Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MÉREG! Levofloxacin (sandoz),...

MÉREG! Levofloxacin (sandoz), Leflokin (teva), Ciprofloxacin, Fluorkinolon mellékhatásokban szenvedő emberek tapasztalatait várom?

Figyelt kérdés
Magyarországon egyre több,orvos háziorvos írja fel a Levofloxacin,leflokin (ciprofloxacin) tartalmú gyógyszereket,amik külföldi leírások szerint inkább kemoterápiás szereknek felelnek meg mintsem antibiotikumoknak,nekem valószínűleg többek között állandó fülcsengést okozott,szétbontotta a porcszöveteimet,izomgyengeséget-izomfájdalmat,homályos látást,memória problémát okozott!!A tünetek nagy része több mint három hónapja azóta is fent áll.Amerikában kb.2009 óta tüntetnek ezen gyógyszer ellen,több oldalon is azt találni hogy a Ciprofloxacin MÉREG!!Nagyon gondolja meg mindenki,hogy milyen "gyógyszert" szed be ,mert az élete múlhat rajta!Továbbá várom azon emberek hozzászólásait akinek,tapasztalatai vannak ezekkel a "gyogyszerekkel" vagy a mellékhatásaikat tapasztalták illetve tapasztalják.Köszönöm

2015. júl. 10. 01:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim válasza:
Már nem friss a kérdés, de mégis úgy gondoltam, néhány, szerintem fontos gondolat a témához. Eléggé parázok úgy alapban a lehetséges gyógyszer-mellékhatásoktól, ezért is, ha gyógyszert kapok, kiváltás előtt mindig rákeresek a neten. Mennyire jellemző, h panaszkodnak rá, h mellékhatásai jelentkeznek, vagy épp azt olvasom, h általában nem okoz panaszokat és zökkenőmentes vele a gyógyulás. Vannak azért ilyen gyógyszerek is! :) Nos, nekem bő egy éve a fül-orr-gégész idült melléküreg-gyulladásra írta fel,el is mondta (nagyon lelkiismeretes dokinő), h azért ezt a hatóanyagú szert gondolja, mert ez az ilyen masszívabb, már egy ideje "beült, talán kissé nehezen reagáló gyulladásokra is megbízhatóbban hat; de mivel én ezeket a borzasztó mellékhatásokról olvastam többek között itt is, másik gyógyszert kértem. Egy olyant, amit már korábban is szedtem, és nem okozott panaszokat, kvázi nem tartottam tőle. Ok, gyógyszercsere megvolt, azt a másikat be is szedtem, nagyjából meg is gyógyultam, lecsengett a dolog.Pici maradványtünete volt a gyulladásnak, de több gyógyszert már nem akartam, és a napi életvitel simán folytatható volt. Eltelt közben másfél év kb,mígnem pár hete összeszedtem valami iszonyú kemény hurutos bacit, egy hétig próbáltam önerőből gyógyulni, de aztán végül elmentem háziorvoshoz, mert éreztem, h ez nem egy egyszerű nátha v ilyesmi,rögtön tüdőre ment, annyira köhögtem, h szinte fuldokoltam. Kiderült h hörghurutom van, tele van trutyival a tüdőm, érzésem szerint már gyalogoltam a tüdőgyuszi felé.Na ekkor felírta a doki a Levoxát, amit azonnal ki is váltottam és be is vettem az első szemet, és szerencsémre csak másnap jutott eszembe utánaolvasnia gyógyszernek.Ismét idetaláltam, majd elhűltem, aztán konstatáltam, h nekem egyelőre nem okozott panaszt.Túl a doboz beszedésén, úgy érzem, rendbetett. Mellékhatásokat nem vettem észre. (kop-kop-kop)Amikor kérdeztem a dokit, h miért ezt a szert kapom, azt mondta, h mivel a tüdő érintett, kell a széles spektrumú szer.Hab a tortán, h az az érzésem,mintha MOST múlt volna el teljesen az a fülészeti panaszom is, amire egy éve végül másik gyógyszert kértem ehelyett. Valójában mindenkinek, aki olvassa ezt, csak azt üzenném, h bizonyára oka van annak, h miért épp azt a szert írja fel az orvos, amit, és HA valóban panaszt okoz az a szer, elég akkor lecseréltetni. Ha pedig nem okoz, akár még segíthet is a gyógyulásban. Mindenkinek jobbulást!.:)
2017. okt. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim válasza:
100%

Kérdező indoklását olymódon tudom alátámasztani, hogy pár éve egy nehezen kigyógyuló téli taknyoslázasköhögősnyákos nyavalyából nem felgyógyulás után írták fel a Cifrant, ami ciprofloxacin tartalmú.

Nem tett könnyebben rendben, ám ennél sokkal ijesztőbb dolog volt az utóhatása, pár héttel utána minden előzmény nélkül egyszer csak, épp egy széken ültem és valamit csináltam, elkezdtem érezni, hogy duzzad a torkom, tükörbe néztem, vörös nagykiterjedésű foltok borítottak, a nyelvem duzzadt, nagyon megijedtem, mentő kellett, kórház lett a vége, és kimutatták, hogy ehhez volt köze, utóhatásként egyfajta késleltetett allergiás reakciót okozott. Utána még két hétig mentem kétnaponta infúzióra, mert visszatért, igaz, kevésbé erősen, de több hónapba tellett megszabadulni tőle. Mindenre le voltam tesztelve, nem élelmiszer, vagy más allergia volt, hanem ettől volt. A levofloxacint nem ismerem, talán jobb mint a ciprofloxacin, de ha azt akarnak felírni, a helyetekben nem engedném, Cifran felejtős, és kell egy normális antibiotikum. Vélemény, nem tény, ami ide lett írva most.

2017. okt. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 budai2 válasza:
100%
A CIFRAN kellemetlen ínhúzódást okozó mellékhatását én is tapasztaltam. Maradó mellékhatás egy időnkénti lábrángás (a lábfejem felfelé rándul). Annyi a szerencse a szerencsétlenségben, hogy az autóvezetést lényegében nem veszélyezteti, mert a bal lábamról van szó. Aki nincs életveszélyben, kérjen másfajta antibiotikumot.
2017. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim válasza:

Férjemnek napokon át tartó, csillapíthatatlan 40 fokos láza közben a 4 napon, tüszők lepték el a teljes szájpadlasát, torkát, mandula csonkját. Ekkor elment orvoshoz, ahol is Levofloxacin kapott. Fogalmunk se volt milyen gyógyszer, eddig nem szedtük ilyet, így elkezdte szedni, az orvos tanácsára. Tapasztalataink :

1. Nap 1 szem után : 12 órán keresztül nem tudott aludni, olyan volt mintha megivott volt több doboz energia italt. (egyébként mi nem iszunk ilyeneket 10 éve) Amiko végre le tudta csukni a szemét erős, ijesztő fényeket látott... Órákon át. Pár órával később fájni kezdett a talpa.

2. Nap 2 szem : a meglevő mellékhatások mellé társult, hogy a talpára, tenyerére, alsó ajka alá, piros fájdalmas foltok nőttek.

A meglevő betegségén semmit nem segített, sőtt a tüszők tovább terjedtek az ínyére.

Ekkor vissza mentünk az orvoshoz, hogy nézze meg mert, ez nem lesz jó így. Az orvos közölte, hogy dehogynem! Szedjek csak tovább a gyógyszert. Nem attól vannak a mellékhatások, de ha mégis akkor ennyit kibir. Kicsit furcsán néztem, mondtam a férjemnek, hogy szerencséje az orvosnak, hogy nem voltam bent, mert kikérem volna magamnak, hogy mit képzel! Honnan tudja, hogy nem attól van?

Ekkor kezdtem a el kutakodni az interneten és igenis igaza van a kérdést ki írónak, mert ez egy MÉREG! Ha elhiszik ha nem egyesek. Mi meg tapasztaltuk! Sajnos orvos legközelebb csak hétfőn lesz, így addig gyógyszer nélkül maradtunk. Mivel ebből a szarból többet biztosan nem engedem, hogy be vegyen a férjem.

2017. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok egy nagy gyógyszerpárti,de most kellett mert a mandulám nagyon be durrant!Levofloxacin sandozt kaptam!

Emberfüggő persze de nekem nagyon kemény mellékhatások jelentkeztek:túlzott nyáltermelődés,álmatlanság,levertség, vesefájdalom!Én azt ajánlom,hogy kerülje aki teheti!

2017. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim válasza:

Utolsó vagyok!

Plusz tünet: túlzott szív dobogás,iszonyatos gyomorfájdalom,légszomj!

2017. nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim válasza:
100%

Ên holyaghurutra kaptan .4 tablettàig jutottam.Hànyingerem van,szêdülök.Vakarodzok össze vissza.

Nincs erőm fàjnak az izületeim,alig lâtok.Nekem irgalmatlan erős.Bepànikoltam. A boltba nem tudtam elmenni vissza kellett fordulni.szàrad a szàm.

2017. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
Elolvastam a mellékhatásokat, eléggé kiakadtam, de végül bevettem az első szemet belőle ( hatalmas baromság volt...) Utána meg olvasgattam és akkor találtam meg ezt a kérdést ( bárcsak előbb jutott volna eszembe). Nálam jelentkező mellékhatások: elég nehezen aludtam el, bár mostanában ez jellemző rám, szóval nem feltétlen ennek tudható be. Pár órával később felkeltem, nagyon erős hányingerem van, hánytam is.. a hanyinger nem enyhül még mindig..néha mintha belenyilallna az egész mellkasomba. Mindez egy szemtől, bele sem merek gondolni, több mit váltana ki.
2018. febr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 Hajnika 83 válasza:
100%

Szia

En ket hete vagyok beteg laz natha arc es homlok illetve torok gyulladas! Eloszor sumamedet irtak de nm birtam szedni eros hasmenesem lett tole!

Aztan pont ma voltam ujra hogy kapjak masikat es azt irtak fel Ciprofloxacin gyogyszert , de az olvasottak alapjan en ezt nem merem beszedni ! Mellesleg a tajekoztaton is olyak vannak ...... most megint maradok gyogyszer nelkul

2018. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
100%
Levoxa nevű gyógyszert szedtem, már 10 éve, gyógyszer eddig nem okozott nálam problémát csak ez az egy, a nyakamon és az arcomon hólyagos kiütés jött ki 1-2 szem után.
2018. febr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!