Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hetek óta tartó farokcsont...

Hetek óta tartó farokcsont fájdalom mitől lehet? Sorstársakat keresek!

Figyelt kérdés

3 és fél hete hogy fáj a farokcsontom. Nem ütöttem be,nem estem el.

Először csak bizonyos mozdulatoknál előrehajoláskor fájt,aztán éjszaka az ágyban forgolódáskor (ahogy ránehezedek a hátamra),aztán tüsszentéskor,most már nagyon rossz ülni,ha kicsit is ülök és felállok az pokoli utána 5 percig. Főleg az autóban ülés visel meg vagyis az onnnan kikászálódás. Séta,álldogálás a legjobb.

Voltam sebész proktológusnál mert az internet végbél daganattal riogatott egyből,meg pilonidalis cisztával. De semmit se talált,továbbküldött alsó derék MRI-re azt mondta azt az eredményt vigyem el utána reumatológusnak mert ez "szakrális" fájdalom.


Borzasztóan megnehezíti a mindennapjaimat ez a fájdalom :( Sehová nem sugárzik ki,csak középen a farokcsont legaljánál érzem de akkor is nagyon rossz és egyszerűen nem javul.


Hozzá kell tennem,hogy ülőmunkát végzek és nem sportolok semmit szóval mielőtt ez a fájdalom megjelent több mint 12 órát ültem egy nap...


Valakinek van tapasztalata ilyennel? Ha igen mitől múlt el?



2021. okt. 14. 09:36
1 2
 2/19 A kérdező kommentje:

Nyilván rákerestem mielőtt kiírtam a kérdést.

Olyan hozzászólást nem találtam viszont amiben le lett volna írva hogy mi lett a megoldása a dolognak és csekély az esély rá hogy ilyen régi kérdéseknél még valaki válaszoljon ezért írtam ki.

2021. okt. 14. 19:50
 3/19 A kérdező kommentje:
De köszi!
2021. okt. 14. 19:51
 4/19 anonim ***** válasza:

Megoldásnak egyes helyeken speciális ülőpárnát javasoltak, mivel a sok ülés okozhat ilyen fájdalmat. Illetve még kenőcsöket olvastam a fentiekben, de nem tudom mennyire jó.

Nekem is volt ezzel problémám, de nekem a sok felülés miatt sebesedett ki, és fájt, de aztán elmúlt.

Viszont a speciális (fánk) párna nem hülyeség, de az is biztos, hogy további kivizsgálás is szükséges.


Egyébként a szakrális fájdalommal csak arra utalt a doki, ahova kisugározni érzed a gerinceden a fájdalmat.

Mert így van a gerincoszlop:

- 7 nyaki - cervicális

- 12 háti - thoracalis

- 5 ágyéki - lumbalis

- 5 keresztcsonti - sacralis

- 2-3 farki - coccigeniális - de lehet 3-5 farki is.

2021. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi :) Párnát már beszereztem egy hete ha esetleg ülni kell csak azon ülök :)

Kenőcsökkel már 3 hete kenegetem de kb halottnak a csók..


MRI-re megyek majd ha kapok végre időpontot.


Aggódom az a helyzet, annyira hirtelen jött a semmiből, remélem úgy is fog elmúlni :(

2021. okt. 14. 23:09
 6/19 anonim ***** válasza:
Talán gerincsérv? Jártál azóta neurológusnál? Nekem, míg eljutottam az MRI-re, egy erős fájdalomcsillaípítót irt fel a haziorvos, gyomorvédőt kellett hozza szedni. Ezzel húztam ki. A cataflam semmit sem ért, hanem aztán egy erősebbet kaptam, azt hónapokig szedtem. Sajnos nem emlekszem a nevére. Csak azzal tudtam kihúzni műtétig. Nekem a nyaki szakasz volt sérves.
2021. okt. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen voltam MRI-n és nagyon mérges vagyok mert mondtam nekik hogy csak és kizárólag a farokcsontom fáj sehol máshol ezért a keresztcsonti régió kiértékelése a legfontosabb. Erre az egész gerincemet megnézték és a derekam aljánál egyszerűen vége a leírasnak,tovább nem nézték!!

Fú de mérges vagyok!

Addig a pontig amúgy teljesen negativ a lelet,nincs se ferdülés,se sérv,semmi.. a CDre kiírt felvételelet megkaptam és egyébként látszik rajta az egész farokcsonti régió szóval most írtam nekik hogy legyenek kedvesek azt a részt is elemezzék ki.

(Gerinc+keresztcsonti MR-t kért az orvosom,a keresztcsontot egy az egyben kihagyták)

Nem vagyok doki,de a felvételeken a farokcsonti csigolyáknál amatőr szemmel is látom, hogy valami nem oké,jönnek szépen egymás alatt ívelten a csigolyák és az utolsó teljesen más szögben szinte kifordulva áll,legalábbis én igy látom...

2021. okt. 28. 13:52
 8/19 A kérdező kommentje:
Még mindig nem tudok ülni amúgy, és éjszaka is folyamatosan felébredek minden egyes fordulatnál feszül fáj a farokcsont.
2021. okt. 28. 13:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen a komolyabb, panaszt okozó eltéresek laikusként is lathatóak szoktak lenni.

Szerintem azonnal mondd el a dokinak hogy mit láttál! En is igy tettem, ezert műtöttek sürgősen. Két napra rá!

2021. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező?
2021. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!