Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A paromnak van egy aspergeres...

A paromnak van egy aspergeres nagylanya. Nem elunk egyutt, mert felek tole. Azt irjak nem kell, de minden gesztusaban erzem a hajlamot. Tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 20:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%
Konkrétan milyen hajlamot érzel a gesztusain? Az Asperger szindróma nem egy hajlam.
2015. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell felned tőle.az asperger szindrómások igencsak érdeklődnek minden iránt. Ha bár lehet hogy félsz attól mert furcsán beszél vagy jár.
2015. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Koszonom a helyesbitest. Hidd el pontosan tudom mi az asperger szindroma. Nem akartam reszletezni, de ugy tudnam osszefoglalni, h oromet leli abban, h megbotrankoztat, megfelemlit. Pl megkerdezi mosolyogva, h szeretnek e egy kest a hatamba...Reggel 5kor mar elve nyuzast nez a you tube-on. es hasonlok. O az a kategoria aki nem fog tudni onalloan elni.
2015. márc. 8. 20:52
 4/42 A kérdező kommentje:

Sajat tapasztalatod alapjan irod? Jo lenne ezt gondolni...

Vannak ennek a betegsegnek melysegei, nem? Van akirol nem is lehet megmondani. Ez a kis, pontosabban nagylany viszont nem is tudna leplezni. Igazad van. Sok minden erdekli. Az o eseteben ver, brutalitas...Elkeserito. es sajnalom is..

2015. márc. 8. 20:56
 5/42 anonim ***** válasza:
77%

En dokgoztam Aspergeres-ekkel es igen remisztoek tudnak lenni, viszont nem mindegyik ennyire elborult:-))Mit csinalnek a helyedben?Megmondanam a paromnak, h en nem leszek itthin amikor itthon van a lanya, addig aludj a baratnodnel, vagy barmi.


Sokan azt mondjak, hogy ezek az emberek nem tudjak hogy mit csinalnak. Tudjak, csak nem erdekli oket es en tuti zarnam a haloszoba aktot estere.


Szoval ne vard meg amig rosszabb lesz.

2015. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
54%

Az asperger nem erről szól. Lehet hogy ő ilyen, de tényleg nem erről szól.


Megnyugtatásképpen: van egy 16 éves aspergeres unokahugom, ő sokszor fenyegetőzik öngyilkossággal, de sosem bántaná magát. Biztos vagyok benne hogy ez a lány sem bántana senkit, csak problémái vannak, és így akarja felhívni magára a figyelmet, mert máshogy nem tudna. Ha bántani akarna Téged, vagy bárki mást, nem youtube-on nézni, hanem már megtette volna.

(egyébként megértem hogy nem tudsz vele megértő lenni...én sem tudok már az unokahugommal.)

2015. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
78%
Hát én konkrétan összecarnám magam, ha vele kéne együtt lennem egy fedél alatt.
2015. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Igen. Sajnos elég nehéz helyzet. Okos a nagylány, nem ilyen baj van vele..csak ez a magatartászavar. "csak". Azért ez elég komoly. Sajnos fogta már meg a nyakam. Közben mosolygott rám, és apró nyomómozdulatokkal jelezte, hogy nem véletlen. Nem reagáltam, ezért annyit kérdezett mosolyogva: Ugye érzed, hogy fogom a nyakad. A frászt hozza rám...Lehet, hogy csak figyelemfelkeltés, de mi van ha mégsem?

Az unokahúgod otthon él, családban?

2015. márc. 8. 21:25
 9/42 anonim válasza:
50%
Jézusom, kirazott a hideg... En talalkoztam anno par Aspergeressel, de ok nem voltak ilyenek.
2015. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
54%

Már bocs, de mennyi idősek vagytok???


Feltételezem, hogy felnőtt vagy... nagyjából. Akkor viszont legyél szellemileg is az. A nagylány valószínűleg baromi érzékeny, talán féltékeny is az új "betolakodóra" és nyilván próbálgatja a határokat, hogy el tud-e üldözni ezzel. Eddig sikerrel, hiszen azért nem éltek együtt, mert te félsz (???!) tőle.


Nyilván kezelik valahol őt, nem? Ha komolyan gondolod a párkapcsolatodat, akkor el kéne oda mennetek együtt, családként, tanácsot kérni (esetleg továbbküldenek valamilyen családterapeutához, vagy csak téged felkészítenek ilyen helyzetek kezelésére). Ez így hosszú távon nem állapot. Az lenne a cél, hogy a beteg tanuljon meg valahogy beilleszkedni a társadalomba, nem az, hogy az ő betegsége szépen mozgassa a körülötte élő felnőttek életének szálait.

2015. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!