Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Fizetniük kellene?

Figyelt kérdés

Szóval a két nővérem között van most egy eléggé elharapódzott vita. Nem rég volt a fiatalabb nővérem (az egyszerűség kedvéért legyen Éva) 30. születésnapja és rendeztek egy kis kerti sütögetést a családnak, ahol ott volt az idősebb nővérem (legyen Kata) is a családjával (férj + 4 és 7 éves lányok). Amúgy nincsenek különösebben jóban, de anyáék miatt évente párszor kibírnak egymás mellett pár órát.

Éváról azt kell tudni, hogy már tizenéves kora óta imádja a babákat és gyűjti őket. Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve, nagyon sok van neki, és hát nagyon drágák is vannak.

Na most a sütögetés közben nem volt semmi gond, tényleg nagyon kulturáltan viselkedett mindenki. Aztán Kata bekísérte a lányokat wc-re. De mikor kijöttek volt a lányok kezében két-két nagy baba. Éván láttam, hogy mikor észrevette, konkrétan remegett. Ha nincsenek ott anyáék, szerintem tuti nekiugrik Katának és megtépi. Aztán Kata mondta, hogy ne idegeskedjen, ezek a lányok kedvenc hercegnői, majd kifizeti. Akkor mondta Éva, hogy oké az egyik kb 300ezerFt, a másik három 60-80ezerFt darabonként. Ezen Kata teljesen megsértődött, elkezdett sírni, hogy ő 5ezer forintra gondolt darabonként, meg amúgy is igazán oda adhatná ajándékba is, tudja mennyire szeretik a lányok. Erre Éva elkezdett kiabálni, hogy ne nézzék őt hülyének, majd Kata kitépte a babákat a teljesen megszeppent lányok kezéből és konkrétan oda dobta Évának hogy akkor helyezze fel őket egy bizonyos testnyílásába, így a lányok is elsírták magukat, mire már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már... Elég durva volt nézni is.

Azóta nem csillapodott a dolog kb semmit. Most ott tartunk, hogy Éva már ügyvéddel fenyegetőzik, ha nem fizetnek neki. De Kata meg nem akar fizetni, mert végül is ugye nem vitték el a babákat. De Éva szerint azzal, hogy felbontották a dobozt, azzal elvesztették az értéküket, szóval ha nem is az egészet, de azt amivel most kevesebbet érnek, azt neki fizessék ki.

Egyrészt nekem is nagyon elegem van már, mert nekem mondja mind a kettő a saját igazát, de nagyobb baj, hogy anyát teljesen kikészítik. Ez a nagy meleg egyébként is megviseli a szívét, de ez a harc még rátesz egy lapáttal. Már egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert nem bírt felkelni.

Szóval nem tudom, hogy hogyan kéne pontot tenni erre a dologra. Azt tudom, hogy Katának nincs annyi pénze, hogy több százezret csak úgy kiadjon, de valahol Évának is igaza van.



2018. aug. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 A kérdező kommentje:

Azért nem kell ezt ennyire véresen venni. Oké tesóim nem tökéletesek, én se vagyok az, meg senki se, nem kell azért szidni őket. Anyukámat meg főleg nem. Ő tisztességesen felnevelt mindannyiunkat. Hogy a nővéreim nem jönnek ki arról ő nem tehet.

Egyébként én is úgy tudom, ahogy 39-es. Mert amúgy igen, jófogáson, meg vaterán szokott árulni. A 600000Ft-tól meg tuti nagyon messze lehet. Azért nem úgy kell ezt elképzelni, hogy teherkocsival hozza haza a dolgokat. Van rendes munkája.

2018. aug. 21. 17:57
 42/87 anonim ***** válasza:
90%
De ha édesanyád jól nevelt titeket, hogy lett ez a Kata ekkora nagy tapló proli paraszt?
2018. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
94%

Igen kifizetettném legalább a felét. Egyáltalán hogy merték kibontani??

Igaza van a csajnak kibontották akkor fizessék csak ki az elvesztett értéket vagy egy pontosan ugyan olyan bontatlant vegyenek.

Lego gyűjtő vagyok, ha nekem kibontották volna a 300 ezres készletet ugyan ezt tettem volna. Csak nem fenyegetőzök. Ha kifizeti nincs gond ha nem akkor ügyvéd

2018. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
98%
Kata milyen alapon nyúlkál Éva cuccaiba amúgy is.
2018. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én is babákat gyűjtök. Nekem is van olyan babám eredeti díszdobozában amit 10 éve vettem 175 ezer forintért. Biztosítva is van sok babám, mert van aminek az értéke eléri a 500 ezer forintot is.(XV. századi baba , a ruháján gyémánt gombok vannak)

Az én családom tudja, hogy ez az én gyűjtő szenvedélyem, és tiszteletben tartják. A húgom kislányai is már kiskorúktól úgy lettek nevelve, hogy "Andi néne" babáihoz nem nyúlunk. Ha babázni akarunk, kérünk tőle. "

Vannak babák amiket odaadok a lányoknak játszani, van amit elajándékozok nekik ha látom, hogy beleszerettek. De az értékes babákhoz senki nem nyúlhat.

Ezért megértem Éva nővéredet. Ha tudjátok, hogy ez a szenvedélye akkor nem volt fair a Kata nővérednek a lányokat a babaszobába vinni.

Egy normális ember tiszteletben tartja a másik hobbiját legyen bármi is az.

46/N

2018. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
92%
Nem azért, de ez nem csak a babákról szól. Ki az, aki más házába bemegy így, és kérdés nélkül bármit elvesz/kibont, stb. Undorító Kata viselkedése, és a lányait is ebben a szellemben neveli. Teljes mértékben megértem Évát. Milyen jogon nyúlt bármihez a másik, eh... fel nem tudom fogni. A gyerekeknek is illő lenne megtanulni, hogy nem kaphatnak meg mindent a két szép szemükért. Egyébként nem tudom mennyit érnek azok a babák, de ennek alaposan utána kellene járnotok, és Kata igenis minimum a felét perkálja ki, vagy ha nem, akkor mondjon le valami öröklési részről, ami a szüleitek után jár majd.
2018. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
97%
Azt azért hozzá tenném az eddigiekhez, hogy a drága baba nem csak a pénzbeli értéke miatt fontos, hanem az eszmei értéke miatt is. Ha kapnék a páromtól egy drága nyakláncot, azt sem adnám kölcsön nyugodtan a testvéremnek, pláne kérdezés nélkül.
2018. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Kata a babák kibontásával bunkó volt. Az anyagi értékük semmibe vételével még kárt is okozott. Kb. dodó tojásból rántottát készített. És még neki áll feljebb. Kata fizesse ki az 520.000 Ft-ot. És Éva talán, tálán 20.000 Ft-nyi leértékelt babát ad majd ajándékba.
2018. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim válasza:
98%

Teljesen igaza van Évának, jogosan balhézik emiatt. Nem is csak a babákon van a hangsúly, hanem az értékükön

És amúgy is, nem turkálok senki cuccai közt, akkor sem, ha a testvérem az.

2018. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
1%
Szánalmasak a tesóid, főleg az éva, ezzel a fogyatékos hobbijával, tudod ki venne 300 ezerért egy játékbabát.
2018. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!