Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek rendesen maszkot viselni?

Figyelt kérdés
A szájukon ott van a maszk, de az orruk meg szabadon van, így gyakorlatilag a viselése nem sokat ér. Nem tanultak biológiát, mivel az orr is a légutak része, vagy tényleg ennyire hülyék?

2020. júl. 25. 12:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 Dongaben ***** válasza:
58%

Nem épp a kérdésre adott válasz, csak azért írom le, hogy gondolkodjatok rajta...

Hosszú éveket töltöttem vegyianyag, és gyógyszergyártás területén. Ott is volt jónéhány kolléga, aki úgy gondolta, hogy neki nem kell védőfelszerelést használni, mert egészségesek és "kemények". Hát nem voltak elég kemények...:( Ők ma már biztosan használnák, de már nem tehetik. Komolyan ekkora probléma arra a rövid időre a maszk használat?

2020. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
58%

Hogy lehet az egészségügyi dolgozók kötelező maszkviselését egy napon említeni a civilekével


???

2020. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
19%
92-es, szomorú, hogy megint félremagyarázol mindent. Egy kis vitakultúrát kellene neked tanulni, merz nagyon nem megy. Ez a direkt belemagyarázol mindent a masik mondandójába lehet a te baráti körödben menő, de tudományos körökben nem. És hívasd magad felőlem doktornak, én nem teszem, köszi
2020. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
0%
"hívasd magad felőlem doktornak, én nem teszem, köszi" - ahhoz képest, legalább 10x kikérted magadnak hogy orvos vagy. Fáj mi, hogy valaki nem ragadt le egy osztatlan képzés után, valami zs kategóriás aktatologató "kutató" pozícióban, hanem elért valamit a tudományos életben? Tudod, neked egy foglalkozásdoktorival nem sok közöd van a tudományos munkához, majd ha szerzel egy rendes doktori címet, beszélhetünk, addig hanyagold ezt a "kutató orvos" titulust, szerintem, főleg addig, amíg inkompetens vagy. Vitakuktúra nálad arról szól, hogy ha veled ellentétes véleményt kapsz, ami a hiányosságaidra rávilágít akkor puffogsz, mint egy hisztis kislány, a tényekre meg nem reagálsz, hanem azzal a fészesszel dobálózol? Úgy látom, nagyon sok fogalommal nem vagy tisztában, de azért dobálózol velük. Én itt befejeztem. Mi vagyok én? Értelmező kéziszótár? Költői kérdés volt. Maradj nyugodtan a tudományos segédmunkatárs munkáf mellett és hagyd a szakmai vitákat a nagyokra :).
2020. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
19%
Orvosként végeztem és csináltam mellé PhD-t, de fogytasd csak a félremagyarázást tovább, ha neked -ettől nő az egód :) És az, hogy egy névtelen fórumon leírom a foglalkozásom, nem ugyanaz, hogy te a barátaiddal dokinak hívatid magad. Kicsit égő már a kapálózasod, ugyanazt mondogatod folyton, és teljesen vakvágányon jársz, nem zavar? :) kis ápoló, tudományos segédmunkatárs vagy docens, vagy épp mi vagy most
2020. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
84%
Még mindig nyomjátok? Elképesztő... :) nagyon gáz, senki se érvel, csak személyeskedik, minden intelligenciát mellőzve. Ezért megérte 6 évig szívni az egyetemen, néhányaknak meg még phd-ja is van állítólag, azok akkor még többet :D kár, hogyaz istenkomplexus mellé vitakultúrát nem sikerült tanulnotok.
2020. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
83%

Ez a koronavírus helyzet teljesen szétszakította az embereket: (1) vagy szélsőségesen fél valaki a vírustól - beismerem, én ehhez állok közelebb - vagy (2) mindenáron tagadja a létezését, a komolyságát. Teljesen megszűnt az értelmes párbeszéd, az előző hozzászólások is sajnos ezt igazolják, a személyeskedést sem mellőzve. Bárcsak valódi érvek, ellenérvek sorakoznának fel. Jól látszik, hogy néhány kivételtől eltekintve a szakma és a politika rosszul kommunikált ebben az ügyben és helyzetben.


A maszkhordás is ebbe a kategóriába esik - "össze kell veszni rajta, csak azért is". Nem vagyok orvos, virológus és egészségügyi szakértő, de hallgatok Rájuk, megértettem azt az egyszerű üzenetet, hogy a rendesen hordott maszk a Többieket védi velem szemben azzal, hogy az általam kilélegzett levegőt, kijutó apró láthatatlan nyálcseppeket nagyobb eséllyel bent tartja - nem 100%-os eséllyel, de jóval nagyobb valószínűséggel. Tehát a Többieket "tartom tiszteletben" ezzel, és örömmel nyugtázom, amikor Mások is így tesznek, mert úgy érzem ezzel "engem tisztelnek meg". Illetve, úgy látom, hogy gyógyszer és védőoltás hiányában jelenleg nincs jobb megoldás a védekezésben, mint a rendes maszkhordás és a higiénia betartása, illetve vmilyen mértékű távolságtartás gyakorlása. Aki ennél jobbat tud, az nyugodtan ossza meg, én kíváncsian várom. Én nem szeretném, ha újra karanténba kellene mindenkinek vonulnia - az gazdasági, társadalmi katasztrófához vezethet. Annál a maszk jobb, hát még egy lélegeztetőgépen való élet-halál küzdelemnél.


Sajnos az oltásnál is ez lesz, attól tartok: sokan nem lesznek hajlandóak beadatni, pedig a döntéshozók jó eséllyel ezt tekintik majd vízválasztónak abban, hogy feloldjanak minden létező korlátozást, pontosabban ha elérünk egy bizonyos átoltottsági szintet. Még akkor is, ha pl. csupán egy évnyi tesztelésen is lesz túl az a bizonyos vakcina.


Sajnos, úgy látom, hogy egy nagy csapdahelyzetbe sikerült kerülnünk világszinten, függetlenül attól, hogy a vírus valójában mennyire is veszélyes és halálos - ezt még a vírustagadók is talán belátják. És kijönni belőle sokkal nehezebb lesz, mint amilyen könnyen belekerültünk. Én azért óvatosan bizakodó vagyok, remélve azt, hogy egy év múlva a nehezén már túl leszünk. Addig is, nyugalom, higgadtság, kockázatminimálás, amit tehetünk.

2020. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
30%

99-es igazad van, 98-as vagyok, elviccelem ugyan, de azért elég ijesztő, hogy azok között is ilyen színvonalú vita van (mondjuk vitának nem nagyon lehet nevezni...), akik állítólag a társadalom krémje, meg elvileg a legtöbbet tudják erről az egészről.


Számomra nem sok jót jelent a jövő szempontjából...

2020. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan én azok táborát erősítem, akik nem félnek, de örülök, hogy végre jött valaki, aki tud beszélgetni :)

Nekem az a bajom ezzel az egész vírusdologgal, hogy nagyon el van túlozva a veszélyessége.


Akinek van némi ismerete az emberi szervezet működéséről, az tudja, hogy az ember rendelkezik egy természetes védekező rendszerrel, az immunrendszerrel, aminek az a feladata, hogy felismerje és kitakarítsa az összes kéretlen betolakodót a szervezetből. Ezt meg is teszi az immunrendszer tökéletesen, ha a szervezet hozzájut a védekezéshez szükséges vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz és nyomelemekhez.

Persze kell hozzá még megfelelő folyadék és táplálékbevitel, rendszeres testmozgás és sok friss levegő is.

Ezek alapján arra jutottam, hogy mivel évtizedek óta folytatom ezt az életmódot és harminc éve voltam utoljára náthás, semmilyen vírusjárvány azóta nem ragadott magával, akkor most is kivédem, ha a bevált módszereimnél maradok.


Azt fájlalom többek között, hogy inkább pánikba hajszolnak minket ahelyett, hogy megnyugtatnának, hogy mindenkiben ott van védekezés elsőszámú kulcsa, az immunrendszer, és hogyha arra fokozottan odafigyel és karbantartja valaki, akkor jó eséllyel védve van a vírustól...

Ehelyett mindenkire maszkot erőltetnek, ami közel sem mindenkinek tesz jót, és közel sem mindenkinek indokolt.

2020. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
80%

#99-es vagyok, #101-esre reflektálva:


Valóban, az egészséges életmód nagy "fegyver" lenne számos betegség megelőzésében, emellett fejben, lelkileg is rendben kell lenni. Sajnos, ezeknek a jelentőségét nem tanítják az iskolákban, emlékszem még, helyette azt kellett végighallgatnunk, hogy a páros ujjú patásoknak hogy zajlik a kiválasztása....mindezt általános iskolában.


Az oktatás hiánya és a XXI. század tempója miatt is, sokan nem élnek vagy nem tudnak tudatosan élni, talán nem is olyan könnyű. Az egészségügyi intelligencia sokaknál hiánycikk. Illetve, a kevésbé tehetőseknek eleve jóval korlátozottabbak a lehetőségei pl. a táplálkozás terén.


Arról sem feledkezhetünk meg, hogy számos ember, bár makkegészségesnek hiszi magát, a valóságban még fel nem tárt betegségekkel él együtt. Ezek idővel kiderülnek, de addigra már a probléma súlya nagyobb lesz.


Így jutunk el oda, hogy ez a vírus mintha pont ezeket a gyengeségeket venné célba és máris megérthetjük, miért dőlnek tőle sokan ágynak. Egyszerűen nem Mindenki indul ki jó helyzetből, sok ember nem egészséges.


A statisztikák most 15%-ról írnak, mint akik különösen ki vannak téve a betegségnek. Némileg alacsonyabb lehetne a mutató, ha a sok regisztrálatlan fertőzött is bekerülne a statisztikába. De még egy 5%-os mutató is kiugróan magas lenne, mert az Magyarországon közel 500 ezer veszélyeztettet eredményezne, nem beszélve a kórházi leterheltségről. Nem szabad Wuhan, Bergamo, New York és Madrid sorsára jutni. A világszerte meghozott és több-kevesebb sikerrel betartott intézkedések ezt hivatottak elkerülni. Az egészségügyi kapacitások maximumát a téli influenza szezonokra tervezték, nem még egy másik vírusra, ami azért úgy néz ki, jóval nagyobb arányban okoz komoly megbetegedést.


Épp ezekért nem tartom nagy áldozathozatalnak a részemről a maszkhordást. Védem magam is és a többi, jó eséllyel "egészségtelen" embert.

2020. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!