Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A paromnak van egy aspergeres...

A paromnak van egy aspergeres nagylanya. Nem elunk egyutt, mert felek tole. Azt irjak nem kell, de minden gesztusaban erzem a hajlamot. Tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 20:41
1 2 3 4 5
 41/42 A kérdező kommentje:
Értem. Ez nem hangzik jól.
2015. márc. 18. 13:05
 42/42 anonim ***** válasza:
93%

Én érintett vagyok, és teljességgel lehetetlennek tartom, hogy ez a lány kizárólag aspergeres, vagy az is lehetséges, hogy félre van diagnosztizálva. Utóbbit az támasztja alá, hogy az aspik a legritkább esetben manipulálnak, egyszerűen ehhez a képességhez jól kellene tájékozódniuk az érzelmek világában, ami viszont nem nagyon megy az érzelmi vakság miatt, ami a legtöbb aspergerest jellemez. Általánosságban azért nem lehet ezt kijelenteni, mert az asperger képességprofilja mindenkinél eltérő, de ez az egyik tipikus tünet.

És azt is szeretném leszögezni, hogy az asperger önmagában véve senkit sem tesz potenciális gyilkossá! A meg nem értettségből, vagy mindennapos sérelmekből származhat feszültség, amelyeket különböző módon le kell vezetni (pl. ismétlődő mozgások, vagy nagyobb problémák esetén egyfajta dühvel telített elkeseredett szétcsúszás (meltdown), de ezek nem jelentenek veszélyt senkire nézve.


Egy jámbor aspergeres

2015. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!