Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Fizetniük kellene?

Figyelt kérdés

Szóval a két nővérem között van most egy eléggé elharapódzott vita. Nem rég volt a fiatalabb nővérem (az egyszerűség kedvéért legyen Éva) 30. születésnapja és rendeztek egy kis kerti sütögetést a családnak, ahol ott volt az idősebb nővérem (legyen Kata) is a családjával (férj + 4 és 7 éves lányok). Amúgy nincsenek különösebben jóban, de anyáék miatt évente párszor kibírnak egymás mellett pár órát.

Éváról azt kell tudni, hogy már tizenéves kora óta imádja a babákat és gyűjti őket. Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve, nagyon sok van neki, és hát nagyon drágák is vannak.

Na most a sütögetés közben nem volt semmi gond, tényleg nagyon kulturáltan viselkedett mindenki. Aztán Kata bekísérte a lányokat wc-re. De mikor kijöttek volt a lányok kezében két-két nagy baba. Éván láttam, hogy mikor észrevette, konkrétan remegett. Ha nincsenek ott anyáék, szerintem tuti nekiugrik Katának és megtépi. Aztán Kata mondta, hogy ne idegeskedjen, ezek a lányok kedvenc hercegnői, majd kifizeti. Akkor mondta Éva, hogy oké az egyik kb 300ezerFt, a másik három 60-80ezerFt darabonként. Ezen Kata teljesen megsértődött, elkezdett sírni, hogy ő 5ezer forintra gondolt darabonként, meg amúgy is igazán oda adhatná ajándékba is, tudja mennyire szeretik a lányok. Erre Éva elkezdett kiabálni, hogy ne nézzék őt hülyének, majd Kata kitépte a babákat a teljesen megszeppent lányok kezéből és konkrétan oda dobta Évának hogy akkor helyezze fel őket egy bizonyos testnyílásába, így a lányok is elsírták magukat, mire már anya is elkezdett sírni, hogy ne veszekedjenek már... Elég durva volt nézni is.

Azóta nem csillapodott a dolog kb semmit. Most ott tartunk, hogy Éva már ügyvéddel fenyegetőzik, ha nem fizetnek neki. De Kata meg nem akar fizetni, mert végül is ugye nem vitték el a babákat. De Éva szerint azzal, hogy felbontották a dobozt, azzal elvesztették az értéküket, szóval ha nem is az egészet, de azt amivel most kevesebbet érnek, azt neki fizessék ki.

Egyrészt nekem is nagyon elegem van már, mert nekem mondja mind a kettő a saját igazát, de nagyobb baj, hogy anyát teljesen kikészítik. Ez a nagy meleg egyébként is megviseli a szívét, de ez a harc még rátesz egy lapáttal. Már egyszer az ügyeletet is ki kellett hívni, mert nem bírt felkelni.

Szóval nem tudom, hogy hogyan kéne pontot tenni erre a dologra. Azt tudom, hogy Katának nincs annyi pénze, hogy több százezret csak úgy kiadjon, de valahol Évának is igaza van.



2018. aug. 21. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
5%
Ezt úgy nevezik, hogy tyúkudvari perpatvar.
2018. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
97%

#21, nem "szem előtt" voltak a babák, ez az egyik. Figyeld: Az emeleten egy kis szoba csak ezeknek van berendezve

Azaz a vendég csak úgy bejárja a lakást, nézelődve, mint valami kiállításon.


A másik: a saját házamban a saját dolgaimat ott tartom, ahol akarom. Pont. Nem fogom dugdosni, hogy jajj, nehogy meglássa a Rozi néni. Az én házam, úgy élem benne az életemet, ahogy én akarom.

És ha nekem nem tetszik, hogy a vendég csak úgy kiszolgálja magát a tulajdonomból, hát nekem lesz igazam, akár egy babáról, akár egy kétszáz éves, ötszázezer dolláros borról van szó. Mert nem otthon van, viselkedjen. De neked ez magas, látom.

2018. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 A kérdező kommentje:

Hát őszintén szerintem a gyerekek nem maguktól kezdtek bontogatni. Én nem vádaskodom, mert nem akarom még jobban szítani a tüzet, de nem először voltak ott a lányok. Éva fel szokta őket vinni és együtt megnézik, mert szeretik a lányok. Kislány koromban én is tuti összepisiltem volna magam, ha bevisznek egy olyan szobába, még felnőtt fejjel is szép látvány. De eddig tudták, hogy nyúlkálni nem szabad.

Egyébként Éva ezeket a nagyon drága babákat nem eladni veszi. Külföldről szokott hozni használt, de amúgy jó állapotú játékokat, babaholmikat és azokat eladja, abból finanszírozza a gyűjteményét. A drága babákból nincs sok neki, mikor összejön a pénz, akkor vesz egyet-egyet. A kérdésben lévő 300ezres baba talán azért is ütött nagyot neki, mert azt tavaly karácsonyra kapta a férjétől.

2018. aug. 21. 16:29
 24/87 anonim ***** válasza:
15%
De most nézem csak, te is valami 12 éve spistike lehetsz, aki szerint mindeknit kinevetnek, aki fel akarja jelenteni a másikat.
2018. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen mindegy mit csinálsz, ebből Éva csak vesztesen jöhet ki. Azzal hogy Kata olyanra tette az enyves kezét, amire nincs pénze, majd a gyerekeit egy elegáns mozdulattal betolta a frontvonalra, onnantól vége a történetnek. Persze Éva mehet pereskedni, de akkor meg ő lesz a csúnya gonosz, akit utál az egész család amiért sanyargatja szegény kétgyermekes anyukát.

Ilyen sérelmet nagyon nehéz elengedni, de szerintem az itt az egyetlen út. Persze innentől kezdve Katát levegőnek nézni. A telefont se vegye fel neki, nem hogy a házába beengedje. Ha meg kötelező családi pofavizit van, akkor a szoba két legtávolabbi sarkába elmenni és nem venni tudomást róla.

2018. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen Évának van igaza. A helyében én is nagyon mérges lennék. A helyedben pedig nem lenne kérdés számomra, hogy kit is pártoljak.
2018. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
94%

"Én nem vádaskodom, mert nem akarom még jobban szítani a tüzet"


Te is szép testvér lehetsz.. Az utolsó hozzászólásoddal gyakorlatilag finoman körülírtad, hogy a tetű nővéretek tisztában volt a dolgok értékével és a gyűjtemény jelleggel (és a gyerekei is szintúgy), erre a gyerekeivel felbontatta a babákat,csak hogy ezzel is piszkálja a nyilvánvalóan sikeresebb és pénzesebb,amúgy is utált testvérét, csak éppen fordítva sült el a dolog. Éva udvarisakodó szájhúzogatás és békalenyelés helyett azt adta,amit az ilyen ügy érdemel: botrányt és ügyvéddel fenyegetést! Itt nem megbotránkozni kellene, meg rosszulléteket produkálni, hanem jól megmosmi Kata hülye fejét,hogy a frusztráltságát ne azzalvezesse le, hogy a gyerekei mögé bújva árt Évának,mert amellett,hogy igenjelentős anyagi kárt csinált szánt szándékkal,ő az egyetlen oka a családi feszkónak.

2018. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
98%

27-eshez csatlakoznék, egyértelmű, hogy ki a hibás - az, aki idegen házban kutakodik és más holmijához nyúl.

Mivel Kata nem egy elkényeztetett pisis-taknyos kölök, akinek ezt még nem kell tudnia, igenis, fizetnie kellene, mert felnőttként vállaljon felelősséget a tetteiért. Pláne ne károsítsa meg szándékosan a testvérét, és aztán ne neki álljon még följebb.

2018. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
1%

Szóval Éva még mutogatta is a gyerekeknek, hogy nézzétek csak ezeket a gyönyörű babákat, nektek ilyen sose lesz. Lehet amíg ott volt velük, addig nem mertek hozzájuk nyúlni, nehogy kiabáljon velük is. De amikor ott van a tiltott kincs őrizetlenül, akkor magyarázd el egy 4 évesnek, hogy az nem lehet az övé, mikor annyira vgyik rá.

És azért a nagynéni háza egész más, mint egy múzeum.

2018. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
2%

Külföldről szokott hozni használt, de amúgy jó állapotú játékokat, babaholmikat és azokat eladja,


Gondolom, feketén. Így könnyű százezreket babára költeni. A másik tesód gondolom tisztességesen nem jut előbbre...

2018. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!