Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek azzal a...

Ti mit tennétek azzal a személlyel, akiben fiatalon annyira megbíztatok, hogy hitelt vettetek fel neki a saját lakásotokra, saját nevetekre, de ő futamidő felénél kiszáll és cserben hagy?

Figyelt kérdés
A nővéremről van szó, 2008-ban beütött nála a krakk, ezért utolsó mentsvárként megkért, hogy vegyek fel jelzálog hitelt neki a lakásomra, majd ő fizeti. Megsajnáltam, bíztam benne, felvettem a hitelt. Anyukánk hagyta rám a lakást, tőle örököltem némi hitelt is "mellékelve", de az fizethető volt és 2015-re lejárt volna. Emellé a kisebb hitel mellé vettem fel a nővéremnek még plusszban milliókat, így már 8 és fél millió ft terhelte a lákásomat, plussz a kamatok és persze a futamidő indult elölről 2008-ban. Majd jött a svájci Frank növekedés, akkor már havi 180 ezer volt a havi törlesztőrészlet, amit felesben fizettünk, hoozáteszem aránytalanul, hiszen a hitel egy kisebb részben tartalmazza csak anyu hitelét. Azóta a hitel forintosítással valamelyest normalizálódott a helyzet, de még így is havi 105 ezer és persze a futamidő ezzel arányosan megint nőtt, így 2026-ig tart. Jelenleg is felesben fizetjük, de ő közölte, hogy túl sok neki, januártól nem fogja fizetni. Pedig jó állása van, a férje is 300e felett keres, de van két gyerekük és egy hitelük, az én lakásomra felvett hitel megy a levesbe! Nekem is van egy gyerekem, akit egyedül nevelek, eslyem sincs havi 105 ezer plusz rezsit fizetni, ennek a felét is alig köhögöm. Hogy lehet valaki ilyen érzéketlen? És már nem is veszi fel a telefont nekem, a férjével beszéltem, hogy hasson rá (ő egyébként nagyon rendes ember), de azt mondta, hogy nem tud, ezt nekünk kettőnknek a tesómmal kell elintéznünk. De nem tudom elintzni vele! El fogom veszíteni a lakásom! Hova megyek a gyerekemmel? Más lakásába albérletbe? Jah.. És ha elúszik a lakásom, még korán sincs vége a tartozásnak! Hiszen a lakás értéke még alacsonyabb, mint a rajta lévő hitel kb. másfél millióval, ezt még ki kellene fizetnem, de miből?? Mit kell tenni ilyen helyzetben? Hova forduljak? Vagy hogyan hassak a nővéremre (aki egyébkéntegy önző, érzéketlen, "neki legyen jó, más le van sz@va" típus) Hova, kihez fordulhatok? Várom a szíves javaslatokat, ötleteket.

2017. dec. 6. 12:25
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező! Áruld, -ha már többen felvetették- hogy ha olyan jól keres a tesód férje, miért nem fizeti ki ő a neje adósságát? És a pasasra miért nem térsz ki egyetlen szóval sem a válaszaidban? Kicsit feltűnő.
2017. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Ő maga fizette a részletek felet pénztári befizetéssel, néha meg a sógorom. Hmm.. lehet ez is egy támpont, Köszi! A hangfelvétel is nagyon jó ötlet! Esküszöm, megcsinálom!
2017. dec. 6. 16:42
 33/57 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Mi lenne a feltűnő? Kitértem rá, nem lehet vele (se) beszélni róla, elzárkózik. Mit mondjak még? Náluk a tesóm hordja a nadrágot, neki nincs beleszólása semmibe. Ennyi!
2017. dec. 6. 16:45
 34/57 anonim ***** válasza:
91%
Aha.. szóval ilyen egy "nagyon rendes ember" . Csak cseszik fizetni a családja adósságát, és veszélybe sodor másokat. Valami bűzlik a sztorival...
2017. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Hát ha neked bűzlik, akkor had bűzölögjön, ezzel nem tudok mit kezdeni. Átalában rendes ember, de be van fenyítve a tesóm által. Nem fog fizetni, ha a tesóm nem engedi neki. Valahol elítélem érte, de valahol meg érthető. Ez a pénz akkor lett felvéve, amikor ő még sehol nem volt a tesóm életében. Sőt! Amikor mondtam neki, úgy nézett, mint aki nem is tud a róla, lehet hogy valami teljesen más lett beadva neki arról, hogy mire fizetik azokat a pénzeket havonta.
2017. dec. 6. 17:36
 36/57 anonim ***** válasza:
100%
Na állj! Ha felveszed neki a hitelt, akkor annak nyoma van. Valahova azt a pénzt folyósítani kellett (kinek a számlájára ment?) és valakinek azt le kellett vennie. Szóval ki vette le?
2017. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Milyen igazad van! Meg fogom nézni! Nem emlékszem már valami részletesen, mert 9 éve volt, de az rajta lesz a szerződésen. Nagyon jó ötlet! Remélem, ez járható út! Nagyon köszönöm! Vissza fogom jelezni neked, ha megvan!
2017. dec. 6. 18:17
 38/57 lizzi77 ***** válasza:
100%
Bemész a bankba, ahol felvetted a hitelt, és elutalták a pénzt a tesódnak,elég, ha a hónapod, negyedévet belövöd, kérsz egy bankszámlakivonatot róla.Elslattyogsz a nővéred exéhez,mert ha a nővéred a lakás árának egy részér kifizette az exnek, akkor valószínűleg annak is van nyoma, ha elutalta, annak is, ha kp-ben adta neki, annak is.Ezzel, meg az exxel elmentek ügyvédhez tanácsadásra, írásbeli véleményezést is kérhetsz.Utána elmentek nővéredhez,és előadod neki az ügyvédet,stb-Plusz a Nav-nál is lehet érdeklődni, erre ugyanis vagyonosodási eljárást lehet indítani, vagyis, ha polgári perre kerül a sor, a bíróság előtt kell bizonyítania a nővérednek, hogy honnan volt pénze kifizetnie az exét.Illetve te is tanúskodhatsz ezek alapján saját magad mellett,hiszen ha sikerül bizonyítani a jóhiszeműségedet, a bíróság is látni fogja,hogy közös a hitel, és akkor a javadra döntenek.De minél előbb menj ügyvédhez, nem szabad halasztani a dolgot,és tessék a sarkadra állni.
2017. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:
Lizzi77 te egy lángelme vagy! Ezt fogom tenni! Csak azon töprengek, hogy remélem nem volt olyan rafkós, hogy nem a saját számlájára kérte azt a pénzt, sajnos eléggé dörzsölt, mindig egy-két lépéssel jár mások előtt, na de ez nem sokára kiderül. Nagyon szépen köszönöm!
2017. dec. 6. 18:39
 40/57 anonim ***** válasza:
97%
Pakkolj ossze es koltozz hozza, mondvan h epvesztezted a lakasod szal fogadjon be kompenzalaskent
2017. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!