Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van aki rendszeresen visszahúz...

Van aki rendszeresen visszahúzva "hordja" a fitymáját? Milyen előnyei és hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

-mi vett rá?

-mennyi ideig tartott,amíg megszoktad?

-vesztettél a makk érzékenységéből?

-a "fölössé" váló bőr összehúzodik valamilyen mértékben? Vagy megmarad a hajlam,hogy magától helyrecsússzon?


Mostanában kezdtem ismerkedni ezzel a dologgal, kíváncsi lennék egykét véleményre és tapasztalatra



2012. dec. 31. 22:32
 41/91 anonim ***** válasza:
32%

náluk ugye 100%-os az arány, de elég jól ismerem a nyugati helyzetet is, és bizony szinte minden országban jóval természetesebb dolog és jóval nagyobb arányban vannak metélt fiúk. hogy konkrét legyek: Spanyolo, Portugália, Franciao, Dánia, Svédo, USA

Ezekre van abszolút jó rálátásom, nagyon magas ez a bizonyos arány. Nálunk valamiért nem annyira divat vagy szokás vagy nemtom minek nevezzem, egy fiúközösség sokszor még furán is néz arra, aki metélt, bár sztem belül meg inkább irigykednek csak.


De megint mondom! azt elhiszem h kifejezetten kellemetlen és kényelmetlen ha csak visszahúzva hordod! igazából én el se tudom képzelni. de ha metélt vagy, na az ismét egy más életminőség.

2013. febr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
17%

> De megint mondom! azt elhiszem h kifejezetten kellemetlen és kényelmetlen ha csak visszahúzva hordod! igazából én el se tudom képzelni. de ha metélt vagy, na az ismét egy más életminőség.


Most álljunk meg egy picit és érezzük át azt a pici kis ellentmondást ebben a bekezdésben :)


Ezúton szeretném megköszönni, hogy úgy próbálod hirdetni a km-et mint valami tyű de jó dolgot, hogy neked maximum mint kéjes képzelgés van benne az életedben, de közben még az se játszik nálad, hogy hátrahúzva mászkálj.


> Dánia, Svédország


Skandináviában kifejezetten alacsony a KM aránya. Ha azt mondtad volna, hogy Svájc meg Németország meg Ausztria, akkor még azt mondom, hogy igen, jó példák, mert ott valamiért nagyon elterjedt az, hogy a legkisebb szűkületet meg fitymafék-rövidséget is TKM-mel oldják meg, ha a kedves delikvens egyáltalán elmegy vele orvoshoz. Svájcban meg a „csak úgy” vágassuk le a gyerek fitymáját c. baromság is menő, mint az USÁ-ban. (aminek persze semmilyen alapja nincs azon kívül, hogy Harvey Kellogg elterjesztette eredetileg mint maszturbáció-ellenes fenyítést – ami aztán valahogy beleette magát az orvosi s a köztudatba is)

2013. febr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
32%
Igaza ban akérdezőnek, én is láttam már pl a bátyám meg a sógoromnak is olyan. Kérdeztem is a feleségem, hogy ez normális, azaz én nem vagyok 100-as. Erre persz ő nem tudott válaszolni. Én is kipróbáltam, de kib*szottul kényelmetlen! Ember, szerintem hülyeség. Meg belegondolva ha meg is szokja az ember akkor érzéktelenebbé válik és ez szex közben nem túl jó nem? Lehet a csajnak jó mert kell egy óra mire elmegy, de szegény ember mire élvezni tudja kell egy csomót gyömöszködnie, nem is tudja igazán élvezni. Ezért is pártoltam el ettől a hülye ötlettől.
2013. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
32%

Valóban hülye ötlet. Ugyanis gyakorlás kérdése, hogy valaki sokáig tudja-e bírni szex közben. Ilyenért normális ember nem vágat le semmit. Nekem csak hátrányom lett abból, hogy mások akarták megszabni, hogy nekem mi lesz majd jó - és NEM IS LETT JÓ. Ez tény.

Innentől kezdve tökmindegy, miket hazudoznak itt azok, akik amúgy látványosan anyagilag érdekeltek dolgokban :(

2013. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
24%

na már megint a szokásos "üzletember"-szöveg ...

haver mikor fogod fel, van aki nagyon is jól elvan vele és semmi gondja vele, sőt akik már várják a napot, amikor maguk vágathatják. ja szted ilyen nincs, tudom ...

pedig a férfiasság újabb dimenziói nyílnak meg, és én amúgy pont hiányolom is ezt a mai nyuszi-fiúkból, hogy nincs egy olyan esemény., ami egyértelműen férfivá teheti őket. legalábbis nálunk.

2013. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
32%
Az égadta világon nem lesz valaki attól „férfibb”, hogy hiányzik bármelyik testrésze. Nem tudom, honnét veszed ezt...
2013. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
21%

46-os:

Dede, épp erről is beszéltem!

nagyon sok helyen bizony igen! sőt, alap!


Ki lehet akadni, de bizony a férfiasság, a serdültség, az érettség egy szimbóluma igen sok országban, de olyan is van nem kevés, ahol rutinszerűen nyisszantanak születés után akár.


Még egy fokozat: ismét sok országban szóba se állnak a lányok olyan fiúval, akiről megtudják h nem metélt, na erről ennyit, sztem ezzel elmondtam mindent. Lehet cáfolni és lehet mondani h hülyeség, csak az a gond, h ezek tapasztalatok nekem.

2013. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
17%
#47: De Európában, Dél-Amerikában, a távol-Keleten, Oroszországban, a nem muzulmán Ausztrál-óceániában és pár törzset leszámítva a nem muzulmán Afrikában nem így van... mi pedig Európában vagyunk.
2013. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
70%

48:

azért ez így nem igaz!

hidd el, rengeteg országban jártam, bele értve Ny-E-t, Ausztráliát, kb az egész világot bejártam.

Na most muzulmánoknál ez alap, oké, ebben egyetértünk, sőt, azt képzeld el, h a kiscsávó metélése alkalmából egész ismerősi és rokoni ünnepséget tartanak, náluk ez hatalmas dolog, és a lányok is igazából ettől kezdve tekintik egyáltalán "fiúnak".


De Ny-E-val kapcsolatban nem értek egyet veled, ugyanis hozhatnám példaként a spanyolokat, portugálokat, és oké, talán az arányok mások, de azt ismét elhiheted nekem, hogy pl Dél-Spaoban még mindig kisebbségben voltak a metéletlen fiúk, akár hiszed, akár nem. Portugáloknál detto. Érdekes ez, mert Északon nem annyira, ez való igaz, de pl már Madridban is eléggé szokványos dolog, attól Délre meg kb evidens.


Fekete-Afrikában, azaz szubszaharai országokban elég vegyes a kép. én úgy láttam, h a szavannai országokban igen szokványos dolog a metélés, de az egyenlítői országokban kevésbé.

Biztos hallottad, olvastad, hogy pl Ugandában és a környező országokban egész kampány indult pár éve a metélés érdekében, kiemelve a higiéniát és annak egészséges voltát. Dömping-szerűen metéltettek pl azon a környéken is.


Dél-Amerikával kapcsolatban teljesen igazad van, ott valamiért nem "divat" (elég sok dél-amerikai sráccal beszéltem erről, az infóim igen közvetlenek), még Mexicoban se, viszont az USA-ban megint hagyománya van ennek, és a srácok nagy része metélt. Nagyon nagy része! De aztán Canadában megint nem divat, szóval nagyon változik a kép a kontinensen.


Aztán meg itt statisztikákkal vigyázni kell, mert attól függően, hogy éppen ki minek a híve, igen csak agyon kozmetikázott statisztikák születtek már pro és kontra. Mindenesetre igen erős az az orvosi irányzat, amely vallja, hogy az alap higiénéhez hozzá tartozik, plusz egy csomó betegség-megelőző előnye is van. Ráadásként ott van a szintén nem elhanyagolható irányzat, mely szerint egy "evolúciós maradvány" a fityma, hiszen a 2 lábon járással és öltözéssel az embernek már nincs szüksége arra a védelemre, amiért eredetileg az kialakult, hogy védje a nemi szervet a négykézláb-járás során.


Lényeg a lényeg h sok a szempont, de összegzésül annyi, hogy én azt TAPASZTALOM, hogy jóval nagyobb a metéltek aránya akár Ny-E-ban is, mint azt sok statisztika közzé teszi. Mint írtam, ez nálunk valamiért tabu, meg talán "ciki", de aztán fene se tudja, mert nem egy olyan srácot ismertem, aki meg alig várta, h körülmetéltesse magát, és azt mondja, hogy egy egészen új élet kezdődött neki ezzel.


Ennyit a statisztikákról. Én magam megdöbbenve láttam párat, mivel a gyakorlatban nem igazán azt tapasztaltam ... Ugye sok statisztika szerint "alig" pár % a metéltek aránya Ny-E-ban, na most ehhez képest, amikor nem is egyszer egy hatalmas nudi campingbe mentünk Dél-Spaoban, hát bizony tény ami tény, a fiatal generáció (15-25) döntő többsége metélt volt. úgyhogy statisztika ... Rengetegen gondolkodnak erről preventív célokkal!!!

2013. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
67%

Hát akkor görgessük ezt tovább, ha ennyire akarod... Priviben még annyit hozzáfűztél ehhez, hogy „mert nagy a cenzúra, ezért leírod ott is” – erre még nem láttam példát itt, a te hozzászólásaid legalább is továbbra is sértetlenül állnak itt.


Ahogy mindenkié, aki nem konkrétan troll vagy szemétláda.


> Na most muzulmánoknál ez alap, oké, ebben egyetértünk, sőt, azt képzeld el, h a kiscsávó metélése alkalmából egész ismerősi és rokoni ünnepséget tartanak, náluk ez hatalmas dolog, és a lányok is igazából ettől kezdve tekintik egyáltalán "fiúnak".


Ez nem Európa, és maradjunk annyiban, hogy inkább egy ősi törzsi rituálé ami tovább él napjainkig, mintsem egy felvilágosult, tudományos döntés. Hasonlóan az általad még megemlített törzsi Afrikát (egyébként valóban, egyik törzs ilyen, másik olyan) vagy például a filipínókat is ide csaphatnánk.


Örülök, hogy rajongsz a tradícióikért, de nem értem, minek ezt kivetíteni a világ többi részére, ahol nem ez a tradíció (vagy ilyen tradíció netán soha nem is volt az írott történelem során).


> hidd el, rengeteg országban jártam, bele értve Ny-E-t, Ausztráliát, kb az egész világot bejártam.


Elhiszem, hidd el, én is jártam sokfelé. Annyit tudok hozzáfűzni, hogy van egy nagyon nagy törés az angolszász és a nem angol országok között. Egyébként minden angolszász országban esik az arány, a legfrissebb adatok szerint az USÁ-ban is kb. az újszülöttek fele esik át ezen az egészen. A nyugati parton 30%, északkeleten inkább 75%.


Kanadában a 90-es évek eleje-közepén már 50% körül-alatt volt, Ausztráliában hasonló, Új-Zélandon még ennél is kevesebb.


Nyugat-európai farkat láttam eleget (és kétlem, hogy egy amatőr szexoldal (értsd: olyan hely, ahova Random John Smith tölti fel a saját micsodáját) demográfiája annyira torz lenne – szóval nem kell itt arra gondolni, hogy ismereteim kizárólag KM-ellenes kiadványok statisztikáin alapulnának... Pár ország van, ahol valamivel több KM-elt srácot láttam: Németország, Svájc és Franciaország, de elterjedtnek nem mondanám, univerzálisnak meg végképp nem. Így is bőven kevesebb, mint minden tizedik.


Amiből látványosan sokkal több van a latin és az ázsiai országokban is, mint itthon vagy Európa többi részén, az a hátrahúzott fityma.


Ha már statisztika, azért kétlem, hogy a WHO annyira nagyon elfogult lenne bármilyen irányba is... max. nem a te szájad íze szerinti az eredmény. C’est la vie.


> Ráadásként ott van a szintén nem elhanyagolható irányzat, mely szerint egy "evolúciós maradvány" a fityma, hiszen a 2 lábon járással és öltözéssel az embernek már nincs szüksége arra a védelemre, amiért eredetileg az kialakult, hogy védje a nemi szervet a négykézláb-járás során.


Ez színtiszta hülyeség. Az evolúció nem így működik, és ha hátrányos lenne (a fajfenntartás szempontjából) (vagy a fitymátlanság előnyös lenne), akkor réges rég kikopott volna a genetikából. Érdekességképpen az egyébként fákon, bokrokon kúszó-mászó majmokat figyelve megállapítható, hogy vannak olyanok, amiknek például nincs fedve a péniszük vége – szóval a két lábon járásos kifogás picikét sántít.


> Mindenesetre igen erős az az orvosi irányzat, amely vallja, hogy az alap higiénéhez hozzá tartozik, plusz egy csomó betegség-megelőző előnye is van.


Mindenesetre igen erős az az orvosi irányzat is, amely szerint fölösleges a műtét amennyiben az nem indikált, ráadásul rengeteg veszéllyel és mellékhatással jár, főleg csecsemőkorban.


Márpedig az újszülött, ha tud üríteni, akkor nem indikált semmilyen beavatkozás a nemi szervén.


Ma már az AMA sem áll ki az újszülöttkori körülmetélés mellett, és az amerikai Medicaid a legtöbb államban megvonta a támogatását.


Az evolúciót ne nézzük teljesen hülyének. A Föld sokkal okosabb annál.


> Biztos hallottad, olvastad, hogy pl Ugandában és a környező országokban egész kampány indult pár éve a metélés érdekében, kiemelve a higiéniát és annak egészséges voltát. Dömping-szerűen metéltettek pl azon a környéken is.


Kampány volt, mire számítunk? Kampányolnak amellett, hogy milyen jó levágni a lányok csiklóját, vagy mennyire, de mennyire felesleges (és evolúciós maradvány mondjuk) a kislábujj, akkor a sok képzetlen egyszerű ember bizony sorban fog állni azért, hogy neki „jobb legyen”.


A kampány a HIV elleni védelem jegyében volt egyébként – gondolom hogy KM után egy ideig kevesebbet szexeltek a szerencsétlenek, ami azért torzított az elkapott betegségek statisztikáján... Ugyanitt: akármilyen %-os extra védettséget talál nyújtani a körülmetélés, az óvszer és az oktatás összemérhetetlenül hatásosabb. Márpedig kétséges, hogy egyáltalán nyújt a KM védelmet, de ha nyújt is, valószínűleg nem fél, egy év után fog annyira megkérgesedni a makk felülete, hogy észrevehető hatása legyen.


Érdekes módon a kampány (illetve a HIV-es felmérés) pont arra épít, hogy igenis megerősödik, megvastagszik a makk felülete – ugyanekkor az összes KM rajongó vehemensen tiltakozik, amikor valaki ezt ki meri jelenteni, hogy ilyen hatása lenne a KM-nek. Smells fishy to me...


> Rengetegen gondolkodnak erről preventív célokkal!!!


Juj de izgi. Látom a sok felkiáltójelen, hogy az. Mit is preventálnak vele? A „fitymaszűkületet ami kialakulhat”? Mert az vajmi kevés embernél „alakul ki”. A nemi betegségeket? Mert azok sokkal jobban szűrhetők mindenféle olyan nem intruzív találmányokkal, mint a szexuális felvilágosítás, az óvszer, vagy a józan ész...

2013. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!