Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MÉREG! Levofloxacin (sandoz),...

MÉREG! Levofloxacin (sandoz), Leflokin (teva), Ciprofloxacin, Fluorkinolon mellékhatásokban szenvedő emberek tapasztalatait várom?

Figyelt kérdés
Magyarországon egyre több,orvos háziorvos írja fel a Levofloxacin,leflokin (ciprofloxacin) tartalmú gyógyszereket,amik külföldi leírások szerint inkább kemoterápiás szereknek felelnek meg mintsem antibiotikumoknak,nekem valószínűleg többek között állandó fülcsengést okozott,szétbontotta a porcszöveteimet,izomgyengeséget-izomfájdalmat,homályos látást,memória problémát okozott!!A tünetek nagy része több mint három hónapja azóta is fent áll.Amerikában kb.2009 óta tüntetnek ezen gyógyszer ellen,több oldalon is azt találni hogy a Ciprofloxacin MÉREG!!Nagyon gondolja meg mindenki,hogy milyen "gyógyszert" szed be ,mert az élete múlhat rajta!Továbbá várom azon emberek hozzászólásait akinek,tapasztalatai vannak ezekkel a "gyogyszerekkel" vagy a mellékhatásaikat tapasztalták illetve tapasztalják.Köszönöm

2015. júl. 10. 01:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
16%
Ahaoké, elég, hogy az amerikaiakat hülyítik, légyszives ne terjeszd a régiúj sablonszarokat, köszi.
2015. júl. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
57%
Milyen gyógyszerek hatóanyagai ezek?
2015. júl. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 A kérdező kommentje:
Kedves első,mint kértem a fentiekben,olyan emberek válaszát várom akik tapasztaltak mellékhatásokat,vagy még mindig szenvednek a mellékhatásoktól.Egyébként előbb járj utána a témának alaposan és légyszíves csak utána "ahaokézz",de ha ilyen biztos vagy a dolgodban akkor nyugodtan fogyassz el akár több doboz,fent említett szert...utána majd meglátjuk kinek adsz igazat!!Továbbá megköszönném,ha olyanok szólnának hozzá akik érdemben előrébb lendítik a kérdéskört,köszönöm főbe
2015. júl. 10. 03:05
 4/88 anonim ***** válasza:
44%
Ha megmondanád a gyógyszerek nevét, az nagyban előrelendítené. Ha főbe lőnek se tudnám megmondani a gyógyszereim hatóanyagait ugyanis!
2015. júl. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
50%

Szóval a Levofloxacin és a Leflokin hatóanyaga a levofloxacin, ami egy 'kinolon' tipusú antibiotikum.

A Ciprofloxacin hatóanyaga a ciprofloxacin, amely fluorokinolon , tehát kinolon csoportba tartozó antibiotikum.

A kinolon tipusú antibiotikumokat légúti és húgyúti fertőzésekre írják fel.

Nem írják fel egyre többet az orvosok, ezt honnan veszi? Általában szövődményes betegségek kezelésére alkalmazzák, nem mezei köhögésre. Ön milyen betegségre kapta? Honnan feltételezi, hogy ez a gyógyszer okozza a tüneteit?

Ehhez a honlaphoz pedig nincs kommentem: [link]

Ha úgy vesszük minden szintetikus, mesterséges dolog méreg:)

2015. júl. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 A kérdező kommentje:

antibiotikumok gyógyszercsoportjába tartozó szerek,amik ciprofloxacint tartalmaznak,az úgynevezett fluorokinolon tipusú antibiotikumok.

Sajnos nagyon sok féle fajta van,van egy tucat gyártó a google kereső segít ha rákeresel.

Valamint nem állítom,hogy nincs olyan élethelyzet,hogy ezeket a szereket kellene alkalmazni,de úgy gondolom,hogy talán nem atombombával kellene egyből nyúlra vadászni!!!

2015. júl. 10. 03:23
 7/88 A kérdező kommentje:

Természetesen orvos és orvos között is különbség van,de ugye akinek nem inge nem veszi magára.

Az hogy ki milyen honlapokat kommentál,valamint hogy mit hisz el és mit nem az természetesen egyéni döntés,viszont azt ne felejtsük el,hogy pl.amerikában az a rengeteg ember akinek az életét ezek a szerek tönkretették azok mind "hülyék"? Utána lehet olvasni,többszáz helyen is,az mondjuk más kérdés ,hogy kis országunk nagy többsége el van szigetelődve és nem jól tájékoztatott.Valamint azt még hagy tegyem hozzá,hogy a fluor mint anyag is erősen káros (és akkor még finoman fogalmaztam),ellentétben a sok fogkrém reklámmal állításával szemben!Az pedig ,hogy milyen betegségre kaptam:maradjunk annyiban,hogy azok közül az egyikre ami a betegtájékoztatóban van.

2015. júl. 10. 03:38
 8/88 anonim ***** válasza:
én nehezen elmúló felfázásra kaptam valami cipro..val keződődő antibiotikumot, nem tudom, feltétlenül az volt-e, amiről te beszélsz. nekem mindenesetre nem lett tőle bajom, a felfázás meg végre elmúlt, több mint fél év után.
2015. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim válasza:
100%

Az angolul olvasható rémtörténetekhez képest magyarul alig találok negatív véleményt a Levofloxacinnal kapcsolatban (azért akad egy-kettő).


Leírom az én történetemet. Szerencsére olcsón megúsztam. Egy biztos, csak legvégső esetben leszek hajlandó mégegyszer ezt a gyógyszert beszedni.


3-4 évvel ezelőtt prosztata gyulladásom volt. Az urológus Levofloxacint írt fel. Azt mondta, 7 napig kell szednem napi egy kapszulát, de mikor kiváltottam a receptet, két dobozban 14 adagot nyomtak a kezembe. Nem igazán értettem, de nem foglalkoztam vele.


Elolvastam a betegtájékoztatót (mindig elolvasom), és őszintén megijedtem a lehetséges mellékhatásoktól:

ínszalag szakadás, pszichózis, életveszélyes bélgyulladás... ilyenek szerepeltek. Azért bevettem (este - nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége).


Az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy nem tudom megállapítani, hogy fázom, vagy melegem van. Furcsa érzés volt, és kicsit ijesztő.

Hajnalban felsírt a kisfiam és jó apaként kisiettem hozzá a gyerekszobába. Mintha gumiból lettek volna a térdeim. Előtte még sohasem volt gyógyszertől mellékhatásom (kivéve a penicilin kúrák utáni hasfájást - gyerekkoromban még nem adtak automatikusan probiotikumokat ilyenkor).


Láttam, hogy ennek fele sem tréfa, és elhatároztam, hogy nagyon fogok vigyázni az izületeimre, nehogy valamelyik ínszalagom el találjon szakadni. Már nem emlékszem, hogy már ekkor is rákerestem-e a mellékhatásokra a neten, de ha így is volt, gyorsan befejeztem, mert elég ijesztő dolgokat olvastam.


Levertséget éreztem. Stresszes munkahelyem volt akkoriban, olyan, ahol az embernek folyamatosan védeni kell a hátát, de erre nem voltam képes. (Sosem fogom megbocsátani annak a kollégának, aki földbe döngölt, amikor nem tudtam megvédeni magam.)

Csak túlélni akartam ezt az időszakot. A hét közepén újra visszamentem az urológushoz kezelésre. Említettem neki a levertséget, de azt mondta, az normális. Bizakodva említettem, hogy már csak 3 napig kell szednem a gyógyszert, de mondta, hogy szedjem be a másik doboz tartalmát is, újabb 7 kapszulát. Ettől eléggé letörtem.


Elhatároztam, hogy nem veszek be 7 adagnál többet, de az első dobozt azért végig akartam szedni. Az ötödik napon azonban elkezdtem szúró-csiklandó érzést érezni a térdeimben. Ekkor megint rákerestem a netes beszámolókra és az mondtam, elég, nem veszek be többet.


Az orvos egy hétig külföldön volt. Mikor újra elmentem hozzá és mondtam, hogy félbehagytam a gyógyszert a mellékhatások miatt, akkor Ciprofloxacint írt fel.


Ez jóval kevésbé viselt már meg (de lehet, azért, mert addigra kikupálódtam, és 4-5 órával a gyógyszer beszedése után kálciumot és magnéziumot szedtem. Ez csökkenti ugyan a gyógyszer hatását, de legalább megvédi az izületeket - legalábbis reméltem).


A kúra után hetekig kellemetlen volt például lemennem a lépcsőn, és úgy éreztem magam fizikailag, mintha 10 évvel idősebb lennék.


Szintén a kúra után tűnt fel egy nap, hogy "jé, megint vannak érzelmeim".


Nem veszem be többet.

2015. nov. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 A kérdező kommentje:
Szia.igen nem találsz magyarul rémtörténeteket,mert egy picivel kevesebb ember él Magyarországon mint az Usában....meg itt most kezdik felírogatni a tetves orvosok,ami le van írva az amerikai oldalakon az igaz még ha nehéz elhinni akkor is.Remélem megúszod maradandó károsodás nélkül,nekem valszeg örökre oda vert az ízületeimnek,meg ennek-annak.Még a memóriám is elment és hosszú hónapok alatt jött vissza ,pedig csak 6 rohadt szemet szedtem be (napi 1 tabletta) úgyhogy amit éreztél nem képzelgés hanem tény!!!
2015. nov. 29. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!