Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek azzal a...

Ti mit tennétek azzal a személlyel, akiben fiatalon annyira megbíztatok, hogy hitelt vettetek fel neki a saját lakásotokra, saját nevetekre, de ő futamidő felénél kiszáll és cserben hagy?

Figyelt kérdés
A nővéremről van szó, 2008-ban beütött nála a krakk, ezért utolsó mentsvárként megkért, hogy vegyek fel jelzálog hitelt neki a lakásomra, majd ő fizeti. Megsajnáltam, bíztam benne, felvettem a hitelt. Anyukánk hagyta rám a lakást, tőle örököltem némi hitelt is "mellékelve", de az fizethető volt és 2015-re lejárt volna. Emellé a kisebb hitel mellé vettem fel a nővéremnek még plusszban milliókat, így már 8 és fél millió ft terhelte a lákásomat, plussz a kamatok és persze a futamidő indult elölről 2008-ban. Majd jött a svájci Frank növekedés, akkor már havi 180 ezer volt a havi törlesztőrészlet, amit felesben fizettünk, hoozáteszem aránytalanul, hiszen a hitel egy kisebb részben tartalmazza csak anyu hitelét. Azóta a hitel forintosítással valamelyest normalizálódott a helyzet, de még így is havi 105 ezer és persze a futamidő ezzel arányosan megint nőtt, így 2026-ig tart. Jelenleg is felesben fizetjük, de ő közölte, hogy túl sok neki, januártól nem fogja fizetni. Pedig jó állása van, a férje is 300e felett keres, de van két gyerekük és egy hitelük, az én lakásomra felvett hitel megy a levesbe! Nekem is van egy gyerekem, akit egyedül nevelek, eslyem sincs havi 105 ezer plusz rezsit fizetni, ennek a felét is alig köhögöm. Hogy lehet valaki ilyen érzéketlen? És már nem is veszi fel a telefont nekem, a férjével beszéltem, hogy hasson rá (ő egyébként nagyon rendes ember), de azt mondta, hogy nem tud, ezt nekünk kettőnknek a tesómmal kell elintéznünk. De nem tudom elintzni vele! El fogom veszíteni a lakásom! Hova megyek a gyerekemmel? Más lakásába albérletbe? Jah.. És ha elúszik a lakásom, még korán sincs vége a tartozásnak! Hiszen a lakás értéke még alacsonyabb, mint a rajta lévő hitel kb. másfél millióval, ezt még ki kellene fizetnem, de miből?? Mit kell tenni ilyen helyzetben? Hova forduljak? Vagy hogyan hassak a nővéremre (aki egyébkéntegy önző, érzéketlen, "neki legyen jó, más le van sz@va" típus) Hova, kihez fordulhatok? Várom a szíves javaslatokat, ötleteket.

2017. dec. 6. 12:25
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is ajánlották már. Ahogy ismerem őt, először körbe röhögne, majd rámvágná az ajtót is.
2017. dec. 6. 19:45
 42/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondod pár lépéssel mindig előtted jár, akkor lehet, higy ezt is így tervezte.
2017. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
Tesód férje is nokomment, mondd meg neki,hogy perkál, vagy jönnek a "barátok" akik segítenek beszedni a pénzt.
2017. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
Igen, Birkabá én is ettől tartok :( sajnos nagyon résen van minden körülmények között. Semmit nem bíz a véletlenre. De ajánlottak még itt hangfelvételt és még egy-két jó ötletet.
2017. dec. 6. 21:25
 45/57 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez is benne van a tervembe végső megoldásként. És még ez-az, ha másként nem tudok rá hatni és "megfogni" se, akkor az lesz.
2017. dec. 6. 21:28
 46/57 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon drukkolok neked, kérdező!

Végig olvastam a válaszokta, remlem sikerül megoldást találni.

Nekem csak az jutott eszembe, hogy ha a tesód a lakást fizette ki az exének ebből a pénzből, akkor miért nem arra a lakásra lett a jelzálog terhelve, amiről szó volt? Miért a tiédre?

Én is 2008ban vettem fel lakáshitelt először, akkoriban ingyen dobálták utánunk a frankos hiteleket, még kereseti igazolás se kellett hozzá, és nulla önerő...

Lehet h a tesód tényleg erre készült?

2017. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Nem a teljes lakásárat fizette ki az exnek, hanem csak annyit, amennyit az kezdőrészletként belefizetett a lakásvásárláshoz (lakáshitel). Azt nem tudom, hogy direkt nem a saját lakását terhelte-e be, reménykedek hogy nem. A pontos részleteket nem ismerem, hogy hogyan volt lepapírozva közöttük anno a lakás, de úgy gondolom, hogy mivel a srác adta bele a kezdőrészletet, fele-fele tulajdonban lehetett, vagy egyéb okok miatt nem volt terhelhető. Aztán ki tudja.. Banki alkalmazott volt a nővérem abban az időben, elég jól ismerte a lehetőségeket. Igen, viszonylag könnyű volt hitelhez jutni, aztán jött a svájci Frank őrület, borzasztó volt! Nagyon köszönöm az együttérzésed!
2017. dec. 7. 13:11
 48/57 A kérdező kommentje:
A nővéremről még annyit, hogy nem én lennék az első, akit lehúzott. A jelenlegi férjét is szipolyozza anyagilag. A srácnak volt egy lakása, miután összejöttek, el lett adva, a pénz a nővérem számlájára került, valamennyit csöpögtetett belőle a sogórnak, a többit elnyelte, hogy az jó lesz a nehéz időkre. Az autójuk is az ő nevén van, pedig a férje pénzéből vették. A fiezetését "elveszi". Folyton sír a szája, hogy nincs pénzük, de igazából tele vannak. Nyaranta egy hét Horvátország, 2 hét Balaton, évközben is utaznak hétvégékre és egy hónapja vettek egy kis telket a város vonzáskörzetében gyümölcsfákkal, egy kis házikó van rajta, nyáron kiváló hely a gyerekeknek pacsálni stb. Természetesen az is az ő nevére lett véve. Anyósáék ki vannak akadva, hogy szipolyozza a fiúkat és nem mernek neki pénzt adni, nehogy a nővérem rátegye a kezét arra is, a mostani kocsijukat már egyenesen ők vették, hogy a Fiúk nevére kerüljön, ne a nővéremére. Ahogy fentebb említettem, állítólag az exet se fizette ki teljesen, csak adott neki valamennyit, hiába kapott több milliót a lakásomra. Anyukánk halála után úgy trükkösködött, hogy anyu kocsija, ami egyenlő részben illetett volna minket, szintén az ő nevére került, mondani se kell, hogy pár éve eladta, pedig szükségem lett volna rá márcsak a munkám miatt is és még örüljek, mert így tudta fizetni a lakásom hitelét, mert meg voltak szorulva anyagilag. Még az adás-vételi szerződést se mutatta meg. Ez csak néhány szösszenet a húzásai közül, még van sok és ki tudja, még miket művelt, amikről nem tudok. Hát ilyen az én nővérem.. :(
2017. dec. 7. 13:41
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred párja hogy bírja ezt? Ezek után még képes szeretni őt? Esetleg győzd meg, és fogjatok össze a nővéred ellen.
2017. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Szemmel láthatóan rosszul bírja. Emlékszem, amikor összejöttek még egy lelkes, életvidám fickó volt, ma már be van komolyodva, látszik rajta hogy nyomás alatt van. Őt nem kérném meg ilyesmire, hiszen vele van és úgy látomtom hogy fél a tesómtól. Viszont az exbarátot fel fogom keresni amúgyis, hogy utána járjak dolgoknak és lehet, hogy őt viszont bevonom, ha benne lesz, hiszen ő is károsult, nem kapta meg a teljes pénzét.
2017. dec. 7. 22:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!