Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Fizetniük kellene?

Figyelt kérdés

Szóval a két nővérem között van most egy eléggé elharapódzott vita. Nem rég volt a fiatalabb nővérem (az egyszerűség kedvéért legyen Éva) 30. születésnapja és rendeztek egy kis kerti sütögetést a családnak, ahol ott volt az idősebb nővérem (legyen Kata) is a családjával (férj + 4 és 7 éves lányok). Amúgy nincsenek különösebben jóban, de anyáék miatt évente párszor kibírnak egymás mellett pár órát.

Éváról azt kell tudni, hogy már tizenéves kora óta imádja a babákat és gyűjti őket. Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve, nagyon sok van neki, és hát nagyon drágák is vannak.

Na most a sütögetés közben nem volt semmi gond, tényleg nagyon kulturáltan viselkedett mindenki. Aztán Kata bekísérte a lányokat wc-re. De mikor kijöttek volt a lányok kezében két-két nagy baba. Éván láttam, hogy mikor észrevette, konkrétan remegett. Ha nincsenek ott anyáék, szerintem tuti nekiugrik Katának és megtépi. Aztán Kata mondta, hogy ne idegeskedjen, ezek a lányok kedvenc hercegnői, majd kifizeti. Akkor mondta Éva, hogy oké az egyik kb 300ezerFt, a másik három 60-80ezerFt darabonként. Ezen Kata teljesen megsértődött, elkezdett sírni, hogy ő 5ezer forintra gondolt darabonként, meg amúgy is igazán oda adhatná ajándékba is, tudja mennyire szeretik a lányok. Erre Éva elkezdett kiabálni, hogy ne nézzék őt hülyének, majd Kata kitépte a babákat a teljesen megszeppent lányok kezéből és konkrétan oda dobta Évának hogy akkor helyezze fel őket egy bizonyos testnyílásába, így a lányok is elsírták magukat, mire már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már... Elég durva volt nézni is.

Azóta nem csillapodott a dolog kb semmit. Most ott tartunk, hogy Éva már ügyvéddel fenyegetőzik, ha nem fizetnek neki. De Kata meg nem akar fizetni, mert végül is ugye nem vitték el a babákat. De Éva szerint azzal, hogy felbontották a dobozt, azzal elvesztették az értéküket, szóval ha nem is az egészet, de azt amivel most kevesebbet érnek, azt neki fizessék ki.

Egyrészt nekem is nagyon elegem van már, mert nekem mondja mind a kettő a saját igazát, de nagyobb baj, hogy anyát teljesen kikészítik. Ez a nagy meleg egyébként is megviseli a szívét, de ez a harc még rátesz egy lapáttal. Már egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert nem bírt felkelni.

Szóval nem tudom, hogy hogyan kéne pontot tenni erre a dologra. Azt tudom, hogy Katának nincs annyi pénze, hogy több százezret csak úgy kiadjon, de valahol Évának is igaza van.



2018. aug. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
98%

Amúgy meg attól hogy most nem tervezte eladni attól még lehet anyagi kár.

Nagybátyám gyermekkorában kapott matchboxokat, 60-as évek beli legelső sárga papírdobozos kiadás, darabja 20-30 de akár egy ritka többszáz ezer forintot is érhet. Ebből van úgy 3 fióknyi. Na most ha várunk még mondjuk 40 évet a leendő gyerekem ha ügyes ebből minimum egy önerőt de lehet egy kezdő lakást is összehoz szóval meglehetősen felb..zna ha a kedves tesó csak úgy kibontaná hadd játszon vele a gyerek adjam már oda ingyé vagy egy ezresér kell az neki.

2018. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
63%
#52, te vagy a wikipédián az illusztráció az "álszent" szócikknél. Nem fogok példálózni, hogy de mi lenne ha a te akármidet. Csak rámutatok, hogy az tette civilizálttá az embert, hogy felismerte a magántulajdon fogalmát. Az ősközösségi társadalom volt az utolsó, ahol ment a "szeressük egymást gyerekek, és minden közös" lemez, na de az sem volt egy működőkéeps társadalmi rendszer, különben ma is az menne, nem? Szóval ne álszenteskedj, nem áll jól neked.
2018. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
99%

#52 az a rész megvan hogy van egy férje amúgy?


Szóval ha én most átmegyek hozzád egy kisbaltával, tönkrevágom a tévéd, telefonod és a számítógéped akkor te majd szeretni fogsz mert hát azok csak tárgyak ,az mindegy hogy több havi fizetés volt bennük.

2018. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
95%
Igaz, az embereket szeretni kell. Főleg a tesónkat. Ebbe az is beletartozik, hogy nem okozunk neki fájdalmat vagy anyagi kárt. Mert ha szándékosan kárt okozunk valakinek, az nem a szeretet jele.
2018. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
47%
Én szerintem ha nem tudna fizetni a kárért, megmondanám a kislányoknak, hogy nincs többé szülinapi ajándék, karácsonyi ajándék, ballagási ajándék, itt vannak a babák, majd ha 14-18 évesen vártok valamit, gondoljatok rá, milyen hülye volt anyátok. Szemét dolog a gyereken leverni, de ettől hátha anyuci észbekap,és kifizeti.
2018. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
99%

Mások házában nem nyúlunk kérdés nélkül semmihez. Ez alap. (Hagyjuk, hogy gyerekek; legalább a 7 évesnek már ismernie kellene a magántulajdon fogalmát. Vagy ők nem is merték volna elvenni a babát, és az anyjuk adta oda nekik, vagy eleve úgy vannak nevelve, hogy nekik bármit szabad, mert cukik.)


Mások hobbiját akkor is tiszteletben tartjuk, ha szerintünk hülyeség. Ha a tesómnak hobbija lenne bárminek a gyűjtése, igenis megtiltanám a gyereknek, hogy hozzányúljon. Azzal laikusként is tisztában vagyok, hogy eredeti csomagolásnak tízszer annyit érhet.


Itt a konfliktus jelentős részét az képezi, hogy az emberek szemében a baba (matchbox, stb.) simán gyerekjátékként van elkönyvelve, és ha egy 300 ezres babát tönkretesz a gyerek, az jobban el van nézve, mintha egy 300 ezres estélyit leöntene vagy egy 300 ezres festményre rárajzolna. Hát az a nagy helyzet, hogy az, hogy általában a gyerekek játszanak babákkal, nem jelenti, hogy minden babához minden gyereknek joga van.


Kata egyébként azért irritál, mert tipikusan olyan fajta nőnek tűnik, aki szerint ő mentette meg a világot azzal, hogy Nagy Magyar Anya lett (Budaházy Edda kedvenc honfitársa), és bármit elkövet, magától értetődő természetességgel löki maga elé a két gyerekét, hogy "de hát értük tettem, nekem ez szabad". Ideje ráébrednie, hogy ez nem mentség mindenre, és nem árt, ha ezt a gyerekei is időben megtanulják.

2018. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
97%
A "milyen dolog beperelni a testvéredet" kérdésre meg visszakérdeznék, hogy miért, meglopni a testvéredet milyen dolog?
2018. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
97%
Gyerekem van, még elég kicsi, tuti rohanna a játékok felé, de azonnal leállítanám. Ha még nem is tudok a hobbiról, akkor is van eszem es látom, h ez gyűjtemény és nem nyúlunk hozzá, megkérdezzük a tulajt. Ha mégis olyan hul.e lennék h hozzányúlok, akkor sem bontok ki semmit a csomagolásból!! Ha meg ilyen nagy szája van, akkor be is perelném. Fizessen! Úgysem jó a viszony. Ha meg normális lenne akkor azt mondom h elengedném egy részét, de így...
2018. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
29%

valszeg valami ilyesmi hercegnő lehetett egyébként:


[link]

2018. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy igen, ez meg a másik, amit a 68. válaszoló írt, hogy ha látta, hogy dobozban voltak a babák, nem illik kibontani..

Én egyszer kb. 7-8 éves koromban átmentem játszani egy osztálytársamhoz és kitaláltuk, hogy barbizunk és volt egy barbi, ami még ki se volt bontva a dobozából, erre ahelyett, hogy rögtön rávetettem volna magam és kérdezés nélkül kibontom, mert az tetszett a legjobban, kinyitottam a számat és megkérdeztem az osztálytársamtól, miért nincs kibontva. Ő meg elmondta, hogy azért, mert nem akarja tönkretenni, szóval azzal ne játsszunk.

Elég gáz, hogy egy felnőtt ember "Kata" személyében ezt nem éri fel ésszel.

2018. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!