Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Haragszik rám, mert kisbabánk...

Haragszik rám, mert kisbabánk lesz. Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

A tesóm 2 évvel idősebb nálam, kettőnk közül mindig ő volt az, aki házias volt, hétvégén anya körül sürgött-forgott, hogy tanítsa főzni, sütni. Anyáék voltak a példaképei, mert ők gimiben jöttek össze, és a mai napig együtt vannak, "igazi lovestory" szerinte ez. Ő már 13-14 évesen a nagy Őt kereste, mert hogy 20 éves korára ő menyasszony akar lenni, és 21 évesen, a diplomája megszerzése után már szülni akar... Szóval neki gimisként már kész terve volt, minden évre valami.


Én nem voltam soha ilyen előre tervezgetős, szórakoztam, buliztam, középiskolásként nem is vágytam komoly kapcsolatra. Emiatt mindig szívta a vérem, hogy miért vagyok ilyen különc, meg hogy akik 30 éves koruk után akarnak szülni, ott általában később sem lesz gyerek, meg hogy neki ciki lenne úgy járni a szülőire, hogy a gyerek nagyanyjának néznék. Folyamatosan le voltam nézve, hogy "nem építem a jövőmet" megfelelelően, de bezzeg ő... Aztán tavaly szakított vele a pasija (pedig már 23 éves a tesóm, így is ki volt borulva, hogy nem akarja még megkérni a kezét 5 év után), a munkája sem olyan, amilyet elképzelt magának, ezért most azt tervezi, hogy szeptembertől elkezd egy új szakot az egyetemen, de közben magával harcol, hogy nem a tanulással kéne már foglalkoznia, meg hogy anya olyan idősen, mint amennyi most ő, már kétgyerekes feleség volt. Aztán ősszel bejelentettük a párommal, hogy kisbabánk lesz, és azóta teljesen eltűnt, kb nem is beszéltünk nagyon, csak a családi összejöveteleken. Erre most kibújt a szög a zsákból, hogy az a baja, hogy terhes vagyok...

Mert hogy én sosem voltam az a típus, aki gyereket akarna, erre beelőzöm őt (!!), és hogy ne tudjam meg mennyire rossz neki, hogy ő már gyerekkora óta arra vágyik, hogy családja legyen, én pedig 2 éve még párkapcsolatot sem akartam, most pedig minden összejön nekem.


Nem értem, hogy mi a baja, mikor nem egy 40 éves vén lány... Sosem voltunk rossz testvérek, nyilván voltak kisebb viták, de ilyen nagy sértődés még soha.



2019. febr. 28. 13:14
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
81%

Rengeteg embernél láttam, hogy ez a control freak típusú ember, aki percre pontosan eltervezi az életét, ő nagyon utálja, ha kicsúszik a kezéből az irányítás. Ki fogja heverni, főleg, ha látja, hogy egy kisbabával azért rengeteg fárasztó teendő is van.

Egyébként nem bántásból, de ha most vagy 21 körül, akkor nem 100%, hogy a mostani palid egész életre veled marad, szóval te se irigyeld majd a tesódat, ha ő kétgyerekes anyuka lesz boldog házasságban, te meg a gyerektartást várod minden hónap elején, mert minimálbérből nem tudod nevelni a kicsit...

2019. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
74%
Ha nincsen benned egy icipici "győzelmi mámor" sem a tesód felett, akkor miért kelsz ki magadból ennyire, hogy mit képzel az aki ezt gondolja? Én például abból gondoltam hogy egy egész kicsit örülsz hogy ez így történt, pláne hogy a tesód szakított a pasijával, hogy leírtad részletesen hogy az ő személyisége milyen kis izé, és sok "..." jellel hangsúlyoztad a mondanivalódat. Remélem jóba lesztek a tesóddal, engem az ilyen posztoknál ahol két lány tesó van és nem a kérdezőnek adok 100% igazat, marhára leszoktak pontozni, úgyhogy inkább mentem :) Mondjuk az érdekes lehet hogy a tesód pasijával mennyire vagy jóba, elmondta e neked mi baja a tesóddal. Igazából lehet hogy a tesódnak még a szakítás sincs a helyén, és nem azt kellene elvárnod hogy neked tapsoljon, hanem az ő élete is fontos. Egyébként vigyázz magadra és most inkább a barátnőiddel foglalkozz, mert most ne akarj ilyet megoldani várandósan.
2019. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

Akkor sem 100%, hogy a "palim" velem marad, ha 50 évesen találkozunk... Szerintem felesleges jósoldát játszani, mivel egy szót nem írtam a kapcsolatunkról. Nem az érdekelt, hogy ki szerint hogyan fogunk megöregedni. :)


Nem keltem ki magamból, csak nem bírom ezt, hogy leírtam pár sort, de már jön az, hogy én kárörvendő vagyok, engem ócsárol, meg előadja, hogy de rossz nekem, mert anyuka leszek, és bezzeg ő, mert csak 35 évesen fog szülni... Erre nem nagyon vagyok kíváncsi.

2019. febr. 28. 20:36
 24/54 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem,hogy a kérdező a hibás abban,hogy a testvére egy álomvilágban élt.Azt,hogy egy darabig féltékeny és roszzul esik neki,hogy terhes az egydolog,de ezen duzzogni huzamosabban nem normális dolog.Ha neki csak 40 évesen lesz meg minden amiről álmodott,akkor a másiknak eszébe se jusson családot alapítani?
2019. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
Hát de az nem én voltam, aki azt írta, de már mindenkit egybeveszel aki észreveszi hogy egy egész kicsikét elgondolkodik rajtad. Egyébként írd már le végre, jóba vagy a tesód volt pasijával? Tényleg ne haragudj, de azt írtad érdekel a tesód, és ezért kérdezem hogy a szakítása belejátszik e abba hogy neki most nem igazán van energiája veled foglalkozni. A tesód volt pasijával sokat beszélgettél régebben?
2019. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
"hogy" helyett "és" akart lenni
2019. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk jóban egymás exeivel. Nyilván az utcán nem megyek át a másik oldalra, ha éppen szembejön velem a pasi, de nem velem beszélte meg, hogy milyen gondjai voltak a testvéremmel, és nem is tőlem kért tanácsot, hogyan szakítson vele. Amíg együtt voltak, addig beszéltünk, amikor éppen összefutottunk, családi bulikon, nyaralásokon, stb, de nem érzem szörnyű hiányát a szakítás óta. Egyszerűen nem volt az életem része, semleges volt.
2019. febr. 28. 21:37
 28/54 anonim ***** válasza:
26%

"akkor a másiknak eszébe se jusson családot alapítani?"

szerintem ehhez a tesójának semmi köze.Akkor alapít családot mikor akar. Miért, hol szólt bele ebbe a tesója? Kevesebbet talákoznak, gondolom a saját jövőjével van elfoglalva, miért baj ez? Ő nem alapíthat családot? Azért dolgozik. Nem vele kellene foglalkozni,őt se lehet semmire kötelezni, a saját életével van elfoglalva. Ha a kérdező rendes, akkor nem hátráltatja a saját céljaiban, nem elemezgeti a tesója hibáit, hanem a saját életét éli ő is.

2019. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
76%
A testvére konkrétan kijelentette,hogy merte őt beelőzni,amikor eddig nem voltak fontosak neki ezek a dolgok.Ha most ezt gondolja,akkor pár év múlva,ha meg mindig nem sikerült elérni a célját,akkor mégjobban megsértődik,mert annyira ragaszkodik az általa menetrend szerint felálított dolgokhoz,hogy belekeseredik.Voltam hasonló helyzetben.
2019. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
64%

Ismertem ket baratnot. Az egyik hosszu evekig probalkozott a ferjevel, hogy gyereke lehessen. Folyzon elvetelt. A masik bulizos volt, falta a pasikat. Vegul egy hosszabb kapcsolataban ket ev utan gyereket vallaltak es elsore osszejott neki. Ekkor a baratnoje, ahogy elmondta babat vart egyszeruen nem allt vele tobbet szoba. A masik lany egy darabkg meg probalkozott aztan feladta. Eltelt par ev es a masik baratno is varandos lett es vegre megmaradt a baba. Akkor hirtelen ujra elokerult es azota is nagyon jo baratnok (ujra).


Ha a tesod is ilyen, akkor lehet addig lesz koztetek ilyen viszony, amig neki is ossze nem jon a parkapcsolat es egy baba. Viszont ti nem ket barazno vagytok, igy te ne add fol a vele valo kapcsolattartast, erdeklodest. Max ne beszelj annyira a te babavarasodrol/gyerekedrol csak amennyire latod, hogy ot erdekli. Ha lesz uj parja maris konnyebb lesz a helyzeted vele.

2019. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!