Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MÉREG! Levofloxacin (sandoz),...

MÉREG! Levofloxacin (sandoz), Leflokin (teva), Ciprofloxacin, Fluorkinolon mellékhatásokban szenvedő emberek tapasztalatait várom?

Figyelt kérdés
Magyarországon egyre több,orvos háziorvos írja fel a Levofloxacin,leflokin (ciprofloxacin) tartalmú gyógyszereket,amik külföldi leírások szerint inkább kemoterápiás szereknek felelnek meg mintsem antibiotikumoknak,nekem valószínűleg többek között állandó fülcsengést okozott,szétbontotta a porcszöveteimet,izomgyengeséget-izomfájdalmat,homályos látást,memória problémát okozott!!A tünetek nagy része több mint három hónapja azóta is fent áll.Amerikában kb.2009 óta tüntetnek ezen gyógyszer ellen,több oldalon is azt találni hogy a Ciprofloxacin MÉREG!!Nagyon gondolja meg mindenki,hogy milyen "gyógyszert" szed be ,mert az élete múlhat rajta!Továbbá várom azon emberek hozzászólásait akinek,tapasztalatai vannak ezekkel a "gyogyszerekkel" vagy a mellékhatásaikat tapasztalták illetve tapasztalják.Köszönöm

2015. júl. 10. 01:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
Én Cifran-t szedtem. Az második gen. fluorokinolonon. Nem nagyon emlékszem h durva mellékhatások lettek volna, pedig ha azt a betegtájékoztatót elolvassátok... Cserébe nem is hatott! Csak tenyésztés után szabadna felirni antibiotikumot, h olyant kapjon az ember ami tényleg hat, és csak akkor ha niem lehet elkerülni
2016. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
100%
igen, sajnos nem tenyésztenek. mondjuk én annyira felfáztam, hogy már muszáj volt rögtön bevennem, amit az ügyeleten felírtak, és persze kiderült, hogy ilyen erős mérgező antibiotikum. éppen gyereket akartam, és persze kiderült, hogy magzatkárosító. persze az ügyeletes még csak véletlenül sem kérdezte meg, hogy terhes vagyok-e esetleg! szerencsére nem voltam. másnap a rendes házidokival fölirattam egy normális antibiotikumot.
2016. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 varónkarjú válasza:
42%
A kérdezőnek: figyelj, milyen jogon írsz olyat, hogy tetves orvosok, te büdös paraszt? Nem kell igénybe venni a szolgáltatásukat, fordulj fel egyedül, hülye bunkó. HA gyógyszer mellékhatást tapasztalsz, keresd fel a gyártót, írd meg a tapasztalataidat, jelentsd be a hatóságoknál és szólj az orvosnak is, akinek ugyanez a kötelessége. Amennyiben igaz a nyavajgásod és nem csak valami idióta oltásellenes 2.0 vagy te is. Amennyiben a lehetséges mellékhatások fejezetből "tapasztaltad", azt tudni nem kell, hogy oda minden olyan lejelentett dolgot a gyártók kötelesek felírni, amit a világon akár egy esetben is tapasztalt egy darab bejelentő, aki szedte a gyógyszert. Tehát nem kell bizonyítani azt sem, hogy valójában a gyógyszer mellékhatása a tapasztalt történet. Ínszalag nyúlása a cipro, vagy levofloxacintól... Beszarok, komolyan mondom. :-D
2016. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos teherbe estem Levofloxacin mellett (védekeztünk, nem volt tervezett). A kislányomnak súlyos komlex fejlődési rendellenessége lett, amelybe belehalt a terhesség 33. hetében.

Nekem a fül orr gégész írta fel - havonta visszatérő arcüreg gyulladás miatt - és ő sem kérdezte meg, terhes vagyok-e, tervezek-e babát. Az akkori nőgyógyászomnak meg hiába mondtam az aggodalmaimat, csak legyintett rá, és nem küldött el teratológushoz...

Szóval, inkább ne éljen senki nemi életet abban a pár napban, amíg ezt a szert szedi.

2016. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnálom, utolsó. én azóta is nagyon vigyázok, hogy föl ne fázzak. az orvosnál egyébként jeleztem, h nem akarok ilyen erős antibiotikumot (akkor még csak a saját egészségem miatt jutott eszembe), de kinevetett jóformán, és azt mondta, h ne olvassam el a tájékoztatót. aztán persze otthon elolvastam, és láttam, h mi mindent okoz MÉG, azon felül, amire én gondoltam. Sajnos nagyon korlátolt a legtöbb orvos.
2016. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek azzal, hogy nem tud némelyik elvonatkoztatni attól, amit a tankönyvben olvas. Amikor meglett a boncolási eredmény, akkor is azt hajtogatta a nőgyógyász, hogy ennek a babának meg sem kellett volna maradnia a gyógyszerártalom miatt, ő ezt nem érti.Mert a terhesség első pár hetében a "minden vagy semmi" elve érvényesül". Hát köszi...
2016. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ezt mondta a háziorvos, mikor elmentem hozzá az enyhébb antibiotikumot felíratni, hogy ha véletlenül terhes lennék, akkor nem fog megmaradni, mivel már addigra asszem 2 szemet bevettem abból az erős xarból.

de én nem bizonyultam terhesnek akkor.

2016. júl. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 lacusvagyok válasza:
100%

Hát haver, kár hogy nem előbb találtam rá erre, igaz, nem is kerestem. Gyulladásra kaptam leflokint egy hónapja (fertőzésre gyanakodtak, kiderült nem volt, gyulladás spontán el is múlt, tehát megelőzés gyanánt kaptam).

Megdagadtak tőle az áll allati mirigyeim (soha nem volt ilyen), másnapra fej és nyelvégési tünetek után szépen jöttek a bajok: egyrészt előhozott valami allergiát, ami miatt a régóta szedett tök általános gyógyszereimre is allergiás tünetek jöttek elő, térdem elkezdett égni, bokám nem akart menni, ennyivel el viseltem volna, de aztán mindenféle perifériás idegrendszeri bajaim lettek, mindkét kezem és lábam, mostanra egy hónap után nyakam, gerincem és legfőképp fejem is. Fúlcsengés (alig hallok), szemem duplalátásba ment (4 napig nem láttam csak foltokat), valamennyire visszaállt, de mindig bajaim vannak és egy hónap után is jönnek elő újabb bajok. Remek, hog most ezeket a tüneteket (az összeset), megtaláltam az FDA figyelmeztető oldalán, ha ezt tudom, biztos nem szedem be. Dokik ugyanazt mondják, hogy minden fel van tüntetve, hacsak egy emberrel is előfordult, jogi okok miatt, ennyi idő múlva már nincs mellékhatása, ne törődjek vele, és ennyi idő után ne is emlegessem. Ott van a minisztériumi lapon világosan leírva, hogy hónapok és év közötti hosszú távú központi idegrendszeri bajokat okoz egyre nagyobb számban és akkor alkalmazzák az orvosok, ha megéri a kockázatot, amúgy meg tájékoztatják a beteget és mérlegelnek. Végigolvastam több száz beszámolót, ami a sajátomhoz hasonló, nem tájékoztattak ilyesmiről, még csak fel sem hívták a figyelmet ilyesmire, egyedül hogy ne menjek napra és igyak sok vizet (szóról szóra ez hangzott el máshol). Ha olvasom ezt a figyelmeztető blokkot, biztos nem szedem be. Egy hónapja járok orvostól orvosig, de sehol sincs magyarázat, mi lett vele, különálló problémákként kezelve (pl. szemész mit kezdjen a látásommal, ami idegrendszeri és dioptria nem tudja pótolni). Remélem van valahol vége, mert 1 hónapja kifejezetten jó állapotban, kondiban mozogtam a világban és egy ilyen vacak után 1 hónap alatt szét vagyok esve. Nyilván a stat szerint 100-ból 1-10 embernél jelentkezik ez, de engem nem vígsztal, hogy 90 embernek semmi baja én meg a 10-ben vagyok. Ez elég magas arány. Nem az orvosokat piszkálom, de jelen esetben nagyon rossz beidegződés a szokásos blablájuk, hogy az csak rajta van, amikor köztudott már egy ideje, hogy ez a hatóanyag igen magas arányban tönkrevágja az embert és nem egyszerű hetes hasmenéssel, hanem szétcsapja az idegrendszerét. Nem javaslom senkinek ezt a vackot, próbálkozzon vagy kérjen más hatóanyagú antibiotikumot.


Posztoló: nálad eltelt egy év, ha tudsz, írj valamit, mi lett veled, javult, romlott, mi a helyzett?

2016. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim válasza:
94%

... minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai :-) .. én több kúrát lenyomtam belőle már főként felső légúti megbetegedésekre, semmilyen jellegű mellékhatást nem tapasztaltam, persze mindenki más..


Azért a méreg jelzőt mindenképp hülyeségnek tartom...


Az emberek hajlamosak manapság a gyógyszereket elég érdes módon megközelíteni..


Van egy ismerősöm hasonlóan vélekedik, szerinte mimden gyógyszer egyenesen az ördögtől való és garantáltan meghalsz tőle vagy legalábbis súlyos károkat okoz majd szervezetedben, emellett pedig elszív vagy 2 doboz cigarettát..


Az emberek érdekesek :-)

2016. nov. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim válasza:
78%

... minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai :-) .. én több kúrát lenyomtam belőle már főként felső légúti megbetegedésekre, semmilyen jellegű mellékhatást nem tapasztaltam, persze mindenki más..


Azért a méreg jelzőt mindenképp hülyeségnek tartom...


Az emberek hajlamosak manapság a gyógyszereket elég érdekes módon megközelíteni..


Van egy ismerősöm hasonlóan vélekedik, szerinte mimden gyógyszer egyenesen az ördögtől való és garantáltan meghalsz tőle vagy legalábbis súlyos károkat okoz majd szervezetedben, emellett pedig elszív vagy 2 doboz cigarettát..


Az emberek érdekesek :-)

2016. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!