Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A paromnak van egy aspergeres...

A paromnak van egy aspergeres nagylanya. Nem elunk egyutt, mert felek tole. Azt irjak nem kell, de minden gesztusaban erzem a hajlamot. Tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 20:41
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos van tapasztalatom a gondosan megválasztott szociális otthonokkal. Ha egy kicsit is nem úgy viselkedik, problémás, akkor szedálják erős gyógyszerekkel, napi szinten. Elképzelhető hogy van, ahol nem...Csak még nem láttam olyat.

Nekünk a családban volt egy kislány, aki nagyon durván autista, az a kategória, aki semmit nem fog fel a körülötte lévő világból. Elejétől fogva agresszív is volt ráadásul. Csak úgy tudták otthon biztonságban tartani, h bekapcsolták neki a micimackót vagy a kishableányt, és egy trambulin volt a tv előtt, egész nap azon ugrálva nézte a mesét. Ez addig ment, amíg túl nem nőtte a szülőket, mert akkor már hiába próbálták kontrollálni, ütötte vágta őket teljesen random, mikor éppen rájött. Ekkor kezdtek el az intézetek közt nézelődni és az ország másik végére költöztek(!!!) hogy egy olyan intézetben lehessen a gyerek, ahol nem szedálják ha pl szaladgálhatnékja van. Most 18 éves, és apuka szokta látni mikor bemegy látogatni, hogy néha azért mégis belenyomnak egy ló adag nyugtatót.

Na erről a lányról el lehet mondani, hogy NEM TUD BEILLESZKEDNI a társadalomba, nem beszél, nem is érti amit mondanak neki,stb. A Te párod gyerekéről ez nem elmondható.

Azt gondolom egyébként hogy amikor valaki úgy dönt hogy vállal egy gyereket, minden ezzel járó esetleges dolgot vállal, pl ezt is. Nem löki be egy intézetbe hacsak nem a mindennapi életével összeegyeztethetetlen a szitu, de sokan még akkor sem. Valószínű a Te párod nem tartja annyira problémás viselkedésűnek és nem fél tőle úgy, ahogy Te. Nem hiszem hogy gondozásba adná, és én sem tenném a helyében. Inkább nevelném egyedül. Az, hogy később mi lesz, mikor már ő nem lesz, teljesen lényegtelen. Akkor majd él otthonban. A legtöbb ember idős korára ugyanúgy intézetbe kerül, mint ezek a fogyatékos emberek. Más úgy leélni az életed, hogy szerető, gondoskodó szülővel vagy, 40-50 évet esetleg és utána kerülsz be valahová, és teljesen más tizenéves korodtól ott éldegélni. (Nem túl sokáig. Gondolom sejted, miért nem.)

2015. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

30as válaszadó!


Én nem pontoztalak le:(


Teszek érte, de a saját apja sem tud garanciát vállalni a lánya tetteiért...

2015. márc. 11. 09:02
 33/42 A kérdező kommentje:

31. válaszadónak:


Igazad van. Ő nem fél. Az anyukája viszont retteg. Csak néhány példa. Kitépte az anyjánál a kazánt a falból, égő szalvétát dobál, naponta 10szer megkérdezi Mami megöljelek. Az minden vágya, h az apjánál legyen. Saját elmondása szerint ezért bármire képes...

Tegyük fel csak egyszer legyen a párommal konfliktusom, más okból..a lány azonnal ellenem fordul és nem válogat az eszközök között. De ami a legfontosabb, hogy ott az én kisfiam! Nem láthatja, h ez a nagylány csak öldökölős játékokkal játszik, direkt lóbálja az alig használt tamponját, h megbotránkoztasson...stb. Kár részletezni

2015. márc. 11. 09:07
 34/42 A kérdező kommentje:
Azt mondta, ha megöli az anyját, vagy felgyújtja a lakását akkor végre az apjához mehet..
2015. márc. 11. 09:08
 35/42 A kérdező kommentje:

Többen írtátok, ha valami rosszat akarna tenni, már megtette volna. Miért? A gyilkos hajlam is kialakul, évről évre erősödik...

Normális ember nem dobálózik ilyesmivel, h merő viccből szeretnék e egy kés a hátamba?! Mindezt mosolyogva, somlói evés közben?!

2015. márc. 11. 09:10
 36/42 anonim ***** válasza:
13%

A gyilkos hajlam is kialakul, évről évre erősödik...

Normális ember nem dobálózik ilyesmivel, h merő viccből szeretnék e egy kés a hátamba?! Mindezt mosolyogva, somlói evés közben?!


1. "Gyilkos hajlam" nem létezik. Konyhanyelven lehet ilyet mondani, de valójában ez sosem ilyen egyszerű.


2. "Normális ember" - hát azt senki nem vitatja, hogy a párod lánya szenved egy ilyen komplex zavarban, azaz "nem normális" - megint csak konyhanyelven.


Nézd, én az érzéseidet értem, de el kell döntened, hogy akarod-e normalizálni a viszonyokat. Mert te és a párod vagytok (kellene, hogy legyetek) a felnőttek ebben a rendszerben. Nektek kellene eldönteni, mi történik a családban, akár aspergeres a lány, akár nem. De mint Magyarországon általában ilyen helyzetben, itt is mindenki totál impotens, családon belül és kívül is. Benned dúlnak az előítéletek és a rossz tapasztalatok, elzárkózol mindentől, ami segíthetne, hogy ne félj, hanem szellemi fölénnyel tudd kezelni a helyzetet. ("Mit segíthet itt a családterápia...?" - nem családterápia kell, hanem neked egy célzott felkészítés a pároddal együtt, hogyan kezelhetitek az otthoni problémákat.) A párod nem fél tőle, ergo ő se szorgalmazza, hogy tanuljátok meg jobban kezelni. A lány anyja dettó.


Nincs olyan, hogy semmit nem lehet csinálni, csak maximum nincs rá energia/készség/elhatározás.


De ha ez nincs,akkor tényleg, továbbra sem értem, milyen jövőt képzeltek el így?

2015. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
41%
Használják sokan azt a lehetőséget hogy intézetbe teszik ahol pint ilyen szindrómások vannak vagy keverve. Nem azt mondom hogy be kell rakni hanem ha tényleg Ennyi vajt okozez lenne a legjobb megoldás. Nem csak a te életedet keseríti meg hanem az apjáét is. Meg lehet látogatni napi szinten és ott lehet hogy egy kicsit javulna is a rendellenessége. Ilyen intézményekbe mentem hajat vágni különböző szindrómásoknak és nagyon jól el voltak látva. De vannak szülők akik beteszik oda szindrómás gyereküket és el is felejtik őket. A szivem megszakadt amikor egy szindrómás fiú oda ment az egyik pszichológushoz és azt kérdezte"hívott e ma anyám?" A pszichológus Elmagyarázta ahogy bekerült a szülők soha többé nem is érdeklődtek hogy hogyan van 😞
2015. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
50%

"szindrómás gyerek" ....gratulálok,


Nektek nem családterápia kell, ahogy kettővel előttem írták, TÉGED ÉS A PÁRODAT meg tudnak tanítani, hogyan kezeljétek ezt, el tudják mondani, miért reagál úgy, ahogy, és hogy nektek hogy kell reagálni,hogy úgy viselkedjen, ahogy szeretnétek.

Senki nem vitatja hogy "nem normális", de erre nem az intézet a megoldás.

2015. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Amíg saját magam nem tapasztaltam meg testközelből, h mit is jelent egy ilyen gyerek...aki ma holnap már nem is az...addig szülőként minden olyan szülőt elítéltem kicsit aki a "könnyebbik utat" választotta és különféle erre kialakított intézetbe helyezte el gyerekét. Most viszont, hogy látom, h a környezetében-hozzá teszem, sajnos önhibáján kívül-h mennek tönkre az emberek, már másképpen ítélem meg. Nem tudom, én mit csinálnék ha az én gyermekem lenne...tényleg. Fogalmam sincs!

De kicsit félrevittétek ezt a témát. Mint mondtam, nincsenek konfliktusok, és én is jól megvagyok a párommal. A lányzó a hétköznapokban olyan, amit leírtam. Nem kell neki ezekhez a dolgokhoz külön ok. Ilyen!! Nem miattam. Ilyen is volt 4-5-6 évesen is.

Én sem vitázom a párommal. Sőt! De tény, hogy nem merek tervezni vele, mert nem látom tisztán a közös jövőt. És az vesse rám az első követ, aki a saját szülött kisgyerekét kitenné ennek! Fáj a szívem, de tudom, hogy én fogok kilépni ebből a kapcsolatból. Ebbe viszont a párom is tönkre fog menni, és én is. Próbáljátok ezt a szituációt is elképzelni.

Végül senki nem marad boldog...Azt gondolhatjátok, de! Mert a kislány az lesz. Hát tévedtek. Nem életcélja egy szobában kuporogni egy megkeseredett, összetört apával.

Viszont mindennek ellenére én sem engedném, h bárhova "berakja". Abba is tönkre menne. De miért ne lehetne egy olyan hely, ahol az akkor már szinte felnőtt lány is jól érezné magát. Hasonló problémákkal küzdő kortársai közt? Nincs ilyen? Mindenhol gyógyszereznek? Nem akarom elhinni, h mindegyik hely rémálom!

2015. márc. 12. 21:13
 40/42 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan elhiheted. Járjatok végig ilyen helyeket együtt, hogy magadnak hidd el, ne nekem.

Mindenhol átlag emberek dolgoznak, akiknek egyáltalán nem életcéljuk elviselni erőszakra akár csak verbálisan hajlamos, kiszámíthatatlan természetű beteg elméjű embereket. Nincs olyan hely, ahol boldogan fog éldegélni, a hozzá hasonlók között, miközben elviseli mindenki a természetét. Már csak azért sem, mert nem fog találni hozzá hasonlókat, mert ez egy spektrum, mindegyik másmilyen, más tünetekkel. (Arról nem beszélve hogy elég okos ahhoz, hogy felfogja, hogy be lett adva valahova, és nem a családjával van. Ez már önmagában okozhat olyan viselkedést, hogy meg se várják míg 2 percig vergődik, azonnal szedálják.)

2015. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!