Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Haragszik rám, mert kisbabánk...

Haragszik rám, mert kisbabánk lesz. Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

A tesóm 2 évvel idősebb nálam, kettőnk közül mindig ő volt az, aki házias volt, hétvégén anya körül sürgött-forgott, hogy tanítsa főzni, sütni. Anyáék voltak a példaképei, mert ők gimiben jöttek össze, és a mai napig együtt vannak, "igazi lovestory" szerinte ez. Ő már 13-14 évesen a nagy Őt kereste, mert hogy 20 éves korára ő menyasszony akar lenni, és 21 évesen, a diplomája megszerzése után már szülni akar... Szóval neki gimisként már kész terve volt, minden évre valami.


Én nem voltam soha ilyen előre tervezgetős, szórakoztam, buliztam, középiskolásként nem is vágytam komoly kapcsolatra. Emiatt mindig szívta a vérem, hogy miért vagyok ilyen különc, meg hogy akik 30 éves koruk után akarnak szülni, ott általában később sem lesz gyerek, meg hogy neki ciki lenne úgy járni a szülőire, hogy a gyerek nagyanyjának néznék. Folyamatosan le voltam nézve, hogy "nem építem a jövőmet" megfelelelően, de bezzeg ő... Aztán tavaly szakított vele a pasija (pedig már 23 éves a tesóm, így is ki volt borulva, hogy nem akarja még megkérni a kezét 5 év után), a munkája sem olyan, amilyet elképzelt magának, ezért most azt tervezi, hogy szeptembertől elkezd egy új szakot az egyetemen, de közben magával harcol, hogy nem a tanulással kéne már foglalkoznia, meg hogy anya olyan idősen, mint amennyi most ő, már kétgyerekes feleség volt. Aztán ősszel bejelentettük a párommal, hogy kisbabánk lesz, és azóta teljesen eltűnt, kb nem is beszéltünk nagyon, csak a családi összejöveteleken. Erre most kibújt a szög a zsákból, hogy az a baja, hogy terhes vagyok...

Mert hogy én sosem voltam az a típus, aki gyereket akarna, erre beelőzöm őt (!!), és hogy ne tudjam meg mennyire rossz neki, hogy ő már gyerekkora óta arra vágyik, hogy családja legyen, én pedig 2 éve még párkapcsolatot sem akartam, most pedig minden összejön nekem.


Nem értem, hogy mi a baja, mikor nem egy 40 éves vén lány... Sosem voltunk rossz testvérek, nyilván voltak kisebb viták, de ilyen nagy sértődés még soha.



2019. febr. 28. 13:14
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
13%
34 vagyok és még nem szültem.Elhiszem,hogy rossz a kérdező testvérének,de attól még nem ő fogja megszabni,hogy mikor szülhet,mehet férjhez,stb...
2019. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
79%
A kérdező kijelentette hogy a testvére "haragszik". Rögtön a címsorban. Egy ilyen kérdésnél, ahol nyilvánvalóan nagy hiba és felesleges haragudni. Felvázolta hogy a tesója miért is irigy. Ezek után mindenki a tesóját húzza le, pedig lehet hogy valójában örül a babának, nem irigy, nem hisztizik, nem csinál semmit, csak a tesója naugyemegmondtam arckifejezését furcsállja, és nem boldog mert épp nincsen párja. Nem semmi. Hát csajok, eddig zavart ha szidták a nőket, de már értem hogy van benne valami.
2019. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
50%

"Nem irigy voltam. Vagyis hát.... Nem tudom. "


"Ő meg nem is akart és mégis. Szerencsére mi nem olyan sűrűn találkozunk ()"


10-es te még mindig irigy vagy emiatt a tesódra? Ez most komoly??!

2019. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
71%
Srácok gyertek csemegézni, női empátia felsőfokon, itt látható és olvasható :)
2019. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
43%
A kérdező felvázolta a problémáját.Rosszul érinti,hogy a testvére nem örül az ő babavárásának.Ami nem is lenne baj,de nehogymár azt merje nekem mondani a saját testvérem,hogy mit képzelek magamról,hogy szülni merek.Azért ne az ő lelkivilágát ápolgassam már,mert a napra pontosan megtervezett életéből nem lett semmi.Sajnálatos dolog,de attól még az élet ugyanúgy megy tovább.Nem kötelező találkozniuk.
2019. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer már bele mertem szólni egy lyen vitába ott nővérke ekézte huicáját hogy hugica lusta adjunk neki igazat. Áradt belőle a megértés és szeretet. Felejthetetlen élmény volt. Mint ahogy ez is.
2019. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
77%
Ha ilyet mondta a tesója:"mit képzelek magamról,hogy szülni merek", akkor minek állt vele egyáltalán szóba egész gyerekkorában, ha a nővére ilyen. Elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki így, komolyan ilyet mondjon, hacsak nem gyengeelméjű és borzasztó ember. Azt már inkább hogy valaki ilyet pletykáljon a másikról.
2019. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
Fúúú, neked nagyon a bögyödben van ez a kérdésem, úgy látszik.
2019. márc. 1. 12:03
 49/54 anonim ***** válasza:
57%
Naívak vagytok nagyon.Nem volt valami nagyon jó kapcsolatom a testvéremmel,de én se mondtam neki,hogy minek szül,ő se mondaná nekem,de ha ilyet mondott volna,biztos nem szólok hozzá.Ha akar valamit majd jön.A kérdező testvére pedig haragszik az egész világra,köztük a kérdezőre,mert azt amire ő vágyott a testvére kapja meg.Azért,mert nem alakult úgy az életem,ahogy szerettem volna,még nem esek neki a másiknak.És egy csalódás nagyon megtudja változtatni az embert,de ezt saját magának kell feldolgoznia.Nem kell látogatni,beszélni a testvérével,ha ennyire rosszul érinti.Így könnyebb lesg neki is.
2019. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
37%
De miért vannak lepontozva azok, akik felháborítónak tartják a testvéred viselkedését? Mert az, sőt, szánalmas. Valaki lepontozva ezeket a válaszokat, vagy te, vagy valami másik szerencsétlen. Ha veled lehet így bánni, nem értem, minek a kérdés. Velem így ember nem beszélne, nemhogy családtag. De ha te szeretsz lábtörlő lenni, hajrá.
2019. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!