Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Fizetniük kellene?

Figyelt kérdés

Szóval a két nővérem között van most egy eléggé elharapódzott vita. Nem rég volt a fiatalabb nővérem (az egyszerűség kedvéért legyen Éva) 30. születésnapja és rendeztek egy kis kerti sütögetést a családnak, ahol ott volt az idősebb nővérem (legyen Kata) is a családjával (férj + 4 és 7 éves lányok). Amúgy nincsenek különösebben jóban, de anyáék miatt évente párszor kibírnak egymás mellett pár órát.

Éváról azt kell tudni, hogy már tizenéves kora óta imádja a babákat és gyűjti őket. Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve, nagyon sok van neki, és hát nagyon drágák is vannak.

Na most a sütögetés közben nem volt semmi gond, tényleg nagyon kulturáltan viselkedett mindenki. Aztán Kata bekísérte a lányokat wc-re. De mikor kijöttek volt a lányok kezében két-két nagy baba. Éván láttam, hogy mikor észrevette, konkrétan remegett. Ha nincsenek ott anyáék, szerintem tuti nekiugrik Katának és megtépi. Aztán Kata mondta, hogy ne idegeskedjen, ezek a lányok kedvenc hercegnői, majd kifizeti. Akkor mondta Éva, hogy oké az egyik kb 300ezerFt, a másik három 60-80ezerFt darabonként. Ezen Kata teljesen megsértődött, elkezdett sírni, hogy ő 5ezer forintra gondolt darabonként, meg amúgy is igazán oda adhatná ajándékba is, tudja mennyire szeretik a lányok. Erre Éva elkezdett kiabálni, hogy ne nézzék őt hülyének, majd Kata kitépte a babákat a teljesen megszeppent lányok kezéből és konkrétan oda dobta Évának hogy akkor helyezze fel őket egy bizonyos testnyílásába, így a lányok is elsírták magukat, mire már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már... Elég durva volt nézni is.

Azóta nem csillapodott a dolog kb semmit. Most ott tartunk, hogy Éva már ügyvéddel fenyegetőzik, ha nem fizetnek neki. De Kata meg nem akar fizetni, mert végül is ugye nem vitték el a babákat. De Éva szerint azzal, hogy felbontották a dobozt, azzal elvesztették az értéküket, szóval ha nem is az egészet, de azt amivel most kevesebbet érnek, azt neki fizessék ki.

Egyrészt nekem is nagyon elegem van már, mert nekem mondja mind a kettő a saját igazát, de nagyobb baj, hogy anyát teljesen kikészítik. Ez a nagy meleg egyébként is megviseli a szívét, de ez a harc még rátesz egy lapáttal. Már egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert nem bírt felkelni.

Szóval nem tudom, hogy hogyan kéne pontot tenni erre a dologra. Azt tudom, hogy Katának nincs annyi pénze, hogy több százezret csak úgy kiadjon, de valahol Évának is igaza van.



2018. aug. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
94%

Anyukad kinek ad igazat?


Szerintem is ki kellene fizesse Kata amit kiborntott, nem csak a 300ezrest, hanem a többit is. Én is gyűjtök, szerencsémre csak körömlakkokat, naaaaaaaagyon pipa lennék ha valaki hozzányúlna, még akkor is ha az értékük töredéke a 300ezernek, szívesen odaadom bármelyiket bárkinek de a körömlakkos falamhoz tilos hozzányúlni.

2018. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
69%
Kata egy hülye pi($a!
2018. aug. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
87%
Majd leirod mi lett a vege? Remelem Kata fizet...
2018. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 acelsziv ***** válasza:
94%

Gyanítom, hogy "Kata" is tisztában volt a dobozos cuccok magasabb értékével, de milyen jó odaszúrni egyet az amúgy is utált huginak pláne a születésnapján.

Anyátok meg egy idióta. " már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már" De az persze nem számít, hogy félmilliós kárt okozott a patkány lánya a másiknak, csak hogy ne veszekedjenek. Aztán meg játssza a hattyú halálát.

"Éva" pereljen nyugodtan. Bíróság megállapítja a kárt és szépen letiltják "Kata" fizetéséből.

2018. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 kovpet ***** válasza:
96%
acelsziv-nél a pont. Szerintem is szándékos volt és egy szülő egyszerűen nem teheti meg, hogy ne annak adjon igazat, akinek igaza van. Nem maradhat pártatlan, nem vonulhat ki a dologból, mert ő a szülő. Igaz, ez inkább akkor számít, amikor a gyerekei még gyerekek, de gondolom, akkor is így viselkedett, meg is lett az eredménye.
2018. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
93%
acelsziv: Ja, én is egyből erre gondoltam, meg írtam is, hogy színházat játszik az anyuka. A kérdező erre annyit írt, hogy tisztességesen felnevelte őket. Hát, a neveléséről annyit, hogy az egyik lánya egy utolsó, tuskó prolira sikerült, aki másoknak szánt szándékkal kárt okoz, és minősíthetetlen hangnemben beszél a testvérével, a saját gyerekei előtt. Ismerem az ilyen sírós, szívbajos öreglányokat, mamám ugyanez -.-"
2018. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
81%
Mi történt azóta?
2018. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!