Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Fizetniük kellene?

Figyelt kérdés

Szóval a két nővérem között van most egy eléggé elharapódzott vita. Nem rég volt a fiatalabb nővérem (az egyszerűség kedvéért legyen Éva) 30. születésnapja és rendeztek egy kis kerti sütögetést a családnak, ahol ott volt az idősebb nővérem (legyen Kata) is a családjával (férj + 4 és 7 éves lányok). Amúgy nincsenek különösebben jóban, de anyáék miatt évente párszor kibírnak egymás mellett pár órát.

Éváról azt kell tudni, hogy már tizenéves kora óta imádja a babákat és gyűjti őket. Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve, nagyon sok van neki, és hát nagyon drágák is vannak.

Na most a sütögetés közben nem volt semmi gond, tényleg nagyon kulturáltan viselkedett mindenki. Aztán Kata bekísérte a lányokat wc-re. De mikor kijöttek volt a lányok kezében két-két nagy baba. Éván láttam, hogy mikor észrevette, konkrétan remegett. Ha nincsenek ott anyáék, szerintem tuti nekiugrik Katának és megtépi. Aztán Kata mondta, hogy ne idegeskedjen, ezek a lányok kedvenc hercegnői, majd kifizeti. Akkor mondta Éva, hogy oké az egyik kb 300ezerFt, a másik három 60-80ezerFt darabonként. Ezen Kata teljesen megsértődött, elkezdett sírni, hogy ő 5ezer forintra gondolt darabonként, meg amúgy is igazán oda adhatná ajándékba is, tudja mennyire szeretik a lányok. Erre Éva elkezdett kiabálni, hogy ne nézzék őt hülyének, majd Kata kitépte a babákat a teljesen megszeppent lányok kezéből és konkrétan oda dobta Évának hogy akkor helyezze fel őket egy bizonyos testnyílásába, így a lányok is elsírták magukat, mire már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már... Elég durva volt nézni is.

Azóta nem csillapodott a dolog kb semmit. Most ott tartunk, hogy Éva már ügyvéddel fenyegetőzik, ha nem fizetnek neki. De Kata meg nem akar fizetni, mert végül is ugye nem vitték el a babákat. De Éva szerint azzal, hogy felbontották a dobozt, azzal elvesztették az értéküket, szóval ha nem is az egészet, de azt amivel most kevesebbet érnek, azt neki fizessék ki.

Egyrészt nekem is nagyon elegem van már, mert nekem mondja mind a kettő a saját igazát, de nagyobb baj, hogy anyát teljesen kikészítik. Ez a nagy meleg egyébként is megviseli a szívét, de ez a harc még rátesz egy lapáttal. Már egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert nem bírt felkelni.

Szóval nem tudom, hogy hogyan kéne pontot tenni erre a dologra. Azt tudom, hogy Katának nincs annyi pénze, hogy több százezret csak úgy kiadjon, de valahol Évának is igaza van.



2018. aug. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, ennek mi köze ahhoz hogy Kata nagy anyagi veszteséget okozott Évának? Kata meg szült két gyereket amire több támogatást kap mint a gyerektelen Éva, ha már ennyire szőrszálhasogatsz.


Az lett volna a tisztességes hogy Kata odamegy Évához hogy a lányok látták ez meg ezt a babát nagyon tetszik nekik nem-e adja el, és ha igen mennyiért. Éva mond egy árat, Ha Katának jó, megveszi, ha nem nem nyúl hozzá.


Értelmes, kulturált ember nem nyúl más cuccához megkérdezés nélkül, főleg nem megy be más szobájába.

2018. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
98%

Ez mennyire szánalmas hogy a saját gyerekeit bele vonta...megtéptem volna az idősebb testvért mint a huzat. Nyilván akkor tisztában volt azzal is hogy azt a babát a férjétől kapta nem?

Én is vissza követelném a pénzt érte.

Kedves utolsó aki szerint feketén adja el a játékokat. Te ezt honnan szülted? Csak nem te vagy Kata?

2018. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
99%
#30, neked külön leírom, ha már a szüleid nem tanították meg: máséhoz nem nyúlunk kérdezés nélkül.
2018. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
98%

#30 Akkor annak a 4 évesnek hagyjanak bármit a szülei, hiszen még csak gyerek! Csináljon nyugodtan százezres kárt, de nevelni akkor sem szabad.


Egyértelműen "Évának" van igaza. Az idősebb nővéred egy proli, már a megnyilvánulásai alapján is. Na, ő az akit abszolút nem zavar a gyerekei jelenléte, amikor olyat mond a másiknak, hogy dugja fel magának a babákat.

Éva nagyon jól teszi, ha jogi útra terelik az ügyet. A gyakori közönségével ellentétben ők tudni fogják, hogy mi az eljárás ebben az esetben, mert megértik, mit jelent gyűjtőnek lenni. Ha "Kata" nem tud vagy nem akar fizetni, akkor behajtják rajta.

De neked meg a színházat játszó anyádnak gratulálok, nagyon sok eszetek van, amiért a kárt okozó, agresszív pichát mentegetitek ahelyett, hogy kiállnátok az ártatlan mellett.

2018. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
97%
Jaj és ami lemaradt hogy kérdező én a helyedben megmutatnám Katának a válaszokat.
2018. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
98%
Jajj 30as te is ilyen tipikus proli vagy. Akinek jól megy, az biztos csal, rabol, gyilkol, mert a nagy szent munkába tisztességesen csak beleszakadni lehet, meggazdagodni belőle nem.
2018. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
98%

Évának teljesen igaza van. Kata fizessen csak szépen. Részletben is megteheti, ha meg nagyon nincs pénze le is ülheti.



"Szóval Éva még mutogatta is a gyerekeknek, hogy nézzétek csak ezeket a gyönyörű babákat, nektek ilyen sose lesz. Lehet amíg ott volt velük, addig nem mertek hozzájuk nyúlni, nehogy kiabáljon velük is."


Ez milyen hozzáállás már? Nagy gyerekek fel kell fogniuk, hogy ami nem az övék ahhoz nem nyúlnak. Múzeumból sem veszed le a neked tetsző képeket és viszed haza. Én sem hisztiztem anno a gazdag rokon munkához használt számítógépét látva és nem nyúltam hozzá felügyelet nélkül, pedig hatalmas szó volt kisiskolás koromban, hogy valakinek számítógépe van. De ilyen alapon anyáméknak be kellett volna csomagolniuk és felajánlani egy tálca sütit cserébe csak azért mert tetszett...


Amúgy meg tök mindegy, hogy csak babákról vagy másról van szó. A gyerek a tied, felelősséget kell vállalnod a tettei iránt. Ha egy darab törött téglával rajzol a szomszéd kocsijára azt is ki kell fizetned, még akkor is ha jó szándék vezérelte és szívecskéket akart firkálni a szeretett néni autójára.

2018. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
98%

"Szóval Éva még mutogatta is a gyerekeknek, hogy nézzétek csak ezeket a gyönyörű babákat, nektek ilyen sose lesz. Lehet amíg ott volt velük, addig nem mertek hozzájuk nyúlni, nehogy kiabáljon velük is. De amikor ott van a tiltott kincs őrizetlenül, akkor magyarázd el egy 4 évesnek, hogy az nem lehet az övé, mikor annyira vgyik rá."


Elvileg azért lett volna ott velük az anyjuk hogy elmondja hogy nem szabad hozzányúlni. Eg kisgyerek nem érti, de az anyjuk elvileg felnőtt nő, akinek lennie kéne annyi intelligenciájának hogy felfogja. Gondolom ő is kiborult volna ha Éva teszi tönkre mondjuk az eljegyzési gyűrűjét vagy hagyja el az aranyláncát.

2018. aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit off, csak így a feketézős megjegyzésre. Évi 600ezer forintig nem kell adód fizetni az ilyen vaterázgatásokért. Mert gondolom azt csinálja, mint sokan mások. Abból meg nem igen lehet meggazdagodni. Sőt a legtöbb eladó örül, ha legalább egy minimális haszonnal eltudja passzolni a külföldről, aliról, vagy akárhonnan behozott használt, kopott szarjait.
2018. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
96%

"pár darab műanyag" lol


Gondolom neked semmilyen értékes dolgod nincsen, vagy ha igen azokat is le lehet ilyen primitíven redukálni...


"tyúkudvari perpatvar" Jah, bezzeg ha a te dolgaidban esne kár, akkor az nagybetűs férfisérelem lenne.

2018. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!