Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Fizetniük kellene?

Figyelt kérdés

Szóval a két nővérem között van most egy eléggé elharapódzott vita. Nem rég volt a fiatalabb nővérem (az egyszerűség kedvéért legyen Éva) 30. születésnapja és rendeztek egy kis kerti sütögetést a családnak, ahol ott volt az idősebb nővérem (legyen Kata) is a családjával (férj + 4 és 7 éves lányok). Amúgy nincsenek különösebben jóban, de anyáék miatt évente párszor kibírnak egymás mellett pár órát.

Éváról azt kell tudni, hogy már tizenéves kora óta imádja a babákat és gyűjti őket. Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve, nagyon sok van neki, és hát nagyon drágák is vannak.

Na most a sütögetés közben nem volt semmi gond, tényleg nagyon kulturáltan viselkedett mindenki. Aztán Kata bekísérte a lányokat wc-re. De mikor kijöttek volt a lányok kezében két-két nagy baba. Éván láttam, hogy mikor észrevette, konkrétan remegett. Ha nincsenek ott anyáék, szerintem tuti nekiugrik Katának és megtépi. Aztán Kata mondta, hogy ne idegeskedjen, ezek a lányok kedvenc hercegnői, majd kifizeti. Akkor mondta Éva, hogy oké az egyik kb 300ezerFt, a másik három 60-80ezerFt darabonként. Ezen Kata teljesen megsértődött, elkezdett sírni, hogy ő 5ezer forintra gondolt darabonként, meg amúgy is igazán oda adhatná ajándékba is, tudja mennyire szeretik a lányok. Erre Éva elkezdett kiabálni, hogy ne nézzék őt hülyének, majd Kata kitépte a babákat a teljesen megszeppent lányok kezéből és konkrétan oda dobta Évának hogy akkor helyezze fel őket egy bizonyos testnyílásába, így a lányok is elsírták magukat, mire már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már... Elég durva volt nézni is.

Azóta nem csillapodott a dolog kb semmit. Most ott tartunk, hogy Éva már ügyvéddel fenyegetőzik, ha nem fizetnek neki. De Kata meg nem akar fizetni, mert végül is ugye nem vitték el a babákat. De Éva szerint azzal, hogy felbontották a dobozt, azzal elvesztették az értéküket, szóval ha nem is az egészet, de azt amivel most kevesebbet érnek, azt neki fizessék ki.

Egyrészt nekem is nagyon elegem van már, mert nekem mondja mind a kettő a saját igazát, de nagyobb baj, hogy anyát teljesen kikészítik. Ez a nagy meleg egyébként is megviseli a szívét, de ez a harc még rátesz egy lapáttal. Már egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert nem bírt felkelni.

Szóval nem tudom, hogy hogyan kéne pontot tenni erre a dologra. Azt tudom, hogy Katának nincs annyi pénze, hogy több százezret csak úgy kiadjon, de valahol Évának is igaza van.



2018. aug. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
7%
Jah és hát a kata is egy paraszt ha a tesód xarjait kibontja.
2018. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
2%

Elszomorítóak ezek a hozzászólások.


"A tárgyak azért vannak, hogy használjuk azokat, az emberek pedig azért, hogy szeressük őket. A világgal azért van baj, mert a tárgyakat szeretjük és az embereket használjuk."

2018. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
94%
Oké utolsó, akkor én elmegyek hozzád, direkt csinálok neked félmilliós kárt és neked nagyon szeretned kell engem oké?
2018. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
94%
Ez lehet hogy így van 52, de ennek talán az az oka, hogy sok emberben már semmi szeretetreméltó nincs. A tárgyak legalább nem támadnak hátba, nem lopnak meg.
2018. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
0%

Az nem az én bajom, hogy ilyen megkeseredettek vagytok.

Gyűjtsetek targyakat, igazatok van, azok legalább nem szólnak vissza. Elhiszem, hogy van, akinek ennyi kell a boldogsághoz.

2018. aug. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
6%
Lepontozhatjátok 81%ost, de attól még igaza van. Mikor segítségre lesz majd szükségetek, akkor majd csak reménykedhettek, hogy a családotok nem fordul el úgy tőletek, ahogy ti tőlük. A tárgyak nem fognak támaszt nyújtani a nehéz időkben, nem adnak jó tanácsot, nem ölelnek át. De erre majd úgyis csak akkor döbbentek rá mikor már késő, sajnos.
2018. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
99%
Utolsó, az én családom nem tesz kárt a számomra fontos dolgokban direkt, így nincs is szükség arra hogy elforduljunk egymástól. Kíváncsi vagyok tényleg tudnátok-e őszintén mosolyogni ha a rokonotok direkt megkárosítana titeket anyagilag egy nagy összeggel? Hm? Erre egyikőtök sem válaszolt.
2018. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
14%
Válaszolnál arra, milyen hercegnők?
2018. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
94%
57, ez nem család, amiről a kérdező ír... Csak elviselik egymást, ennyi. Anyuka se rinyáljon, ő nevelt ilyen testvéreket.
2018. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
97%

Mi az hogy más házában csakúgy felbontjuk a tulajdonát?

Már bocsánat de teljesen egyetértek Évával, ezek drága holmik amiknek csökken az értéke ha kibontják, nem is az hogy fizessék ki, egyáltalán hogy jönnek ahhoz hogy csak úgy kibontogatják a tulajdonát és még nekik áll feljebb ha fél millió forintnyi gyűjtőknek készült babát nem dob oda gyerekeknek. Na elmennek ám a jó büdös...

Nem baba de régi utómodellekkel (is) kereskedem és igen, eredeti dobozban simán éri a dupláját is egy régi darab.

Amúgy ismerős sztori, a fogorvosom férje vett tőlünk egy 80'-as években gyártott matchbox modellt, szép darab, komoly gyűjtők szerint is, na, ő kitette a polcra szépen a dobozában aztán egyik nap arra ment haza hogy valaki egyszerűen széttépte a dobozt és egy laza 40 éves eddig BONTATLAN modellt odaadott a 3 éves gyereknek. Szerintem szegény ott lábon kihordott egy agyvérzést.

Utálom az ilyet, ne nyúljunk más holmijához basszus főleg ha fingunk sincs az értékéről hogy aztán még nekünk álljon felljebb.

2018. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!