Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Idegesítenek a kistesóim, mit...

Idegesítenek a kistesóim, mit csináljak? Otthon se értik meg, hogy nem csak körölöttük forog a világ?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, rengegeg ideig egyke voltam, aztán anya újraházasodott és ikeröcséim lettek. Most 4 évesek és folyamatosan b*sztatnak, azt akarják hogy játszak velük, hogy undorító dolgokkal szórakozzak mint a műtakony, meg ilyenek. Azt megteszem, ha bírom, hogy ideg-óráig vigyázok rájuk, elmegyek értük oviba, na de az életem nehogy már körölöttük forogjon. Nekem tanulnom kell, vannak barátaim saját életem. A mostoha apám meg még forszírozza is az ikreket, hogy nyúzzanak engem. Kész rémálom. Szeretem őket, de napi 24ben rohadt idegesítő tud lenni 2db visító 4 éves.

2018. okt. 30. 11:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
85%

"Apumhoz tudnèk, de nem lakik túl közel, 2 órára." - na, Kérdező, az már tutin megvédene a siserehadtól.:)

Egyébként meg tanulj meg NEM-et mondani.

2018. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
18%

"A könyvtárban ÉN nem bírok tanulni, nekem ahhoz magány kell és síri csend. Az csak otthon volt meg eddig, amîg nem születtek meg a tesóim."


Az elmúlt négy évben tényleg semmi nem jutott eszedbe? Páromnak is kisebb testvérei vannak, nagyobb korkülönbséggel, mesélte, hogy amikor tanulni akart vagy csak simán nyugalmat, akkor elment a barátaihoz vagy a nagymamájához.


Az óvodából meg szinte törvényszerűen hozzák haza a gyerekek a betegségeket, én pl. a bátyámtól kaptam el, amikor még kisebb voltam, de ez ilyen, nem szándékosan kitervelt nagytesó elleni merénylet. Az pedig, hogy az anyád jobban félti a négyévesek szervezetét, mint a tizenhat évesét, logikus dolog. Más kérdés, hogy elhanyagolva érzed magad, több figyelemre vágysz tőle. Ezt megértem, de akkor ezt mondd, mert a duzzogásból nem biztos, hogy meg fogja érteni.

2018. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 Boszorkány_ ***** válasza:
28%

Jaj ne panaszkodj már, nekem van egy 4 éves és egy újszülött testvérem (18vagyok). Nem olyan szörnyű mint aminek leírod. Foglalkozni kell velük, nem csoda hogy ezt tőled is elvárják, ők sem bírnak 0-24 ott lenni mellettük (nyílván dolgoznak is, hogy legyen miből élni). Oszd be másképp az időd (mert ha akarnád akkor még tudnád oldani a tanulást is). Meg mond meg anyudnak (de ne ilyen alpári módon mint itt) hogy szereted a tesóid, de te is szeretnél néha egyedül lenni vagy a barátaiddal lógni.

Az hogy egyke voltál az nem mentség arra hogy így beszélj, mostmár nem vagy az. Itt az ideje megszokni. :) Könnyebb lesz beletörődni ebbe mint folyamatosan dacolni a családod ellen.

2018. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 anonim ***** válasza:
84%
Most nem azért, de a Kérdezőnek a világon semmiféle felelőssége sincs abban, hogy az anyja és az új férje gyerekeket vállalt. Oldják meg szépen a kedves szülők, ahogy akarják, vagy épp tudják...
2018. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
15%

8: te is voltál gyerek, te retardált és biztos vagyok benne, hogy anyádnak te voltál akkor a középpontban! Akkor anyád is gyökér? Mi?


A 13-as meg legalább értelmes, ment a zöld.

2018. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim ***** válasza:
19%

"A könyvtárban ÉN nem bírok tanulni" - Honnan veszed? Még ki se próbáltad.


"nekem ahhoz magány kell és síri csend" - A könyvtárakat (többek között) pont erre találták ki: ott magány van és síri csend. Ha az iskolaiban nem is, egyéb könyvtárakban igen.


"Az csak otthon volt meg eddig" - Tévedsz: a könyvtárakban ugyanúgy megvolt mindig is, csak eddig nem tudtál róla. Ideje felfedezni. Persze egyszerűbb arra fogni a nem tanulást, hogy otthon hancúroznak a négyévesek... :) Ha nem akarsz továbbtanulni, akkor csak nyafogj. Ha viszont igen, akkor lásd be, hogy egyre inkább te vagy felelős a saját tanulásodért, senki más - és legalább próbáld ki, hogy milyen beülni egy könyvtárba néhány órára egy héten keresztül minden nap.

2018. okt. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 anonim ***** válasza:
16%

Miért napi 24-ben? Te nem jársz iskolába, ők nem járnak óvodába? Szórakozni nem jársz el? Aludni nem szoktatok? A szülőkkel is lehet kompromisszumot kötni, hogy neked x időre szükséged van, amikor tanulsz meg a saját dolgaiddal foglalkozol, de ezen az időn kívül szívesen játszol a testvéreiddel. Máris nem napi 24 óráról beszélünk, csak max. 2-3. Ha ennyi időt sem töltesz velük szívesen, akkor erősen kétlem, hogy igaz, amit írsz, hogy szereted őket.


Persze, hogy azt akarják, hogy játssz velük. Gyerekek. Az a dolguk, hogy játsszanak. Te vagy a nővérük, felnéznek rád, és te vagy nekik az egyik példakép. Nem tudom, élőben hogy viselkedsz velük, de ha ugyanígy, ahogy itt beszélsz róluk, akkor nem lehetsz nekik túl jó példakép. Később, mikor már nagyobbak lesznek és lehetne velük közös programokat szervezni meg ilyesmi, addigra még rosszabb lesz a viszonyotok, felnőttként pedig teljesen el fogtok távolodni egymástól, de akkor már bánni fogod.

2018. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 Boszorkány_ ***** válasza:
21%
Aki nem a kérdező pártját fogja az mindjárt le van pontozva. Érdekes!
2018. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg az a bajod, hogy 16 éves korodig egyke voltál. Meg persze az, hogy a szüleid elváltak... A két négyéves ugyanúgy áldozat, mint te, úgy tekints rájuk. És ha nagyon nem tetszik az otthoni légkör, akkor költözz az édesapádhoz. Ne ingázz naponta órákat hozzá, hanem költözz oda.
2018. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 anonim ***** válasza:
65%
" Később, mikor már nagyobbak lesznek és lehetne velük közös programokat szervezni meg ilyesmi, addigra még rosszabb lesz a viszonyotok, felnőttként pedig teljesen el fogtok távolodni egymástól, de akkor már bánni fogod." - ugyan már, a Kérdező kijárja a középiskolát (ami most odaköti) és lelép ebből az őt ingyen-bébisintérnek néző "szerető családból", ez 90+%...
2018. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!