Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek azzal a...

Ti mit tennétek azzal a személlyel, akiben fiatalon annyira megbíztatok, hogy hitelt vettetek fel neki a saját lakásotokra, saját nevetekre, de ő futamidő felénél kiszáll és cserben hagy?

Figyelt kérdés
A nővéremről van szó, 2008-ban beütött nála a krakk, ezért utolsó mentsvárként megkért, hogy vegyek fel jelzálog hitelt neki a lakásomra, majd ő fizeti. Megsajnáltam, bíztam benne, felvettem a hitelt. Anyukánk hagyta rám a lakást, tőle örököltem némi hitelt is "mellékelve", de az fizethető volt és 2015-re lejárt volna. Emellé a kisebb hitel mellé vettem fel a nővéremnek még plusszban milliókat, így már 8 és fél millió ft terhelte a lákásomat, plussz a kamatok és persze a futamidő indult elölről 2008-ban. Majd jött a svájci Frank növekedés, akkor már havi 180 ezer volt a havi törlesztőrészlet, amit felesben fizettünk, hoozáteszem aránytalanul, hiszen a hitel egy kisebb részben tartalmazza csak anyu hitelét. Azóta a hitel forintosítással valamelyest normalizálódott a helyzet, de még így is havi 105 ezer és persze a futamidő ezzel arányosan megint nőtt, így 2026-ig tart. Jelenleg is felesben fizetjük, de ő közölte, hogy túl sok neki, januártól nem fogja fizetni. Pedig jó állása van, a férje is 300e felett keres, de van két gyerekük és egy hitelük, az én lakásomra felvett hitel megy a levesbe! Nekem is van egy gyerekem, akit egyedül nevelek, eslyem sincs havi 105 ezer plusz rezsit fizetni, ennek a felét is alig köhögöm. Hogy lehet valaki ilyen érzéketlen? És már nem is veszi fel a telefont nekem, a férjével beszéltem, hogy hasson rá (ő egyébként nagyon rendes ember), de azt mondta, hogy nem tud, ezt nekünk kettőnknek a tesómmal kell elintéznünk. De nem tudom elintzni vele! El fogom veszíteni a lakásom! Hova megyek a gyerekemmel? Más lakásába albérletbe? Jah.. És ha elúszik a lakásom, még korán sincs vége a tartozásnak! Hiszen a lakás értéke még alacsonyabb, mint a rajta lévő hitel kb. másfél millióval, ezt még ki kellene fizetnem, de miből?? Mit kell tenni ilyen helyzetben? Hova forduljak? Vagy hogyan hassak a nővéremre (aki egyébkéntegy önző, érzéketlen, "neki legyen jó, más le van sz@va" típus) Hova, kihez fordulhatok? Várom a szíves javaslatokat, ötleteket.

2017. dec. 6. 12:25
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

Megszakitanám velen kapcsolatot. Hülyeség volt hitelt felvenned, az életben nem kapod vissza a pénzedet, sehogy sem tudod bizonyítani, hogy neki kellett.

Ingatlant eladni, kisebbe költözni, másodállást vállalni, hogy te fizetni tudd a hitelt.

2017. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos nem vennék fel másnak hitelt.
2017. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de ha a testvéred férje olyan rendes ember lenne, mint ahogy állitod, akkor nem nézné nyugisan ahogy szép lassan utcára kerülsz a gyerekeddel.

Mi az, hogy ez a kettőtök dolga?? Szerintem rohadtul nem, hiszen a kedves férje is neked köszönheti, hogy van hol laknia. Vagy ő netán az utcán lakik a ház előtt???

Hass a férjére (ha vele lehet beszélni) és mond el a tényeket. Ne legyél puhány, mint amikor felvetted nekik a hitelt..Monjduk érdemes lett volna papirt is irni róla, igy egy ügyvéd is valószinűleg szivesebben foglalkozna az üggyel.

2017. dec. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
72%

13:00-ás

"Én egyszer küldenék neki egy üzenetet, hogy ezt ugye nem gondolja, hogy így fejezi be, és megfenyegetném, hogy ennek így nem lesz jó vége. Ha akadékoskodik, én ezek után simán kiraknám facebookra meg elterjeszteném ezt ismerősök között, MINDENESTÜL (profillinkelés, név).

(más olvasóknak meg: nem veszünk fel hitelt saját nevünkre másnak!)"


Ez a javaslat eredménye csak annyi lenne, hoyg utána ezért megbüntetnék a kérdezöt a személyiségi jogok megsértése miatt és dupla annyi lenne a fizetnivalója!

2017. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
94%

Még most melegében üsd a vasat, addig járj a nyakukra, amíg nem hajlandóak fizetni.

A legjobb az lenne, ha meghírdetnéd a lakást kb annyiért, amennyi hitel van még rajta. Írod, hogy 1,5 millióval kevesebbet ér.

De hátha elvinnék annyiért és akkor legalább a hiteleket letudnád.

Lehet albérletbe kerülnél, de tudnál nyitni lakáskasszát és spórolni egy másik lakásra.

9 év lenne a hitelből ha jól látom, ennyi idő alatt elég sok pénzt össze tudnál gyűjtögetni.

De az 50 ezret havonta akkor se felejtsd el, ne hagyd békén a nőveredet és a férjét amíg nem adják oda neked minden egyes hónapban.

Nevetséges, hogy a férj is 300 ezret keres, de tétlenül nézi, hogy a felesége mit művel.. Kifordul a gyomrom az ilyen emberektől.

Főleg hogy nem egyedül vagy, gyereked is van..

2017. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
50%
Semmit, ha már voltam ilyen hülye, így jártam.
2017. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
86%
De ha a nővéred önző, érzéketlen, "neki legyen jó, más le van sz@rva típus", akkor hogyan lehettél olyan balek, hogy hitelt vettél fel a kedvéért?
2017. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
100%

A "fészbukra kiteszem és fröcsögök" című megoldásokat kérlek ne alkalmazd, ez nem a 'megfogdosták a fenekem fiatal ribi koromban és most verem a nyálam' című ügy.


- Azt írod, a férje normális ember és jól keres, 300/hó. Akkor ez a rendes ember nem érzi úgy, hogy neki fizetnie kéne?

- Milyen alapon jelenti ki a nővéred, hogy ő innentől nem fizet?

- Le van írva valahol, hogy te az ő kérésére terheltél jelzálogot a saját lakásodra, és hogy neked csak édesanyád hitelét kell fizetned az összes tartozásból, nem pedig a tesód kölcsöntörlesztését ?


Ezeket minél előbb le kell tisztázni, javaslom keress fel egy ügyvédet mert ez így nem állapot, mi pedig csak tippeket tudunk adni, de neked érdemi segítségedre van szükséged.


Soha, senki kedvéért ne verd többet hitelbe magad, nem számít mennyire sír-rí az illető, hány gyereke van, milyen nyomora van. Nem a te dolgod megoldani.

2017. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot, amelyiket tudom, megpróbálom! Tudom, hogy "hülye" voltam és "buta", erre már régen Rájöttem, szóval ezzel nem lehet mit kezdeni, nem visz előrébb. Higyjétek el, amikor a hitelt felvettem neki, még nem tudtam, hogy ilyenre is képes. Igen, azt tudtam, hogy önző és nem törődöm, de hogy Ennyire azt nem!
2017. dec. 6. 14:33
 20/57 A kérdező kommentje:
A facebookos "megoldáson" én is sokat gondolkodom és éppen a személyiségi jogok miatt nem linkelném be a profilját, sem a nevét nem írnám ki, csak a "nővéremkét" említeném. Aki ismeri őt, engem, a családot az tudni fogja kiről van szó.
2017. dec. 6. 14:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!