Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MÉREG! Levofloxacin (sandoz),...

MÉREG! Levofloxacin (sandoz), Leflokin (teva), Ciprofloxacin, Fluorkinolon mellékhatásokban szenvedő emberek tapasztalatait várom?

Figyelt kérdés
Magyarországon egyre több,orvos háziorvos írja fel a Levofloxacin,leflokin (ciprofloxacin) tartalmú gyógyszereket,amik külföldi leírások szerint inkább kemoterápiás szereknek felelnek meg mintsem antibiotikumoknak,nekem valószínűleg többek között állandó fülcsengést okozott,szétbontotta a porcszöveteimet,izomgyengeséget-izomfájdalmat,homályos látást,memória problémát okozott!!A tünetek nagy része több mint három hónapja azóta is fent áll.Amerikában kb.2009 óta tüntetnek ezen gyógyszer ellen,több oldalon is azt találni hogy a Ciprofloxacin MÉREG!!Nagyon gondolja meg mindenki,hogy milyen "gyógyszert" szed be ,mert az élete múlhat rajta!Továbbá várom azon emberek hozzászólásait akinek,tapasztalatai vannak ezekkel a "gyogyszerekkel" vagy a mellékhatásaikat tapasztalták illetve tapasztalják.Köszönöm

2015. júl. 10. 01:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim válasza:
41%

Nagyon ostobák vagyok,iszonyatosan!

és laikus primitív,félénk naiv emberek

Persze,van mellékhatása,hisz bivalyerős.

DE nem sok.

Nekem először (4 évvel ezelőtt)Aveloxot írtak fel,aminek a hatóanyaga: a Moxifroxacin,ami ettől erősebb!

2 doboz 500 Mg-os Cefziltől nem múlt el a fulladásom,ami utólag kiderült,Bronhitis idült.

Ekkor írták fel és meggyógyított.

Múlt hónapban ugyan ez jött elő ismét,ekkor egy doboz suprax után nem múlt el,akkor kaptam a Levofolxacint és helyre hozott,igaz bivaly erős,de meggyógyított,ha nem ez a gyógyszer a tüdőosztályon lennék.

Indokolatlanul nem írják fel,ebben biztos vagyok.

Nem értem a sok naiv embert,akik felülbírálják az orvosukat,hisz ez a gyógyszer az egyik legeffektívebb krónikus légúti illetve prosztata és hugyúti fertőzésekre.

Én 21 éves vagyok,krónikus bronhitises,asztmás.

Engem a levo megmentett sokszor!

Szerintem nagyon jó gyógyszer és inkább "szenvedtem" a mellékhatásaitól,mint hogy megfulladjak az ágyamban levegő után kapkodva,úgy gondolom ettől nincs rosszabb!:)

NE féljetek tőle!

Jó gyógyszer.

Én most szedem 3*,de semmi bajom nincs/volt tőle.

NE legyetek nyámnyilák!

"Férfiak" :D

2018. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
63%
nem írják föl ok nélkül? nekem nem végeztek tenyésztést, felfázásra felírta az orvos, nem kérdezte, terhes vagyok-e! Bevettem már, és utána láttam, hogy tilos terheseknek, mentem a másik orvoshoz, aki felírt egy sokkal gyengébb gyógyszert, ami simán meggyógyított. Szerencsére nem voltam terhes, de a másik orvos is jól megijedt! Mert nagy baj lehetett volna!
2018. márc. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim válasza:
26%

Természetesen,EZ NEM MELLÉKHATÁS,hanem TILTÁS!

NE SZEDJE HA:....:)

A betegtájékoztatón,hogy NE SZEDJE!

De például mellékhatások:

Gyengeség,lábfájás,szédülés pl.

2018. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem sokan túloznak. Valójában minden gyógyszer méreg, és nem szabad elolvasni a mellékhatásokat, ha néhányan ennyire pánikba esnek az olvasottak láttán.

Erős megfázásra kaptam a szert, és igen hamar segített. Mellékhatásaim egyáltalán nem voltak, szerintem egy igen hatékony gyógyszer. Ha valakinek felírták, és még nem döntötte el, hogy szedje-e azt csak bátorítani tudom. Aki meg úgy dönt, hogy nem szedi, az így járt, maradjon csak beteg.

24/F

2018. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
49%
42-es,igen nagy bajt okozhat ha valaki beszedi terhesen. mint korábban írtam, én nem tudtam még a terhességről amikor szedtem. A kislányom 34 hétre halva született, összetett fejlődési rendellenesség miatt. Senki nem merte kimondani, hogy a levofloxacin miatt, pedig csak azt szedtem koraterhességben, így az egyéb ok a véletlen lehetett. Úgyhogy nagyon körültekintően és a kockázatok mérlegelésével szabad szedni.
2018. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim válasza:
93%

Én két éve használom a Levoflokxacin..mindig meggyógyít, igaz min 10 db kell tehát 5 nap..

Nagyon erős a köhögésem, más nem használt.2 x voltam beteg téli időszakban okt és február... aztán egész évben nem kellett

Csak a szívem ver gyorsabban a 4. nap után, de kibírható.


Nekem használ!

2018. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 tripalax válasza:
88%

Prixotert írt fel háziorvosom húha de én barom meg bele se gondoltam elfelejti xanaxot 0.5,szedek nagy régóta hát mivel bíztam házi orvosban így kiváltottam bevettem egy óra mulva szédültem gondolata se volt bennem e levofloxacint tartalmazóval keverve xar lehet valami majd sikerült elérnem telefonon kérdeztem ez baj mondta hát ne szedje az egyiket! Borzalmas volt egy darabig majd elolvastam a prospektus hát levoflaxin egy penge gyógyszer vagy meggyógyulsz vagy bele pusztul az ember no persze bele van írva figyelmeztetnek "HA ÖN MÁR KORÁBBAN PSZICHIÁTRIAI BETEGSÉGBEN SZENVEDETT" Tanulság mindig mindent rágj a háziorvos szájába mielőtt antibiotikumot felír mert szenvedni nem ő fog!! Egyébként ezt csak akkor lenne szabad felírni ha végszükség van mert nagyon sok a káros mellékhatása sokkal több mint indokolt egy felsőlégúti antibiotikum esetében!

NEM AZT MONDOM NE SZEDD HA NAGYON MUSZÁLY DE A KEZELŐORVOSOD ALAPOSAN VÁLSZD MEG ÉS LÉGY HATÁROZOTT TE ÉRDEKED!

2018. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
0%

Forrás Wikipédia

“Levofloxacin was approved for medical use in the United States in 1996.[2] It is on the World Health Organization's List of Essential Medicines, the most effective and safe medicines needed in a health system.[5] It is available as a generic medication.”

Bár a kérdező nem hiszem hogy beszél angolul vagy bármilyen idegen nyelven....

2018. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó! Egy gyógyszer mellékhatásai nem attól függnek, hogy az azt szedő el tudja olvasni a wikipédiában írt infókat angolul...

Mellesleg off, de a változókorban lévő nőknek egy időben évekig nyomatták az ösztrogént a klimaxos tüneteik csökkentésére. Aztán később szépen sorban meghaltak ezek a nők mellrákban...

Szóval az hogy elméletben biztonságos és hatásos egy antibiotikum, az nem azt jelenti, hogy a gyakorlatban nem lehetnek egyesekre végzetes mellékhatásai.

2018. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim válasza:
100%

Nekem urologus irta fel, mert csipett mikor pisaltam, meg hasonlo nyalanksagok. Bakteriumok voltak benne.

Nalam ezek a tunetek lettek elso nap utan: allergias es szaraz szaj es penisz. Mintha sebes lenne, kicserepesedett. Gondoltam majd elmulik.

Kovetkezo nap este mar hirtelen hasi gorcseim voltak, mint aki beszarik frankon, de nem kellett. Hidefrazas, durvan fajtak a beleim. De annyira, hogy bekonnyeztem ferfikent.


A baloldalam kisse feldagadt 1-2 nap mulva, kiderult: a gyogyszer vastagbelgyulladast okozott. El nem tudjatok kepzelni azt a fajdalmat, mint akit egy kessel oldalba szurtak volna es allandoan huzodott, fajt. Az elso ilyen eset utan tobb het volt mig rendbejottem. Pont most vagyok a masodik esetnel, de en tobbet Savulint be nem szedek. Most kb 3 nap utan nagyon sulyos tuneteket okozott.


Konkretan 5 metert nem tudok setalni annyira faj. Ma taxit hivtam, mert a doki 1500 lepesre van xD

2018. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!