Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek rendesen maszkot viselni?

Figyelt kérdés
A szájukon ott van a maszk, de az orruk meg szabadon van, így gyakorlatilag a viselése nem sokat ér. Nem tanultak biológiát, mivel az orr is a légutak része, vagy tényleg ennyire hülyék?

2020. júl. 25. 12:40
 51/106 anonim ***** válasza:
26%

"TDK-d add vissza", nem bírom tovább 😂. Hogy lennél te orvos, amikor azt sem tudod, minek a rövidítése? (Már nem ér kiguglizni, mint a korábbi "szakmai" kommentjeid).

De végre figyelt rád valaki legalább, nekem már ez is megérte. Én, meg a jó lelkem :).

2020. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
27%
Pontosan tudom mi az, csak téged gúnyoltalak, mivel mindenre t irod, hogy add vissza a diplomád stb. Komolyan megéri ennyire égetnéd magad?
2020. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
59%

"Még mindig nem értem, hogy fertőzhet egy egészséges, amikor még csak nem is köhög, vagy tüsszög."

Ő sehogy. Ha egészséges, nyilván nem fertőz. De nem éetem továbbra sem, hogy miért akkora probléma feltenni a maszkot, arra a pár percre, amíg zárt térben vagy vadidegenekkel...


" Illetve azt sem, hogy miért tagadjuk azt, hogy a maszkviselés oxigénhiányos állapotot okoz...

Linkelj már valami hivatalos, kontrollcsoportos study-t erről, kérlek. Miért okozna? Mert visszalélegzed a széndioxidot? Nem lélegzed vissza. A üdőd kapacitása kicsit nagyobb, mint az a pár ml-nyi hely, ami a maszk és az arcad között van, arról nem beszélve, hogy nem hermetikusan zár, pláne kilégzéskor.

2020. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:
21%

"Pontosan tudom mi az, csak téged gúnyoltalak, mivel mindenre t irod, hogy add vissza a diplomád stb. Komolyan megéri ennyire égetnéd magad?"

Akkor azt írtad volna, hogy adjam vissza a TDK-n elért helyezésem, azért kapott oklevelem. Nagyon szánalmas vagy. Eleve nem süllyedne idáig egy orvos, hogy járványhelyzetben a maszkviselés ellen kampányoljon aztán másra mutogasson. Részemről is elég szégyelletes, hogy szakemberként idáig süllyedek jó dolgomban, hogy egy inkompetens, feltűnési viszketegséges gyerekkel "vitázom", olyan területen, amihez semmi köze. Ha neg mégis felnőtt ember vagy, ráadásul orvos, ténylet add vissza a diolomád, rosszindulat nélkül, mert ennyi tudással, amit itt megcsillogtattál, csak ártasz másoknak. Talán le kellene ülni tanulni, legalább olyan szorgalommal, mint amennyire felsőbbrendűnek érzed magad, gondolom a komolecusaid miatt, vagy amiatt, mert egy buta, tanulatlan nem-orvos is többet tud nálad. Először szórakoztató voltál, de már csak szánalmas. Hagylak, nem szivatlak tovább, megteszi azt helyettem az élet.

2020. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 anonim ***** válasza:
84%

Az egészséges embereknek eszük ágában sincs tanulmányokat olvasni arról, hogy mennyire rontja a szervezetük oxigénellátását, ha be van takarva az orruk és a szájuk valami textillel

... inkább kimennek a szabadba sportolni :)

2020. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 anonim ***** válasza:
68%
Tehát, ha az egészséges nem fertőz, mivel nem köhög-tüsszög, akkor neki minek is a maszk?
2020. júl. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 Dongaben ***** válasza:
58%
Hihetetlen, hogy ebben az országban mennyi a felelőtlen, másokat semmibevevő ember...:( A COVID-19-es nevezetű vírus épp mutálódik, és az USA-ban konkrétan: "Be vannak sz@rva" miatta, mert ez a mutáció az egészséges, fiatal szervezetű embereknél is súlyos tüneteket okoz... A hírt nem a médiából vettem, hanem a családjával Kaliforniában élő unokatestvéremtől. Tegyük össze a két kezünket, hogy nálunk csak ennyi áldozata volt eddig! Kicsit olyan, mint 100 éve a "spanyolnátha" volt. Akkor is karanténnal, maszkviselési szabályokkal próbálták megállítani a vírust. Ez nem jött be, mert az emberek fellázadtak a maszkviselés ellen, mint most. Meg is lett az eredménye: A második hullám letarolta a Föld lakosságának kb. 4%-át.
2020. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
61%
Azt ugye tudjátok, hogy ez már a tünetek jelentkezése előtt fertőz? Amikor az illető még egészségesnek érzi, hiszi magát.
2020. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:
40%

Amikor egészséges emberekről beszélek, akkor olyanokra gondolok, akik hosszú évek vagy akár évtizedek óta még csak náthásak sem voltak.

Na ezek az emberek nem fognak senkit semmivel sem megfertőzni...

de akkor minek nekik a maszk?

2020. júl. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 anonim ***** válasza:
25%
55-ös, én már végig sem olvasod a nyavajgásod, teljesen felesleges. Olyanokan lovagolsz, amin nem kéne. Pontosan tudom mi a TDK, szerinted orvos létemre ne tudnám? Hát persze, gondold ezt, ha neked jo :)
2020. júl. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!