Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Fizetniük kellene?

Figyelt kérdés

Szóval a két nővérem között van most egy eléggé elharapódzott vita. Nem rég volt a fiatalabb nővérem (az egyszerűség kedvéért legyen Éva) 30. születésnapja és rendeztek egy kis kerti sütögetést a családnak, ahol ott volt az idősebb nővérem (legyen Kata) is a családjával (férj + 4 és 7 éves lányok). Amúgy nincsenek különösebben jóban, de anyáék miatt évente párszor kibírnak egymás mellett pár órát.

Éváról azt kell tudni, hogy már tizenéves kora óta imádja a babákat és gyűjti őket. Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve, nagyon sok van neki, és hát nagyon drágák is vannak.

Na most a sütögetés közben nem volt semmi gond, tényleg nagyon kulturáltan viselkedett mindenki. Aztán Kata bekísérte a lányokat wc-re. De mikor kijöttek volt a lányok kezében két-két nagy baba. Éván láttam, hogy mikor észrevette, konkrétan remegett. Ha nincsenek ott anyáék, szerintem tuti nekiugrik Katának és megtépi. Aztán Kata mondta, hogy ne idegeskedjen, ezek a lányok kedvenc hercegnői, majd kifizeti. Akkor mondta Éva, hogy oké az egyik kb 300ezerFt, a másik három 60-80ezerFt darabonként. Ezen Kata teljesen megsértődött, elkezdett sírni, hogy ő 5ezer forintra gondolt darabonként, meg amúgy is igazán oda adhatná ajándékba is, tudja mennyire szeretik a lányok. Erre Éva elkezdett kiabálni, hogy ne nézzék őt hülyének, majd Kata kitépte a babákat a teljesen megszeppent lányok kezéből és konkrétan oda dobta Évának hogy akkor helyezze fel őket egy bizonyos testnyílásába, így a lányok is elsírták magukat, mire már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már... Elég durva volt nézni is.

Azóta nem csillapodott a dolog kb semmit. Most ott tartunk, hogy Éva már ügyvéddel fenyegetőzik, ha nem fizetnek neki. De Kata meg nem akar fizetni, mert végül is ugye nem vitték el a babákat. De Éva szerint azzal, hogy felbontották a dobozt, azzal elvesztették az értéküket, szóval ha nem is az egészet, de azt amivel most kevesebbet érnek, azt neki fizessék ki.

Egyrészt nekem is nagyon elegem van már, mert nekem mondja mind a kettő a saját igazát, de nagyobb baj, hogy anyát teljesen kikészítik. Ez a nagy meleg egyébként is megviseli a szívét, de ez a harc még rátesz egy lapáttal. Már egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert nem bírt felkelni.

Szóval nem tudom, hogy hogyan kéne pontot tenni erre a dologra. Azt tudom, hogy Katának nincs annyi pénze, hogy több százezret csak úgy kiadjon, de valahol Évának is igaza van.



2018. aug. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
95%

8, de akkor mért nem kérdezte meg??

most vonatkoztass el attól hogy ezek műanyag babák,

most veheted úgy is, hogy egy 600ezer ft os kocsit törtek ripityára

esetleg, 500ezret lehúztak a wc-n

értem én, hogy csak műanyag babák, de maga az összeg az már nem kis pénz, ha Kata megkérdezi,más a dolog, de egy múzeumba is vigyázol a kiálítási darabokra...

2018. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
96%

Az előző válaszolók leírták, amit gondolok.

Kata mi jogon bontogat ki babákat a dobozukból vendégségben, bújik a gyerekek mögé azzal a dumával, hogy "igazán odaadhatná ajándékba", aztán ajánlgat SZERINTE megfelelő pénzösszeget? Az egész a pofátlanság magasiskolája! Én is véletlen leverem a polcról a Chanel parfümjét, aztán 1000 Ft-ot "gondolok" neki fizetni, hát "csak egy parfüm, most mi van abban".

Továbbá ne képzelje, hogy mert gyerekeket hozott a világra, akkor mindenki szívének el kell lágyulnia. A henteshez, a kisboltoshoz, az ékszerészhez is úgy állít be, hogy "igazán adhatnák olcsóbban, mert van két gyerekem"? Tök mindegy, hogy testvére, egyéb családtagja irányába, ilyen könnyelműen nem viselkedhet. Egy tábla csokit is megkérdez az ember, ha értelmes felnőtt, hogy vehet-e belőle, akkor pláne, ha még haragban van vele, vendégségben.


Lehet elsőnek úgy tűnhet, hogy kissé durván reagálta le Éva szitut, de ha belegondolok magába a helyzetbe, hogy eleve ki nem állhatják egymást és akkor tetézi a kommentem elején felhozott egyéb barom viselkedésével, nekem is utolsó csepp lenne a pohárban és elöntene a düh, főleg, ha jelentős pénzzel rövidített meg, főleg, ha nagy nehezen sikerült azt a babát beszereznem. A gyűjtői darabok nem játékok, hatalmas összegekről is beszélhetünk, és lehet, hogy nem a pénz a legfontosabb, meg ezek csak "műanyag vackok", azért nem mindegy, hogy milyen hagyatékot hagy a családjára, esetleges gyerekeire vagy az élete során beosztva, öregkorában eladva őket milyen szinten könnyítheti meg az életét. Ezt az életstílust nem fogja megérteni az, aki nem gyűjtő, ezt tiszteletben kellene csak tartani.

2018. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
97%

, de akkor mért nem kérdezte meg??


most vonatkoztass el attól hogy ezek műanyag babák,


most veheted úgy is, hogy egy 600ezer ft os kocsit törtek ripityára


esetleg, 500ezret lehúztak a wc-n


értem én, hogy csak műanyag babák, de maga az összeg az már nem kis pénz, ha Kata megkérdezi,más a dolog, de egy múzeumba is vigyázol a kiálítási darabokra...


Főleg hogy ez a gyűjtés nem újkeletű dolog, tehát nem arról van szó hogy Évának félévente új hobbya van. Ez kb olyan mintha Éva bement volna katáék lakásába, összetöri a tvt meg a laptopot majd mosolyogva elballag.

2018. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
98%

8. Ha szeretne a saját gyerekeinek örömöt okozni, akkor vegyen nekik a saját pénzéből saját játékokat, ne más cuccait vegyék el. Vagy nálad ez így működik, hogy elmentek bárhová vendégségbe és ami megtetszik a gyereknek, azt elrakod és viszitek haza?

Meg esetleg meg kéne nevelni a gyereket, nem azt tanítani neki, hogy neki bármit szabad, meg csak egy csettintésébe kerül és bármi az övé lesz. Érdekes, én normális gyerek voltam kiskoromban és sose "lelkesültem fel" annyira, hogy más cuccát elvettem volna. Még egy 4 évestől se normális ez a viselkedés, nem hogy egy 7 évestől.

2018. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
95%

A fiatalabbnak van igaza, az idősebb perkáljon csak szépen.

Elképesztő, hogy felnőtt nő lététe nem képes tiszteletben tartani más magánszféráját. Gondolom ezek a babák a szobájában egy külön polcon voltak egymás mellett.

2018. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
92%

"valahol Évának is igaza van."


Ja... itt a Föld nevű bolygón biztosan... :)


11-es!

Be vagy rúgva? Csak mert próbáltál megszólítani, de a hozzászólásod eleje ellentétben áll a végével. :D

2018. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
95%
A bontatlan baba valóban értékét veszítette így, hogy kibontották, és teljesen jogos az igény a kártérítésre. A nagyobbik nővér ráadásul bunkó is, majdnem leírtam, én mit dugtam volna neki, és hova, ha az én házamban csinálja a hisztit.
2018. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
87%
#17 Ha végigolvasol mindent, a 11-es idézni próbált, csak lehagyta az idézőjelet. :) Az eleje valamelyik korábbi válasz volt.
2018. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
10%

Off: milyen bizarr, hogy valami mondjuk 2 milliót ér bontatlanul. Tehát így kell tartani, másra nem jó mint nézni.

On: egyik sem jól reagált, valószínűleg több van a háttérben mint a babák.

2018. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
3%

Mindkettő tesód úgy hülye ahogyan van, de igaza is van mindkettőnek.

Eleve tudnia kellett volna hogy milyen fontosak számára a babák és hogy gyűjtői kiadások, sokat érnek manapság, és ezért nem bontotta fel a dobozokat soha, a másik tesód meg azt cseszte el hogy szem előtt hagyta hogy a gyerekek is megláthassák és az anyjuk is felelőtlen volt hogy hagyta hogy a gyerekek észrevegyék és könyörögjenek miatta, és tudnia kellett volna ha már a testvére, mert testvérek közt ez illene tudni hogy a másiknak mi a fontos és ne nyúljunk hozzá!


Én a helyedben kimaradnék ebből akár sértődés lesz akár nem, de most téged idegesítsen mindkettő a saját igazával holott nem teljesen van igaza egyiknek sem, te ennél nyugodtabb életet érdemelsz. Másrészt vendégségbe, gyerekek előtt ilyen hisztit leművelni baromira gyerekes. Évában lehetett volna annyi hogy odamegy Katához és félre hívja hogy beszéljenek négy szem közt és akkor mondta volna neki a magáét én szerintem. Másrészt hiába fenyegetőzik ügyvéddel semmit nem fog elérni, mert akármelyik ügyvéd meghallja ki fogja nevetni! Oké hogy nagy értékű babák, de már nincs mit tenni mert vesztettek az értékükből, másrészt alapból undorító dolognak tartom hogy valaki a saját testvérét pereli ilyen hülyeség miatt, mert mégsem olyan kárt okozott ami a megélhetését veszélyezteti vagy a háza lett használhatatlan, vagy éppenséggel az autója vált használhatatlanná mert ez megint más.

Amit még nem tudok megérteni hogy a szüleitek is miért nem tudtak odamenni és normálisan rendet tenni köztetek hogy állítsátok le magukat a vendégek előtt. Én meg szó nélkül el is mentem volna onnan hogy ne halljam ezt a gyerekeskedést felnőtt emberek létére. Másrészt valóban nem értem miért nem tudta a babákat elzárni mert tudta jól hogy a gyerekek bármikor odakerülhetnek, bármikor megláthatják, és kárt tehetnek benne, mert a gyerekek ilyenek. Tehát valamilyen szinten ő is hibás ebben. A kár megfizetését meg intézzék el egymás között, te maradj ki belőle mert a végén téged is belevonnak ebbe a feszültségbe és csak az idegeid fognak tönkremenni. Tapasztalatból mondom ezt.

Én tesóim is összekaptak de ennél jóval jelentéktelenebb hülyeségen aminek sajnos verekedés is lett a vége, aztán mindketten hozzám jöttek a saját hülyeségeikkel, és mindkettő rajtam át üzent a másiknak és ebből annyira besokalltam hogy majdnem belebolondultam, mert anyánk is azzal jött hogy tegyek már rendet köztük, mert ő neki elege van, apánk meg annyira leszarta az egészet hogy ő megmondta hogy addig ameddig nem lesz béke köztük egyiket sem kívánja látni.

De ők mondjuk teljesen jelentéktelen hülyeségen kapták fel egymásra a vizet, nem is értéktárgyon kaptak össze, nem is nő volt a háttérben, egyszerűen idióták voltak. Persze azóta benőtt mindkettőnek a feje lágya. Az öcsémnek azért mert 22 évesen elég érett lett a normális viselkedéshez, na meg az is jót tett neki hogy apa lett. A férjem meg alapból az a szókimondó fajta, ő a bátyámat tette helyre amikor még benne volt a hiszti már a dolog vége felé, és úgy beolvasott neki hogy magába szállt. Mondjuk a férjem mindig is ilyen ember volt, ő már gyerek kora óta ismer mindannyiunkat, mert együtt jártam vele óvodába, általános iskolába nem, de sokat találkoztunk, és gimibe szintén együtt jártunk, akkor jöttünk össze.


De most amit tehetsz ültesd le őket és mondd el nekik hogy neked és az egész családnak elege van belőlük, ezekből a hülyeségekből, vagy egyezzenek meg normálisan mint kettő értelmes ember, és vegyék azt is figyelembe hogy mégis testvérek, kérjenek egymástól bocsánatot és mindketten tanuljanak a hibájukból, mert mindketten hibáztak. Ha ez megvolt akkor beszéljék meg hogyan engeszteljék ki a másikat.

Aztán mondd azt ha ez nem működik egészen addig senki nem kíváncsi rájuk ameddig meg nem békélnek, igaz van ebbe érzelmi zsarolás, de általában ez szokott a legjobban hatni.

2018. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!