nem is mindennap.

És pénteken uzsi időbe azt veszem észre h nincs meg a 6 banánból egy db se,alma sincs már,a 2 túrórudi is hiányzik. Kérdezem a lányt,hol van,azt mondja éhes volt mig altattam ebéd után a kicsit ő megette. De basszus elötte evett meg 2 nagy szelet rántott hust krumplival ebédre,elötte tizóraira evett tejberizst. Nassolt is,2 csomag kölesgolyó lett kibontva délelött,reggelizett is otthon is,itt is.


Én egész nyáron ezt nem gyözöm anyagilag... Akciósan vásárolok azért több napra veszem meg,és a bolt is a 2 évessel elindulva messze van. Környéken csak kisbolt van ami nagyon messze. Ha nem veszem meg akkor az én fiamnak se lesz.


Emlitettem péntek este tesómnak h sokat nassol a lány,de az volt a válasz h mit sajnálom tőle,mikor az én gyerekem ott van ő is kap. Igen,egy vmit,nem egy egész heti dupla adagot


2017. jún. 18. 11:27
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 A kérdező kommentje:
Ebbe a 1,5 napba eddig társas babázás,autozás fiammal,szinezés játszoterezés. És a nyár többi napjára is ez a terv. Strandolni tényleg csak akkor tudom vinni ha a tesom ad pénzt
2017. jún. 18. 14:24
 82/148 anonim ***** válasza:
88%

8 éves gyerekkel meg lehet beszélni, hogy mennyi a napi adag. Ha megeszi az egész hétre valót egy délelőtt, akkor utána egy hétig csak nézi, ahogy a kisfiad eszi az ő adagját. ha a kisfiadét is megeszi, akkor viszont büntetést kell kapnia (nyilván csak akkor, ha előtte tételesen elmagyaráztad, hogy mit szabad, és mit nem).


Ez egyszer megtörtént, nem tragédia, de az csak rajtad múlik, hogy két hónapon át végig így lesz-e vagy sem.


Nővéred: két hónapon át ingyen vigyázol a gyerekére, felelősséget vállalsz, és garantálom, hogy augusztusra úgy elfáradsz, mint a liba. Ha ismeri az anyagi helyzetedet, és pofátlanul még a nasiba sem száll be, akkor ott vele is gondok vannak. Sértődés, konfrontálódás nélkül ez a helyzet nem fog megoldódni, fel kell nőnöd:)

2017. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:
86%

6 banánban és 2 túrórudiban rengeteg cukor van.

Én a helyedben csak annyit vennék, amennyit egy nap megeszik a gyereked, inkább mennék minden nap a boltba.

2017. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
29%
Mindkettő gyerek jó úton halad minimum a cukorbetegség felé. Már 2 éves gyereknek túrórudi és banán. Gratula. A banán az egyik legnagyobb cukortartalmú gyümölcs, a túrórudi sem panaszkodhat. Mesterséges édes sz@r. Gondolom gyümölcs joghurtot is kapnak, ami szintén nem olyan egészséges, mint sokan hiszik. Ezekből adj inkább banán helyett : alma, citrom, grapefruit, kivi, eper, körte. A túrórudi helyett pedig csinálj ilyet : natúr joghurtba turmixolt eper / más gyümölcs. 20 év múlva megköszönik.
2017. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:
90%
Napi 1 banántól és 1 túróruditól egy gyerek sem lesz cukorbeteg.:D
2017. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó olvass már vissza, a kérdező a gyümölcsöt a joghurtba keveri.
2017. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/148 anonim ***** válasza:
61%

Elég szomorú, hogy ekkora anyagi problémát okoz, hogy a gyerek eszik:S - igen, lehet, hogy abnormálisan sokat, de akkor azért kellene kiakadni, mert egészségtelen, és nem azért, hogy mennyibe kerül:S. Az is lehet, hogy tényleg éhes volt, lehet, hogy unatkozott, lehet, hogy bepróbálkozott, mennyit engedhet meg magának nálad.


1. Mondd meg az anyjának, hogy a jelenlegi anyagi helyzetedben nem engedheted meg magadnak az etetését, és ha nem tudja megérteni, hogy mit jelent az egy napi adag, akkor a nővéred hozza el naponta azt a mennyiséget, amennyit megenged nasizni a gyerekének.

2. Elég abszurd, de ha nincs más megoldás, ragassz le egy dobozt, és abba tedd azt, amihez nem akarod, hogy hozzáférjen. (És mondd meg neki, hogy ahhoz nem nyúlhat, sőt, mielőtt bármihez is nyúl, szóljon!)


Én gyerekkoromban egyszer vettem el olyan nasit a nagymamámnál a kamrából, amit nem lett volna szabad - utána jó darabig nem volt semmilyen "utánpótlás":S - nem a pénz miatt, hanem elvből

2017. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:
26%

Elnézést kérek, nem olvastam el mnden hozzászólást, mert ledöbbentem mennyien vannak ugyanazon a véleményen, ami nem egyezik az enyémmel.


Miért kéne nekem állnom a gyerekem fogyasztását, amikor megkérem/megkérdezem a rokonokat lehet-e náluk a gyerek? Nyilván mindenki fel tudja mérni mekkora plussz terhet bír el a pénztárcája. Mielőtt igent mondtál volna mondhattad volna hogy nem fog anyagilag beleférni. Így sincs veszve semmi, csak hát a felelősség teljességet hiányolom. Beszélj tesóddal hogy sajnos nem bírod anyagailag.

Azon se kell meglepődni hogy egy 8 éves többet eszik egy 2 évesnél. Amúgy a nem nasiból mennyit eszik? Miért muszáj hogy mindennap legyen otthon túrórudi? A gyümölcsöt meg abszolút nem sajnálnám, egészséges. Azt meg tapasztalatból tudom hogy vendégségben sok gyerek jóval többet eszik mint otthon és kifejezetten ilyen nasikat meg vedelik a kólát, mert otthon amúgy nem vesznek neki. Ez a másik amit még meg kellett volna beszélnetek előtte, mennyit és mit eszik a gyerek. A 8 éves unokahúgod most lett először rád hagyva? Mennyit evett tavaly, mert gondolom az első 7 évben is volt már nálatok...

2017. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 anonim ***** válasza:
87%

Vigasztaljon a tudat,hogy már csak 58 és fél nap van hátra, és a kislánynak 351 banánra, és 116,5 túrórudira van szüksége:D

Egyébként nem értem a tesódat, hogy ezt hogy gondolta, hogy 2 hónapig te és anyukád etetitek az ő lányát ingyen? Csak úgy lepasszolta nektek, és a nyári szünet alatt el se megy meglátogatni a lányát, vagy hogy?Ja és gondolhattad volna, hogy nem lesz olcsó +egy gyereket etetni, meg azt is, hogy egy 8 éves alapból is többet eszik mint egy 2 éves, nem csak akkor, ha az egy zabálógép.

2017. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 anonim ***** válasza:
44%

De a "nem sajnálom tőle" az egy dolog, attól még pénzbe kerül.


Gyümölcs meg nagy mértékben csak cukor és víz, azért sem szabad zabálni fogyókúra alatt. Na meg pont banánt.

2017. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!