Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MÉREG! Levofloxacin (sandoz),...

MÉREG! Levofloxacin (sandoz), Leflokin (teva), Ciprofloxacin, Fluorkinolon mellékhatásokban szenvedő emberek tapasztalatait várom?

Figyelt kérdés
Magyarországon egyre több,orvos háziorvos írja fel a Levofloxacin,leflokin (ciprofloxacin) tartalmú gyógyszereket,amik külföldi leírások szerint inkább kemoterápiás szereknek felelnek meg mintsem antibiotikumoknak,nekem valószínűleg többek között állandó fülcsengést okozott,szétbontotta a porcszöveteimet,izomgyengeséget-izomfájdalmat,homályos látást,memória problémát okozott!!A tünetek nagy része több mint három hónapja azóta is fent áll.Amerikában kb.2009 óta tüntetnek ezen gyógyszer ellen,több oldalon is azt találni hogy a Ciprofloxacin MÉREG!!Nagyon gondolja meg mindenki,hogy milyen "gyógyszert" szed be ,mert az élete múlhat rajta!Továbbá várom azon emberek hozzászólásait akinek,tapasztalatai vannak ezekkel a "gyogyszerekkel" vagy a mellékhatásaikat tapasztalták illetve tapasztalják.Köszönöm

2015. júl. 10. 01:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 @OIda& válasza:
100%
Én Leflokint szedtem egy hétig. Tüdőgyulladásra adták nekem. Tiszta gyenge voltam, alig tettem pár lépést az orvosig és elfáradtam. Ja, és nem tudtam elaludni, amit szintén tuti, hogy a gyógyszer okozott. Kicsit depis is voltam az alatt az 1 hét alatt. Többet nem veszek be ilyen gyógyszert bárki bármit is ír fel...
2018. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
100%

3 szemet szedtem be a 10ből

Nem baj hogy nem tudtam aludni kb bediliztem tőle . SírÁS PÁnikrohamok

Amúgy is elég nehéz időszakon megyek át de azért így nem szoktam lenni

Nem véletlenül írják rá h az egyik mellékhatás a befejezett öngyilkosság.

Szóval sírtam nem volt erőm fájtak az izmaim homályosan láttam ami vezetéskor tünt fel . Ideges voltam nagyon durva volt.

Voltam másik dokinál. Mondta h egyes országokban már nem árusítják a gyógyszert.

És oké valakinek biztos nem lett baja tőle

De én 2 éve más néven de ugAnezt kaptam akkor azt hittem hog bediliztem akkor sokáig szedtem de aki segített nekem azzal ordítottam.

Kaptam most Augmentint. És ezek nem rémtörténetek velem is megtörtént és amúgy ja 2 éve kb végigszedtem mert azthittem a felfazas majd elmulik tole nem mult el.

Most meg ha elmult volna sem erdekel.


Szerintem.mar forgalmazni is hulyeseg.

Vannak mas antibiotikumok amik jók és nem okoz ilyen tüneteket szerintem 2 napot végigbőgtem és a kva gyógyszertől. Nem rémtörténetek ezek. Saját tapasztalatom senkinek nem kívánom.hogy érezze a mellémhatásokat. Lehet durrogni hogy ostoba vagyok stb de tényleg k...a gáz ez a gyógyszer. Aki kitalálta azzal etetném meg. ! Puszika.

2018. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim válasza:
100%
Igaza van-e a kérdezőnek? Más is tanuljon belőle, leírom mi történt velem Ciprinol szedése alatt. Kicsit hosszú lesz bocsi, de csak így tudom elmondani.Alhasi fájdalmaim voltak + derékfájás, fél óránkénti vizelés, és enyhe láz. Persze 4 napos ünnepen kezdődött, úgyhogy elentem az ügyeletre. No meg is kaptam ezt a sz..t. Elolvastam a betegtájékoztatót,borzalmas dolgokat írt de úgy voltam vele ezt muszáj ráírniuk és eddig sem volt bajom velük, igaz ritkán szedek antibiotikumot. Elolvastam ezt a kérdést és a hozzászólásokat is, de azt gondoltam smmi bajom nem lehet, oké méreg, de csak arra való hogy sgítsen. Alavetően egészséges vagyok, de az hozzá tartozik a késsőbb leírtakhoz, hogy depressziós és pánikbeteg a húgom, ám én soha nem voltam az. No beszedtem az első szemet azután este a másodikat is. Hát... az izmaim tényleg fájtak, de a rosszabb az volt hogy valami ideges nyugtalanság lett úrrá rajtam pl remegtem ,de nem volt lázam. Erősen dobogott a szívem majd bedobbant egy egy nagyot. Másnap este ugyan ez kicsit erősebben, az eredeti tünteim nem enyhültek de két nap után nem is vártam. Harmadik nap, na az már érdekes volt. Este iszonyatos halálfélelmem volt remgett a lábam szúrt a szíven, erősen dobogott. A húgomtól kértem frontint mivel sejtettem hogy ez a pánikroham. Este bevettem egy fél szemet, elaludtam. Másnap az eredeti betegségem javult de egész nap szarul éretzem magam féltem, remegtem semmivel sem tudtam foglalkozni csak ezzel és hogy most akkor megőrülök vagy infarktusban halok meg. Még mindíg szedtem mert jó kislány vagyok és ugye "ne hagyja abba a szedését". Este egy fél szem frontin, semmi hatás még egy fél... Borzalmasan kezdtem érezni magam. Rettegtem, remegtem, szapora pulzus, semmit nem aludtam, hívjuk az ügyeletet vagy sem...nem hívtuk.Elhatároztam akármi lesz is egy szemet sem szedek be ebből a mocsokból. Ahogy abbahagytam estére már a fáradtságon kívül nem volt bajom. Ott volt a kísértés hogy bevegyek egy nyugtatót, de nem tettem, és végre aludtam. Összefoglalva, soha az életben nem fogok ilyen típusú antibiotikumot beszedni. Igen igaz ez méreg, utánanéztem, ezt a típusút az orvosoknak tartalék antibiotikumnak ajánlják. A kemoterápiás szer az valóban méreg, de ez is, végül is öli a bacikat. Akinek semmi panasza a szerre örül hogy meggyógyult, de akinek jönnek a mellékhatások annak a pokol. Csak akkor szedjétek ha muszáj és semmi de semmi mellékhatás nem jelentkezik, ha valamit éreztek azonnal hagyjátok abba és vissza az orvoshoz. Ezek kinolon típusúak, igen erősek, és sok a mellékhatásuk. vannak gyengébbek is és azok is hatnak.Egészségügyben dolgozom egy jó orvos mellett, én azt hittem minden orvot tudja mit tesz, de nem feltétlenül van így. Nyugodtan kérdőjelezzétek meg az orvosok döntését, nézzetek utána és ne szedjetek be mindent. Szörnyű volt az a halálfélelem, jó lecke volt csak egy kicsit erős.
2018. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 gumorka válasza:
No, nekem most volt tüdőgyulladásom. 14 szemet beszedtem a Leflokinból+ Levoxa 5db mérsékelt adag,és negatív a röntgen, semmilyen felsorolt mellékhatást nem észleltem. Vannak betegségek amire muszáj ilyen erős antibiotikumot adni,és vannak betegségek, amikre lehet,hogy nem szükséges, akkor pedig jelzi a szervezet,különféle reakciókkal. Nekem most erre volt szükségem.
2018. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 gumorka válasza:
ja, a Levofloxacin sandoz-tól az első szemtől iszonyú hasmenésem volt, usgyi lázasan vissza a patikába, és az eredetileg felírt Leflokinra cserélve nem volt semmi bajom. A Sandoz-ba más a vivő anyag ami különféle mellékhatásokat okoz.( a patikus meg akart győzni,hogy ugyanaz a hatóanyag,pedig volt készleten a felírtból is, a hatóanyag valóban ugyanaz, de a vivőanyag nem. hát nem azt adta ami fel volt írva. Az első szemnél kijön ha nem jó,és akkor azonnal váltani kell.
2018. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim válasza:
Nekem most írtak fel 5 db-ot az 500 mg-osból. 3 napja szedem. Szívem hirtelen ezerrel ver, naponta többször is. Fogggalmam nincs bevegyem-e a maradék kettőt.
2018. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Még annyi, h xanaxot is szedek, és az antibiotikum full kihozta a pánikot is.
2018. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim válasza:

Igen méreg a Leflokin.Szeptemberben egyerős megfázásra kapta a férjem de csak5-ötszedett be mert olyan erős fájdalmat érzett a külső lábszárában,hogy alig tudott menni.A peroneus inat kezdte ki"gyógyszer".5 orvosnál jártunk de egy sem ismerte az inakra gyakorolt hatását,

pedig a papírján rajta van, hogy akár Achilles ín szaka-

dást is okozhat.Ráadásul kerestem egy címet ahova bejelenthetem a mellékhatást de a kísérő papíron semmi sincs. Az orvosok olyan gyógyszereket írnak fel melyeknek

nem ismerik a mellékhatásait.A férjem megrokkant, alig tud

menni.Úgy látszik, hogy az orvoslátogatók"jól" dolgoznak.

A férjem megrokkanását nem hagyom annyiban.

Ilyen hatású mérget nem lenne szabad forgalomban tartani!

Várom a további tapasztalatokat. Köszönöm

2019. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:

Egy hete fejeztem be napi kétszer 500mg ciprofloxamin szedését húgyúti fertőzésre.

Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam,viszont nem hozott teljesen rendbe.Visszamentem a dokihoz,most napi egyszer 500mg levofloxacin sandozt kell szednem és egyúttal leadni tenyésztésre vizeletet.Egyenlőre ettől a gyógyszertől sincs mellékhatás,remélem nem is lesz.Viszont a tenyésztés eredményére kiváncsi vagyok,mert még mindig 3 percenként pisilek és néha még ég is:(

2019. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
93%
Én beleestem :( 2019 van most! 2017 novemberében kaptam fluorid mérgezést az orvosom által felírt gyógyszertől. Teljes fizikai és mentális csökkentett módot okozott... iszonyatos volt... szívleállás ilyenek. Katasztrófa, azóta hiszek Istenben :) Aki szeretne tanácsot kérni, mert beszívta az írjon privátban.
2019. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!